Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
11
Cevap
305
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dizel gate Opele sıçradı

D Delifisek.Tux Konu Sahibi
6 yıl (2443 mesaj)
http://deredactie.be/cm/vrtnieuws.english/videozone_ENG/1.2549687

http://www.duh.de/uploads/media/PR_High_nitrogen_oxide_emissions_Opel_Zafira_Diesel_231015.pdf

Belçikadaki opel bayileri son yapılan güncellemelerden sonra opel zafira 1.6 dizellerde nox emisyon düşüşü dolayısı ile performans düşüşü gözlenmiş. Bayiler yeni güncellemenin vw dieselgate skandalından sonra yayınlandığını bildiriyor.

Ortam şenlenecek....
N Negatiwe
6 yıl (8372 mesaj)
sende mi opel
G Gukama
6 yıl (5104 mesaj)
Haydaa< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D Delifisek.Tux Konu Sahibi
6 yıl (2443 mesaj)
quote:

My Volvo V40 D4 used 4.7l/100km for 30.000km strait. At the very first service interval, the ECU software was updated. Immediately the car started to use 5.3l/100km and no longers seems to deliver the same power. My driving habbits and usual routes have not changed. My shoes didn't get any heavier. How do you explain 15% more fuel usage other than trying to cover up software 'flaws'?


Volvo dan da selam var galiba....
T turbocharger41
6 yıl (773 mesaj)
Abi oldum olası dizel sevmem ama milleti yakıt ucuzluğundan mecbur bırakıyorlar eminim benzin ile dizel aynı fiyatta olsa kimse dizel almaz.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


U uk79
6 yıl (485 mesaj)
yanlız DUH un iddasını yanılmıyorsam opel yalanlamış DUH dan test sonuçlarını istmiş ve DUH vermemişti ,sonrasında ise bir daha ses çıkmamıştı DUH dan.
T turkeril
6 yıl (6298 mesaj)
Büütn sıkınıtı gereksiz emisyon standartlarında. O kadar kasıyorlar ki kurallara uyarsanız araba eşşek arabası olup çıkıyor. Euro standartları 4'ten ileriye gitmemeliydi.
_ _Emir
6 yıl (1067 mesaj)
ŞAHSİ DÜŞÜNCEM;

Her firmada var bu iş.
Aynı hacim, aynı motorun aşırı beslemeyle daha çok güç elde edip yakıt tüketimini düşürüp daha az atık çıkarabileceğine inanıyormusunuz gerçekten?

Yazılım, tasarım falan bir yere kadar.
160bg-136bg güç verecek, hemide eski 110luk dizelden daha az atık üretecek hemi? Bir takım filtrelemeler, nötralize edici maddeler gerekir bu iş için BENCE.yoksa yanan yakıt belli, verim belli.

Hayır, 50 bg fazla güç üretip daha az yakması garip değil mi? 50 (elli) beygir, az da değil.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


U uk79
6 yıl (485 mesaj)
bu arada nette araştırırsanız DUH un yaptığı testin yanıltıcı olduğu ortaya çıkmış ve bağımsız kuruma olan güven azalmıştır diye haberleri okursunuz ki bu konu 2015 kasım aylarına dayanıyor yani geçmişte kalmış.
A Axenfeld-Rieger
6 yıl (2515 mesaj)
İnternette bilgi kirliliği var. Opel, renault, bmw falan. Şu an tek doğrulanan vw. Adamlar kendileri itiraf etti. Diğerleri alman bir takım kuruluşların vwyi kurtarmak için yaptığı sahte haberler.


http://www.motor1.com/news/59253/opel-fights-back-against-alleged-emissions-cheating


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M mevsimsiz_kar45
6 yıl (4944 mesaj)
dizeli tarihe gömecekler sadece ticaride ve iş makinasında kullanılacak
C coupant
6 yıl (6262 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: KaymaklıLokum

İnternette bilgi kirliliği var. Opel, renault, bmw falan. Şu an tek doğrulanan vw. Adamlar kendileri itiraf etti. Diğerleri alman bir takım kuruluşların vwyi kurtarmak için yaptığı sahte haberler.


http://www.motor1.com/news/59253/opel-fights-back-against-alleged-emissions-cheating

VW bitti beyler. ABD fena dürecek defterini. Kurtulamaz bundan.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.