Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
12
Cevap
921
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dost hatırına yenen çiğ tavuk
N
11 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

Lisedeki dostumu seneler sonra gördüm, baya yakındık birbirimize çoğu zaman yemeği paylaştık, ders çalıştık hani adam gibi adam olur ya işte öyle adamdı beni "kardeşim" dediğim adam..
Araya giren üniversite farklı şehirler derken geçenlerde rast geldik. Benim aksime çok değişmiş biraz saçları dökülürken farklı bir mesleğe girişmiş nişanlanmış "vay be" dedirtiyor insana geçen seneler halbuki liseden daha geçenlerde mezun olmuştuk ne çabuk geçmişti 6 sene!
Dostum dedi en içtenliğinle biliyorsun evleniyorum, evlenmek zorundayım çünkü sevdiğimin aile durumları dedi.. İşte o an akan sular durdu, çünkü kendisi işinden dolayı kredi çekmiş ve kredi kartları dolmuş, yapacak bir şey kalmadığını düşünüp hiç düşünmeden çıkartıp world kartımı uzattım, maaşımı aldığım gündü cebimdeki nakit paranın bir çoğu ile arkadaşımın beyaz eşyacıda ki senedini kapattık, neredeyse 1 ay herhangi bir nakit harcama yapmadım çok önemli olanlar hariç..
Vatan bilgisayar için aldığım world kartımın ekstresi geldiği zaman ise sanırsam hata yaptım dedim çünkü cebimdeki para hsbc kartımın bile asgarisini karşılamıyordu ki daha maaşımı almama 2 haftaya yakın vardı..2 kredi kartı toplam 3 milyara yakın borç, ve daha işe gidip gelirken hergün 4 milyon yol parası (haftada 6 gün çalışıyorum) diğer ihtiyaçlarım saymıyorum bile..
Hiç düşünmedim bile özene bezene aldığım daha taksitini bitirmediğim 6850 CF mi sattım..yetmeyecek gibi oldu ayrı bir bağım olan 21.5" led viewsonic ekranımı sattım..
Yo hayır bunları "aferin" demeniz için yazmıyorum, bunları zor zamanımda hiç düşünmeden "ne diyorsan fiyatı o kardeş diyip alan" "adam06" abim, hacı senin dediğin fiyata 15 lira ben fazla veriyorum çorbada tuzum bulunsun diyen "cobi", hiç tanımadğı halde destek veren "hiickimse" diğer kartımı da satın almaya niyetli olan "bbsaa" ve daha ismini sayamadıklarım..
Sadece teşekkür etmek istedim, maaşımı ayın 7-8 gibi alacağım ve kesinlikle ekonomik durumum "iyi olacak"
Bu parça da sadece önünüzde örnek oluşturmak istedim, yardım etmeye çalışırken yardım olmaya muhtaç olmak hakkında- yardımın büyüğü küçüğü olmaması hakkında sınırlarınızı bilmek adına..
Okuduğunuz için teşekkürler!S
11 yıl
Binbaşı

E
11 yıl
Yüzbaşı

P
11 yıl
Yüzbaşı

N
11 yıl
Binbaşı


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikopoll -- 28 Ocak 2012; 10:35:49 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
11 yıl
Teğmen

adamsınW
11 yıl
Yarbay

P
11 yıl
Teğmen
K
11 yıl
Binbaşı

Helal olsun karşim. Ne babalar var, kiminin babası merhamet aşılar, kimisi bencillik..J
11 yıl
Yarbay

Acınılacak duruma düşürmüşşün kendini. Kesin bu huyunu biliyordu ve seni böylecene kullandı.F
11 yıl
Binbaşı

Ana fikir?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 4 cevap geldi.
N
11 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

quote:

Orijinalden alıntı: »FaTaLiTY

Ana fikir?

son paragraf biraderim.N
11 yıl
Binbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: »FaTaLiTY

Ana fikir?

arkadaş gerektiğinde yardım edin ama önce can sonra canan demek istemiş ya da kendini acınacak duruma düşürmeden yardım edin demiş ya da yardım edecem derken pokunu çıkarmayın demiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Nikopoll -- 28 Ocak 2012; 10:47:21 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.