Bu konudaki kullanıcılar: 178 misafir, 88 mobil kullanıcı
171936
Cevap
1590128
Tıklama
1075
Öne Çıkarma
Cevap: 🔥 Dolar 13,30 - Euro 15,10 - Altın 788 | 20 OCAK 🔥 (6913. sayfa)

T the__executioner__
3 ay (539 mesaj)
Fed'in politikasının çeşitli sonuçlar için konumlandırıldığından emin olunması gerektiğini vurgulayan Powell, "Ekonomi beklendiği gibi gelişirse gelecek yılın ortasına kadar tamamlanacak varlık alımlarımızı azaltma yolunda ilerliyoruz." ifadesini kullandı.

Varlık alımlarını azaltma zamanın geldiğini düşündüğünü belirten Powell, faiz oranlarını artırma zamanın ise geldiğini düşünmediğini kaydetti.

Alıntı.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


A acquiles
3 ay (9669 mesaj)
Dolarin 5 e düşme ihtimali var.
Reis müjdeyi patlattı. Afrikadan 50 milyar dolar bekliyoruz< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

B BalkanGöçmeniBirBey
3 ay (1107 mesaj)
bunu daha önceden belittiğinizi bu mesajınızla birlikte şimdi hatırladım

kusura bakmayın
Bu mesajda bahsedilenler: @ozbey08

B BalkanGöçmeniBirBey
3 ay (1107 mesaj)
tsmc ye bi bakın derim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ozbey08

M mustifb
3 ay (5579 mesaj)
Borsada yabancı yok ki. BBVA, QNB, Unicredit'i filan çıkarınca yabancı payımız %20'lere düşüyormuş bununda yine %10'u Katar'a satıldı. Yani geriye %10 gibi bir rakam kalıyor ki bunlarda büyük ihtimalle şirketlerin tahvillerinden almış kişilerdir. Bu kalan yabancılarda giderse MSI endeksinden de düşersek şirketlerin tahvil faizleri de yükselebilir. Bu durumda dövizden zaten sakatladığımız şirketlere birde faiz eklersek tamam artık geçmiş olsun. Ülkede 5'li şirketten başka şirket kalmaz. Bundan sonrası içinde fikirlerim var ama komploya girer.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @amadeus99

H Hayatı Tespih Yapan Adam
3 ay (988 mesaj)
Reyis tuzcularla hıyarcıları karıştırmaya başlamış, hıyar tarlası olan ülkelere gideceğine elinde tuzlukla bekleyen ülkelere gidiyor. Tam tersini yapacaksın reyis bize tuzlukçular lazım değil.
Bu mesajda bahsedilenler: @acquiles

1 1234Rambo
3 ay (1441 mesaj)
"Merkez Bankası, politika faizinde yaptığı 200 baz puanlık indirimden sonra Türk lirası cinsinden tesis edilen zorunlu karşılıklara ödenecek faiz oranlarını da 2 puan düşürerek, 10,5’e indirdi."

https://www.cumhuriyet.com.tr/ekonomi/merkez-bankasindan-bir-faiz-karari-daha-1879029< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


A acquiles
3 ay (9669 mesaj)
Hava güzel bir dolanayim dedim. Her yer full. Oturacak yer bulmak imkansız gibi.
Oturduğun anda min 25-30 tl ödemeden çıkamazsın bişey içsen..
Demekki adamlar haklı,

Kriz falan yok, dolar 10 da olsa 11de olsa no problem :)

Not: bu kalabalık parası olan kalabalık, ama ülkenin gerisi yönetimi ilgilendirmiyor zateb. E beni de ilgilendirmiyor bu saatten sonra. Pastami sipariş ettim yanında keyif çayı.. Mis..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A amadeus99
3 ay (8928 mesaj)
Sırbistan Makedonya ile Azerbaycan yakın zamanda çıkarlar oradan.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @acquiles

A amadeus99
3 ay (8928 mesaj)
Al sat yapan 3 5 fon varmış işte. Onlarda yasaları gereği uzarlar deniyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @mustifb

A acquiles
3 ay (9669 mesaj)
Mümkün. Türk firmalarda Sırbistan'a yatırım yapıyorlar. Şartları oldukça iyi. Burda yatırım yapmaya imtina eden bir firma biliyorum, Sırbistan a deli para gömdüler..

Yani tr ye yatırım gelmediği gibi tr firmaları doğu Avrupa ülkelerine kaçıyor diyebiliriz..< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @amadeus99

A amadeus99
3 ay (8928 mesaj)
AB çıpası öyle bir çıpaki firmalar sonuna kadar haklı doğu Avrupa'da yatırım yapmakta.

Azerbaycan ise Ermenistan meselesini tamamen halletmek üzere. Bu saçma sapan savaş sonrası gerginliği bitince gaz ve petrol fiyatları sayesinde uçuşa geçer.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @acquiles

A acquiles
3 ay (9669 mesaj)
ABD New York Merkezli yatırım bankası JPMorgan, Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) Kasım ayında faizleri 100 baz puan daha düşüreceğini açıklarken, enflasyon tahminini de yükseltti.
Banka, Türkiye'ye yönelik 2021 yıl enflasyon beklentisini yüzde 16,7'den yüzde 19,9'a yükseltti.
JPMorgan Ekonomisti Yarkın Cebeci müşterilere ilettiği notunda, "Önden yüklemeli bu tür bir gevşeme, enflasyonu hızlı şekilde düşürmenin bir politika önceliği olmadığını gösteriyor" diye konuştu.
Cebeci, "Bu adımın fiyat baskılarını artıracağından endişe ediyoruz; bu yıl için enflasyon tahminimizi yüzde 19,9'a, 2022 için ise yüzde 16,4'e revize ediyoruz" dedi.
JPMorgan, daha önce enflasyonun 2021 sonunda yüzde 16,7 olmasını bekliyordu.
YÜZDE 15 FAİZ ÖNGÖRÜLDÜ
Goldman Sachs ve Barclays, TCMB'nin politika faizini yıl sonunda yüzde 15'e indirene kadar faiz indirimlerine devam edeceği, bundan sonra indirimlere ara vereceği tahmininde bulundu.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O ozbey08
3 ay (5225 mesaj)
aynen. tsmc yi takip listeme ekledim onu da alacağım.
A akıncı017
3 ay (150 mesaj)
Bütçeden ÖTV den feraget edilen tutarın yıl sonu 50. Milyar TL yi bulacağı söyleniyor..

Acaba faiz giderlerinden ne kdarı telafi edilecek< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


O ozbey08
3 ay (5225 mesaj)
https://www.donanimhaber.com/avrupa-daki-satislarin-beste-birini-elektrikli-araclar-olusturdu--140652

Avrupa'da benzinli ve dizel satışları düşerken elektrikli araçlar yükseliyor Avrupa'da üçüncü çeyrekte benzinli ve dizel araç satışları düşmeye devam ederken, elektrikli ve PHEV modeller de toplam satışların neredeyse beşte birini oluşturdu.
Bizler Türkiye'de döviz kurlarındaki artış ve ÖTV ile boğuşurken, Avrupa'daki elektrikli araç satışları artmaya devam ediyor. Gelen yeni rapora göre, bu yılın üçüncü çeyreğinde elektrikli araçların toplam satışlardaki payı artarken, benzinli ve dizel araçlarınki düşmeye devam etti.
Avrupa Otomobil Üreticileri Birliği'nin (ACEA) paylaştığı yeni rapora göre, üçüncü çeyrekte tamamen elektrikli ve PHEV (şarj edilebilir hibrit) araçların toplam satışlardaki payı yüzde 19 seviyesine yaklaştı. Bu da demek oluyor ki neredeyse satılan her beş araçtan biri elektrikli/PHEV oldu.
Rapora göre tamamen elektrikli araç satışları yüzde 57 artarak 212 bin adedin üzerine çıktı. Şarj edilebilir hibrit araç satışları da yüzde 43 artışla 197 bin adet seviyesinde gerçekleşti. Bu büyüme 2020 yılı ile kıyaslandığında biraz düşük kalıyor ancak benzinli ve dizel araçlardaki düşüş göz önüne alındığında önemli bir gelişme olduğunu söylemek mümkün.

Yani beyler elektrikli araçlara yatırım yapmak için bu uygun zamanlar.
Apple a 15 yıl önce şu kadar yarım yapsak şu kadar paramız olurdu deriz hep. bundan 10-15 yıl sonra keşke 2021 yılında elektrikli araçlara yatırım yapsaydık şimdi şu kadar paramız olurdu dememek için
F first_officer
3 ay (146 mesaj)
Benzine yeni 44 kuruş zam..!!! ⚡⚡⚡

pazartesi gece yarısından geçerli olmak üzere benzinin litresi 44 kuruş zamlanacak

https://m.bloomberght.com/benzine-yeni-zam-2290622< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

O ozbey08
3 ay (5225 mesaj)

M mustifb
3 ay (5579 mesaj)
Sırbistan deyince üniversitedeyken haklı olarak sürekli Sırbistan'ı kötüleyen Boşnak göçmeni bir arkadaşım vardı. Burada akademisyen olmayı hedefliyordu ALES'tende iyi puan yapmıştı. Taa ki darbe girişimine kadar FETÖ yurdunda kaldığı için puanları yakılınca Sırbistan'a kaçtı. Görüşeli baya oldu da Türkiye nasıl bir ülke ya kınadığını yaşamadan ölmüyorsun dedi. Facebook'tan anladığım kadarıyla Novi Sad Üniversitesinde mülakatı varmış hedefine ulaşıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @acquiles