Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
63
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Dizel araba almalı mıyım? Dizel kalkacak mı? (4. sayfa)

P pbmax
3 hafta (907 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: scherzz

Arabam turbo benzinli. Önceki arabam da benzinliydi Dizel araba hiç satın almadım. O mesajımda Türkiyenin kendine özgü şartlarını eleştirmiştim
Bu şartlar mecburen değişecek.. fosil yakıt ilerleyen yıllarda ülke ayırt etmeyecek. Buna bizde dahiliz. Elektrikli araçlar teşvik edildiğinde kimse fosil yakıtın yüzüne bakmayacaktır. Bundan 50 60 sene sonraki nesil, eksozlu bir araba gördüğünde, ne insanlar varmış böyle ilginç motorlu sesli arabalara binmişler diyecektir.. biz görürmüyüz o yılları sanmam

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D Düşbaz Konu Sahibi
3 hafta (909 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Acil Stop

DPF dolduğunda motor yeterli ısıya ulaşabiliyorsa araç kendi kendine deviri yükseltip egsoz ısısını artırarak DPF içindeki kurumları yakar. Günlük bahsettiğiniz miktarda yol yapıyorsanız DPF filtresinin tıkanma ihtimali azalır. En azından kısa ve orta vadede korkmanız gerekmez. Yukarıdaki hesaplamaları yapıp kâr zarar durumuna göre kararınızı verebilirsiniz.

Alıntıları Göster
Çok teşekkür ediyorum bilgilendirmeler için . Seçeneklerimin netleşmesinde çok yararlı olacak.
T teteni
3 hafta (333 mesaj)
Brezilya gibi etanol + benzin kullansak diyecektim. Vaz geçtim. Alkol pahalı.
Edit: "Ülkemizdeki benzin türlerinin tamamı 1 Ocak 2014 itibarıyla en az %4 oranında yerli kaynaklardan üretilmiş etanol içermektedir. Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’nun (EPDK)’nun almış olduğu bu karar, 1 Ocak 2013 tarihinde %3 oranıyla uygulanmaya başlanmış ve 2014 yılının başında %4 oranına çıkartılmıştır."
Meğer kullanıyormuşuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teteni -- 20 Nisan 2021; 23:21:46 >


Z zotacing
3 hafta (21969 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: LVL99

dizel bizde bitmez diyen arkadaşlar nasıl bitmeyeceğinide söylesinler lütfen, avrupada dizel motor üretimi durunca bizim ülkede bozulan araçlara nereden parça bulacaklar ?
Tofaş araçları yani Şahin-Doğan vs... 20 yıldır üretimi yok ama hala sıfır üretim parçaları bolca var.

1980 model bir BMW ya da Mercedes'in hala sıfır yedek parçası var.

Yani bir aracın veya motorun üretimi durunca, yedek parçasının üretimi durmuyor. Bozulma dediğim olay motorun komple bozulması değil zaten. Hoş bu seferde motor parçalarını tek tek alır birleştirirsin sıfır olarak, sandık almazsın olur biter en fazla.
D drknl35
3 hafta (953 mesaj)
Alınır.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.