Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
5947
Cevap
173342
Tıklama
11
Öne Çıkarma
Cevap: Doctor Who (2005- ) | 12. Sezon Bitti (298. sayfa)

M MuhterisTürk
4 hafta (818 mesaj)
Ancak izleyebildim. Güzel ve söylenildiği kadar iddialı buldum. Sezonun ilk bölümü olması sebebiyle akılda çok soru var tabii. Tabii ki ille b.k da atacağım, ilk sahnede o kaykayımsı uzaylı zımbırtısında ayaktan asılıyken nasıl kaykayın üstüne çıktınız bacılarım?
Neyse, gerçekten bir sezonun ilk bölümüne göre önemli olduğunu hissettiren karakterler çoktu. Doctor Who ismine gelen Flux'ın ne olduğunu az çok öğrendik. Sontaran'ı çıktı, yine savaş ilan etmeden duramadı. Bir tane Weeping Angel çıktı, sonra muhtelemen 2021'deki (Kloop devri diyor, Doctor da Liverpoolluymuş he.) bir kadını sanırım 1820 Liverpool'una gönderdi. Bir de o sene birtakım iş adamları Liverpool'da madeni bir iş peşinde.
Uzay gemisinde haberleşen eleman, companionımız olacaktı sanırım. Karvanistalar kim, gemileri nasıl güçlü? Niye bizi koruma dertlerine düştüler? 1820'de İngilizler ne yaptılar? O tuhaf mavi yaratıklar ne acaba? Hepsinin hikayesini merak ediyorum.


Bir yerde o mavi yaratık tutsaktı, tutsak diyorum. Doğrusu binlerce yıl isteyerek tutsak beklemiş. O sahnenin olduğu yer nedense aklıma geçen sezonun son bölümü geldi. Tecteun'un Doctor'ın çocukluğunu bulduğu yeri getirdi. Neyse o mavi şeyi ve takım elbisesini görünce nedense aklıma Master geldi. Master iyice fıttırıp Gallifrey'in ardından evreni de yok eder mi eder. Bu mavi yaratık rejenere olabiliyor, bir tane de bacısı var.
Aklıma bir şey gelirse düzenlerim, ki muhtemelen gelmez.
D Djarum Menthol
3 hafta (741 mesaj)
artık izleyen kalmadı sanırım, işi gücü bırakıp yeni bölümü izledim. Bu sezon aslında tam benim istediğim gibi ilerliyor. yarım kalan hikaye bırakmıyorlar. ortada bariz bi soru sorulması gerekirken soruyorlar. önceden ekrandan ben bağırıyordum sorsana diye. şuan ardı ardına güzel konuşmalar, bilgilendirmeler oluyor. benim için yeterli bu sezon beni gayet tatmin ediyor. bir sonraki haftayı iple çekiyorum
M MuhterisTürk
3 hafta (818 mesaj)
Evet, bu sene güzel gidiyor. Arada küçük küçük takıldığım detaylar var yine de.

Başta TARDIS'ten nasıl çıktılar? Kolsuz Sontaranlar, Komutan Logar pardon Logan muhabbetine girmek istemem. Bu Mouri, Time gezegeni tabii ki en mühim yerler. Bu Azure ile Swarm istediklerini küle dönüştürüp herhalde kendilerine enerji sağlıyorlar ama bu enerjiyle ne yapıyorlar acaba? Bir de gerçekten rahatsız ediciler. İyi bir tip yapmışlar. Şu ses bastırmasına niye çözüm bulmadılar acaba? Başlarda bir yerde Doctor konuşuyor ama müzikten duyulmuyordu. Tamam altyazıyla izliyoruz ama olsun. Bu Swarm adının söylendiği bir yerde "translate" bilmem ne dedi ama çevirilmemiş. Herhalde adının tercümesini beğenmemiş.
Mouriler ve Time gezegeninin Doctor'la alakalı olduğunu anlamak için çok fazla düşünmeye gerek yok. Time Lords/Ladies ve Time gezegeni isimlerinde dahi muhakkak bir bağ var. Buna inanıyorum. Affedersiniz hayvan gibi merak ediyorum Timeless Child meselesine nasıl bağlanacağını.
TARDIS bildiğim kadarıyla 1850'lerde Kırım Savaşı'nın olduğu bölgelerdeydi ama o esnada 2021'de Dan köpek adamla İngilizce muhabbet ediyordu. Çok fazla görmedik böyle zaman farklı Doctor-companion muhabbetini.


Bu arada herhangi bir kimlik üzerine muhabbet kurulmaması ne kadar müthiş bir şeymiş değil mi :) Yemin ediyorum, kırk yıldan sonra ilk kez temiz hava aldığımı zannettim. Uln Ch*bnall, madem yapabiliyordun niye yapmadın iki sezondur? Diyaloglar daha iyi, izleyiciyi adam yerine koyuyorsun bu sene. Aferin devam. Gideceğine üzülür müyüz diye de düşünüyorum ama yok ln o kadar da değil. İki sene çile çektirdin.
O Oğuzhaan
3 hafta (1573 mesaj)
Ben dw izleyecek zamanlarımı geride bırakmışım sanırım bana hiç hitap etmedi ilk bölüm arkadaşlara başarılar.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M MuhterisTürk
3 hafta (818 mesaj)
Ben birine DW'yu tavsiye edecek olsam ilk bölüme vereceği tepkilerden ötürü diziyi izlemeyeceğinden çekinirdim (bugüne kadar hiç tavsiye etmedim) ama sabırlıysanız sonraki bölümlerde açılır. Üçüncü bölüm belki sıkıcı gelir ama hatırladığım kadarıyla ciddi bir hüviyete sahip bir bölümdü. Efektlere yapacak bir şey yok, 2005 senesinin bölümleri. Şimdikilerin yanında çizgi film seviyesinde kalabiliyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Oğuzhaan

O Oğuzhaan
3 hafta (1573 mesaj)
Yok hocam yav yüz yıllardır izliyordum bu diziyi zaten de bu sezonun ilk bölümünü kastetmiştim. Tahammül edemedim artık, eski serinin hatrına son 2 sezonu atlaya atlaya izledim de artık yok benden bu kadar demek istemiştim.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @MuhterisTürk

M MuhterisTürk
3 hafta (818 mesaj)
Ben de DW izleyecek yıllar geride kaldı diyince herhalde çocuksu gelmiş sandım :)) Geri kalanı için bir şey diyemem.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Oğuzhaan

M MuhterisTürk
2 hafta (818 mesaj)
13x2
yaani bir bölüm işte. ne kötü diyorum ne iyi. Sorular sel gibi devam edip büyürken cevapsız kalmaya devam ediyorlar. Belki ileride değerini anlarız.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.