Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
40
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dokunmatik ekranlı Lenovo akıllı hoparlörü duyuruldu

E
ekrem71 Konu Sahibi
3 yıl (26267 mesaj)


CES 2018 fuarında en çok öne çıkan konulardan birisi akıllı hoparlörlerdi. Google Assistant veya Amazon Alexa dijital asistanlarını temel alan akıllı hoparlörler farklı fonksiyonlarla dikkat çekmeye çalışıyor.


 


Lenovo Smart Display özellikleri ve fiyatı


 


Lenovo Smart Display adındaki akıllı hoparlörü dokunmatik bir ekrana sahip. Böylece Amazon Echo Show modeline doğrudan rakip oluyor. Ekranı olduğu için de tasarımı daha farklı bir yapıya bürünüyor.


 


Lenovo Smart Display modeli Qualcomm Home Hub platformu temelinde geliştirildi. Qualcomm’un CES 2018 fuarında tanıttığı bu teknoloji işlemci, grafik birimi, sinyal işlemcisi ve kablosuz bağlantıları bir yonga üzerinde topluyor. Böylece üreticiler hazır platformu alarak üzerine kendi tasarımını ekliyor.


 


Ayrıca Bkz.Toshiba Symbio hem akıllı hoparlör hem güvenlik kamerası

Lenovo Smart Display bu açıdan bir tablet donanımına sahip diyebiliriz. 8 veya 10 inç ekran seçeneklerine sahip ürün Full HD çözünürlük sunuyor. Ekranın yanında bir hoparlör ve arkasında da stand yer alıyor.


 


Google Assistant cihazlarında olduğu gibi sesli olarak hoparlöre farklı komutlar verebiliyorsunuz. Bilgi almanın yanı sıra akıllı ev aletleri de kontrol edilebiliyor. Ayrıca dokunmatik ekran ile kontrol de mümkün ve bilgiler ekranda da görünüyor. Hatta Google Duo ile görüntülü görüşme bile yapabiliyorsunuz.


 


Lenovo Smart Display akıllı hoparlörü 8 inçlik versiyonu 200$, 10 inçlik versiyonu ise 250$ şeklinde yaz aylarında satışa sunulacak. 


 

 Haberi Portalda Gör


M
mstcngny
3 yıl (31 mesaj)
Hoparlörün çift taraflı olması onu daha kullanışlı yapabilirmiş sanki.
K
kadirirdem
3 yıl (8908 mesaj)
Tabletin hoparlörü var.
B
BekirHan
3 yıl (1931 mesaj)
Başlık: Türkçe' de anlam bozuklukları örnek1 gibi..
C
cngzmls
3 yıl (693 mesaj)
Akıllı hoparlör nedir ya?
Y
yimmasabi
3 yıl (929 mesaj)
Yakında tek salak biz kalacağız evrende :D
I
INumber1OneI
2 yıl (263 mesaj)
lenovo yapmışsa güzel olmuştur denemek lazımDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.