Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
DIY Analog Drone Synthesizer Workshop

V Vaemi Konu Sahibi
9 ay (9 mesaj)
Efe Çakır ve Vaemi'den sizlere güzel haberlerimiz var. Do It Yourself Analog Drone Synthesizer Workshop yani Kendin Yap Analog Drone Sentezleyici Workshop'una katılmak için başvurularımız başlamıştır. Elektronik devre, synthesizer ve müzik aletleri yapımı ve tasarımı ile ilgili workshop’unun tekrarını yani 2.sini düzenliyoruz. İstanbul Dominus Music (Galata) da gerçekleşecek olan workshop için bir sınıf oluşturulacaktır. Katılım sınırlı sayıdadır. Mağlum içinde bulunduğumuz salgın nedeniyle dersler şimdilik çok daha sınırlı sayıda katılımcı ile gerçekleşecektir. Workshop’un konusu 4 osilatörlü analog bir drone synthesizer üzerinedir. Ders 28 Ağustos Cumartesi günü saat 11.00’da başlayacak olup 5-6 saat kadar sürecektir.


Aşağıda gördüğünüz bu synthesizer’ın tüm pcb ve elektronik bileşenleri size workshop’un ücreti dahilinde eksiksiz bir şekilde sağlanacaktır. Ders’e yanınızda hiçbirşey taşımadan gelmeniz yeterlidir. Lehim kalemi, lehim, pasta, hoparlör, pil gibi gerekli malzemelerde sizlere bizim tarafımızdan sağlanacaktır. Daha önceden birkaç kez lehim yapmış iseniz bu dersler tam size göre olabilir. Dersin sonunda birleştirdiğiniz synthesizer’lar sizlerin olacaktır. Dersin başında size bütün elektronik bileşenler teslim edilecek ve bir takım sema ve synthesizer’ımız ile ilgili notlar dağıtılacaktır. “Elektrik nedir?” “Kullanılan elektronik malzemeler ile ilgi temel bilgiler” “Şema okuma” gibi giriş konularından sonra synthesizer üzerinde bölüm bölüm “osilatör nedir” “VCA nedir” şeklinde sıra ile her bölümün nasıl çalıştığını anlayarak adım adım ilerleyecektir. Dersin sonunda hep beraber synthesizer’larımızı çalıyor olacağız. 


Sorularınız ve başvurular için Efe Çakır ve Vaemi (Volt Age Electronic Musical Instruments) sosyal medya hesapları üzerinden yada vaemisynth@gmail.com adresi üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

Vaemi Facebook:
https://www.facebook.com/Vaemisynth
Vaemi Instagram: https://www.instagram.com/vaemisynth/

Başvuru yapmak için workshop tarihi öncesinde ödeme yapmanız gerekmektedir. 

Workshop’tan önceki son bir hafta workshop’u iptal etmek isterseniz geri para ödemesi yapılmaz.


Video Link:
https://www.youtube.com/watch?v=9MqtU9XxkiA&feature=youtu.be
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >


Teknik Özellikler:

•4 Polyphony
•4 Analog Osilatör
•Dokunmatik Alanlar ve Gate Tuşları
•4 Analog Envelope (Sustain, Release)
•4 Analog Vca
•4 Kanallı Mikser
•1 Analog RC Filtre
•FM Modulation
•Adaptör ve 9V pil ile çalışabilir
•Mono Output (1/8mm jack out)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vaemi -- 15 Ağustos 2021; 2:39:43 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.