Bu konudaki kullanıcılar: 5 misafir, 5 mobil kullanıcı
54
Cevap
0
Tıklama
33
Öne Çıkarma
Cevap: Diyanet işleri başkanından kıskançlık tweeti (3. sayfa)

P Perturbator
geçen ay (936 mesaj)
Dikkat ediyorum t24 hep yapıyor bunu insanımız da direk atlıyor nedir ne değildir diye bakmıyor, gerçi suçlanan dib başkanı bunu söyleyecek kalitede biri de neyse< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @serafon

E Entel Maganda
geçen ay (231 mesaj)
orrrrrrman meyveli yoğurt.
L linqs
geçen ay (3125 mesaj)
Aslında doğru söylüyor , biz çaldık cirptik hak yedik cehenneme gideceğiz , fakir bunları yapmadığı için cennete gidecek< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M maligezgin
geçen ay (2699 mesaj)
kıskanma hacı
git sen de fakir gibi yaşa
bağış yap aç doyur
öteki tarafı önemsemiyor musun yoksa??
S serafon
geçen ay (2464 mesaj)
Sosyal medyaya %80 çöp diye bakabiliriz. Sürekli birilerinin resmi altına, onun ağzından söylenmiş gibi birşeyler yapıştırıp ortalığı karıştırmaya çalışıyorlar. Hemen hepsi sırıtıyor ama insanlar en acemice olanlara bile atlıyorlar. Çünkü sürekli geriliyor insanlar. Gerilince de düşünemez hale geliyorlar.
Bu mesajda bahsedilenler: @Perturbator

C Cosmic Love
geçen ay (470 mesaj)
E hepiniz fakir olun beleş cennet işte< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Z Zuko
geçen ay (5499 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: hitokiri_johndoesai

O zaman bütün malvarlığını fakirlere bağışlasın da kendi fakir kalsın. Hem örnek olmuş da olur. (Bahsettiği hadisi de bulamadım)
Bunlarin hitap ettigi kesim fakir olmak sevaptir zannediyor. Fakir olmak sevap degildir. Sana verilenle ne yaptigin onemlidir. Zenginsindir, tum mal varligini insanlarin iyiligine harcarsin, fakirlesirsin. Fakirlestigin icin sevap kazanmazsin, zenginligini dagittigin icin kazanirsin. Fakirlik burada sonuctan baska bir sey degildir. Fakirlik sevap olsaydi Hz. Muhammed, Hz. Hatice, Hz. Ebu Bekir, Hz. Omer, Hz. Osman fakirlesir, ticaret yapip para kazanmazlardi. Halbuki onlar oranin en zenginleriydi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zuko -- 16 Eylül 2021; 1:25:7 >


A AnadoluEfes
geçen ay (4406 mesaj)
Win10'dan çok bizim din'e güncelleme geliyor
M Merkur
geçen ay (743 mesaj)
https://www.yenicaggazetesi.com.tr/chp-milletvekili-abdullatif-sener-erdogana-sert-sozlerle-yuklendi-474105h.htm
""İktidara bakıyorum hangi İslami değere uyuyor? Cumhuriyet tarihinin en büyük yolsuzlukları hatta geçmiş dönemlerle kıyaslanmayacak kadar büyük yolsuzluklar, soygunlar, vurgunlar bu iktidar döneminde yapılıyor. Yetim hakkı yemek Kur'an'a göre en büyük suçtur. Hatta Kur'an'da cehenneme gideceği kesin olan zümre yetim hakkı yiyenlerdir. Çok net bir ayet var. Zulüm de böyle, temel İslami açıdan en büyük günahtır. Bu memlekette adalet mi var? Yolsuzlukların ayyuka çıktığı bir iktidar zulmü var. Kutsal din duygularını göstermek suretiyle şuanda kaybettikleri oyları toplama çalışıyorlar. Bu hem dine ihanettir, hem ülkeye ihanettir, hem de size oy verip sizi iktidara taşıyan halkın emanetine ihanettir. Parası olanlar servetlerine yeni servetler ilave ediyorlar. Düşük gelir grupları aldıkları paralarla eski alışverişlerini yapamıyorlar. Fileler dolmuyor, pazar çantaları dolmuyor. Bunları düzeltin. Elektrik zamları, doğal gaz zamları... Bunun sonu ne olacak? Bunun sonu bu iktidarın gidişini gösteriyor.""


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F furkangunes04
geçen ay (3546 mesaj)
Rahmetli Timurtaş hoca, vaazlarında fakirliğin kötü bir hal olduğunu, müslümanların zenginleşerek dünyaya hakim olması gerektiğini ifade ederdi. Fakirlik neredeyse kafirlik olacaktı diyor. Fakir insan muhtaç insandır. Müslüman ise Allah'tan başkasına muhtaç olmamalıdır. Bir lokma bir hırka söylemi İslâm'ın zıttıdır.

Bu söylem, diyanete yakışmış ama Müslümana yakışmamıştır. Diyanet her seferinde müslümanları güden bir kurum olduğunu ama müslümanlıkla alakasının olmadığını gösteriyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi furkangunes04 -- 16 Eylül 2021; 11:52:51 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


N Nickola Tesla
geçen ay (1167 mesaj)
İnsanları din ile uyutacaksınız ki zenginlerin işi doğru ve sıkıntısız gitsin.

Bu bildiğin karanlık çağ V2. İnsanları cennet ve cehennemle sevindirerek-korkutarak avutuyorlar. Bu şekilde halk isyan etmemiş oluyor.

Bu işin sonucunda zengin daha da zengin oluyor, fakir ise daha da fakirleşiyor. Orta kesim hak getire zaten.
G Guest-31EBF3EDD
geçen ay (123 mesaj)
Sistematik dinsizleştirme uyguluyor galiba.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Celikpena

G Guest-31EBF3EDD
geçen ay (123 mesaj)
Adamın dediği tek bir yanlış cümle olmaması kadar acı durumda memleket.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Merkur

S Sky_Vision
geçen ay (1487 mesaj)
Rabbime bin şükür saray erkanı ve 5 li çete cehennemi ağzına kadar doldurur bizde mecburen cennete gidecegiz artık.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Y yugams
geçen ay (896 mesaj)
T.şak geciyo resmen Hocam bırakın bu boş muhabbetleri madem Cennete gitmek yoksulluktan geciyor zor bişi değil fakir olmak ee hadi olun ozaman... ee tabi G.t ister o şatafatlı birakip boş mideyle gezmek hergün...
Allah Cc. sizler gibi din tacirlerinin belasını versin....
Mesela Hz.Muhammed Sav. zamanında zenginler fakirlere para yardımı yaparmış öyleki bi zaman sonra Müslüman lar içinde para verecekleri fakir kalmamış ee hadi dağıtın bakalım sizde o mubarekler gibi paralarınizı ...< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.