Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
247
Tıklama
0
Öne Çıkarma
DreamWorks Animation stüdyosu MoonRay motorunu açık kaynak hale getiriyor
E
8 ay
Yarbay
Konu Sahibi

DreamWorks Animation stüdyosu MoonRay motorunu açık kaynak hale getiriyorAnimasyon dünyasının önemli isimlerinden DreamWorks sektörde amatör veya profesyonel iş geliştiren herkesin faydasına olacak bir işe imza atıyor. Bu yıl iki önemli render alma yazılımı açık kaynak hale getirilecek.DreamWorks’den müjdeDreamWorks Animation geçtiğimiz yıllarda bazı teknolojilerini açık kaynak hale getirme kararı almış ve yavaş yavaş uygulamaya başlamıştı. Yılın sonlarına doğru MoonRay motoru ve Arras bulut render çerçevesi açık kaynak hale getirilecek.Ayrıca Bkz.AMD, Intel ve Nvidia işe alımları yavaşlatıyorMoonRay motoru How to Train Your Dragon: The Hidden World, The Bad Guys ve Puss In Boots: The Last Wish gibi önemli yapımlarda kullanılmış bir render yazılımı. Intel yazılımları üzerinden piksel eşleştirme, ışın işleme, shader vektörüzasyon gibi işlere imza atıyor. 10 yıldır geliştirilen render motoru artık topluluğun da katkısıyla çok daha iyi hale gelecek.Arras bulut render çerçevesi ise MoonRay motorunun çoklu sistem ve çoklu içerik desteği sunması için kullanılıyor. Kullanıcılar bu iki araç ile simültane çoklu ışık ortamları oluşturma, sekanslarda çoklu zamanlar veya çoklu mekanlar ortaya çıkarma gibi işlere imza atabiliyor. MoonRay ve Arras önemli platformların yenilikçilik ödüllerine layık görülmüştü.
Kaynak:https://www.engadget.com/dreamworks-animation-open-source-moonray-renderer-191328980.html

 Haberi Portalda Gör

C
6 ay
Yarbay

Shrek serisinde kullanılan render motoru bu mu acaba sanki görsel olarak kalite farkı var gibi eski si daha kaliteli duruyor. Bu arada bad guys hakkaten çok berbat bir çizgi film hani animasyon kalitesini geçtim hikayesi çok sığ güzel konu belirlemişler ama içine çeken bir yapısı yok çocuk bile sıkılır bunu izlerken

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. MacMillan -- 1 Ekim 2022; 16:57:15 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.