Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
2615
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dramli Ssd Nedir? (Yardım)
M
5 yıl
Er
Konu Sahibi

Arkadaşlar birisi bana dramli ssdler hakkında bilgi verebilir mi? Dramsiz ssdlere göre çok büyük fark varmıdır? Bir ssdnin dramli olup olmadığını nasıl anlarız? (Hiç bir sitede açıklama kısmında dramli olup olmadığı yazmıyor) Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.SSD'nin içindeki veriler tek bir noktada depolanmaz. Eğer tek bir noktada olursa flash bellek çabuk yıpranır. Bu yüzden tüm veriler belleklere dağıtılır ve kullanıcı fark etmes...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Armag3d0N - 5 yıl +6
A
5 yıl
Yarbay

SSD'nin içindeki veriler tek bir noktada depolanmaz. Eğer tek bir noktada olursa flash bellek çabuk yıpranır. Bu yüzden tüm veriler belleklere dağıtılır ve kullanıcı fark etmese bile
sürekli yerleri değiştirilir. Bu şekilde eşit şekilde yıpranma amaçlanır, doğal olarak SSD'nin ömrü uzar.

DRAM, SSD'nin içindeki verilerin nerede olduğunun depolandığı kısımdır. Bir nevi harita gibi bir şey.

DRAM olan modellerde bu veriler bilgisayar kapansa bile silinmez, açılınca sıfırdan tekrar toplanması gerekmez ve belleklere gereksiz yazma yapılmaz.

DRAM olmayan SSD modellerinde bu veriler ya SSD'nin belleklerinde ya da bilgisayarın RAM'inde geçici süreyle depolanır. Her açılışta bu veriler tekrar toplandığı için belleklere bir miktar veri yazılır ve bu işlem sürekli yapıldığı için belleklerin yıpranma hızını arttırır.

DRAM olmayan modeller, olanlara göre daha ucuz, daha yavaş ve ömrü daha kısadır. Sandisk, Kingston, James Donkey, Adata vs. gibi firmaların ucuza satılan SSD modellerinde DRAM olmaz. Samsung 800 ve 900 serisi gibi orta-üst seviye SSD'lerde DRAM vardır.

Umarın yardımcı olabilmişimdir.< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Metufe
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.