Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
508
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Divx çalarlarda DVD-Divx altyazı ve 16:9 TV
A
18 yıl
Yüzbaşı
Konu Sahibi

Forumu arattım ama sorumun tam karşılığını bulamadım. Divx çalar ve TV alacağım. Ama aklıma takılan birkaç soru var. Çevremde kimsede 16:9 tv ve divx çalar olmadığı için deneme şansım olmadı.

1. Divx çalarlarda divx filmlerde ve DVD filmlerde altyazı siyah bölgede mi çıkıyor, yoksa filmin üzerinde mi çıkıyor? Bildiğim kadarı ile bazı DVD'lerde filmin üzerinde, bazılarında siyah bölgede çıkıyor. Ama Divx'lerde nasıl, bilmiyorum. Altyazı konumu değiştirilebiliyor mu?

2. Eğer altyazı siyah bölgede çıkıyorsa 16:9 televizyonda nasıl görünüyor? Eğer altyazı siyah bölgede çıkıyor ise 16:9 bir tv'ye o kadar para vermenin gerekmediğini düşünüyorum. Zaten 4:3 yayınlarda bir sorun var, bir de altyazı da sorun olacaksa ne anlamı kaldı. 4:3 alırım, varsın üstten alttan siyahlık olsun ne olacak ki...

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler.X
18 yıl
Binbaşı

ben vestel zeta 87 100hz DMP + sehpa tercih ettim ve 16:9 yerine öneririrm. hem pazarlık yaptım sıkısından fiyatı daha uygun oldu hemde daha kullanışlı. neden dersen genişliği zaten 16:9 TV ler kadar ama yükseklik daha fazla
16:9 vs formatı da var direk olarak. subwoofer, ekolayzer vs hersey var içinde ekstradan hafıza kartı desteği..C
18 yıl
Çavuş

Alt yazı seçeneği DVD'de seçtiğin formata göre değişiyor16:9 veya4:3. DVD alırken desteklediği formatları güncelleyebildiğin ürünler çıktı . Onlardan almaya çalış. Dünyada 16:9 satışları ve yayınları her geçen gün artıyor.Görüntünün geniş ekranda olması sinema hissini artırıyor. Home Technology dergisi geçen sene bu konuda özel bir inceleme yapmıştı. 16:9 daha fazla yaygınlaşacak gibi.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.