Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
6
Cevap
7969
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Doktor ' Seralin ' Verdi Vücuda Bir Zararı Var Mıdır ?
O
14 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Dün psikiyatriste gittim arkadaşlar , ben içimde feci heyecan potansiyeli besleyen her an patlamaya hazır çok çabuk sinirlenen bir adamım ve telaşlıyımdır . Heyecan konusunda çoğu şeyi yendim bu öyle bildiğimiz heyecandan değil ; ama asıl sorunum bi anda o kadar çok sinirleniyorumki yenmem lazımdı , seralin diye bir ilaç verdi bir nevi anti-depresan , bunun yan etkileri sık mı görülür :S , aranızda bilen varsa diye sordum .N
14 yıl
Yüzbaşı

G
14 yıl
Teğmen

doktor depresyondasın diye antidepresan vermiş bir süre denersin işe yaramazsa zaten doktor ilacını değiştirir. yok doktorumu sevmedim diyorsan veya teşhisinden kuşkuluysan başka iyi bir pisikiyatrist araştır. geçmiş olsun.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
14 yıl
Binbaşı

Doktorunuzun verdiği ilacın etken maddesi 'Sertralin' olmakla birlikte başlangıç için verilen normal bir ilaçtır. Eşdeğer ilacını ben de kullanmıştım. Hayati sıkıntı yaratacak bir yan etkisini görmedim.


Bu mesaja 2 cevap geldi.
B
14 yıl
Yüzbaşı

İlaçların artı ve eksi yönlerini değerlendirerek verir doktorlar.

İlaç bana zarar verir mi derken yararlarını da düşünmek lazım.O
14 yıl
Yarbay

ilk bir kaç hap bulantı yapabiliyor sonra o bulantı geçiyor. 2-3 hafta sonra tam etkii görünüyor. sürekli kullanman lazım. uzun süre kullanıp birden bırakınca da bir kaç gün bulantı oluyor. Onun haricinde çok fala uyku yapmıyor vs.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
U
14 yıl
Çavuş

birkaç sene önce bende 6 ay süreyle kullandım seralin..
herhangi bir yanetkisi yok amapsikolojik olarak o ilaca bağlıyorsun kendini..
almadığın günler kötü hissediyosun..bağımlılık değil ama böyle ihtiyaç duyuyosun öyle söyliyim..DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.