Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
1
Cevap
125
Tıklama
1
Öne Çıkarma
DİVARESE AYAKKABILARIN KALİTESİZLİĞİ
K
7 yıl
Er
Konu Sahibi

Yaklaşık bir buçuk sene önce eşime hediye olarak iki adet ayakkabı almıştım. Bir tanesi günlük diğeri bot idi. Üstelik sezonda aldım. Günlük giydiği ayakkabısını uzun süre giymesine rağmen arkası sürekli vurdu. Bu burda kalsın. Bota gelecek olursak, fiyatı 226tl idi. Bir kış boyunca max. 5 defa giydi. Sonra yaz geldi. Derken bu kış hatta bugün tekrar giydi ki (görsele bakınız) hal budur. Ki kendisi ayakkabılarını 6-7 sene giyer. Çok iyi bakar. Ben sırf hep aynı şeyleri artık giymesin diye hediye almak istemiştim. Lanet olsun bu markadan almaz olaydım. Giden toplam 400tl ye mi yanayım, ayakkabının dokunulmadan nasıl bu hale geldiğine mi bilemedim.

< Resime gitmek için tıklayın >

Bunun dışında mağazadaki çalışanlarından bahsetmiyorum bile. Hopi 15 güne bir indirim yapıyorken. Biz bir enayilik yapıp tekrar gidecek olduk ki hopinin açıklamasında 100tl üzeri alışverişlerde derken, çalışan (bursa korupark mağazası özellikle) kendi başına 500tl ve üzeri diyor. Hopi'yi arayıp adam ile konuşturunca "heee öyle miymiş ben zaten onu dememiştim" diyor. Bu benim bu markada yaşadığım olaylardan sadece bir tanesi.

Dışardan herşeyi çok lüks göstermeye çalışsa da içeride herşey vasat. Bir bayan olarak beyaz ayakkabı denemek istiyorum adam bana üzerinde kalemle çizilmiş ayakkabı denetiyor. "Sileriz o problem değil" diyor bide. Şaka gibiler.

Eşimin ayakkabı kullanma hassasiyetini de şöyle anlatayım: 2010 senesinde almış olduğu botunu yıl olmuş 2017 hala giyer. X markasından 3 sene önce aldığı günlük ayakkabısını "yeni mi" diye soranlar bile oluyor. Eşyalarına çok değer verir. Haliyle böyle bir olay yaşaması ve zaten belli şartlardan fedakarlık edilip alınan bir ayakkabının bu hale gelmesi ister istemez koyuyor.

Diyeceğim şu ki: Siz siz olun AMAAAAN! diyim bu markadan bir şey almayın.
Tecrübedir.
Sabittir.
Sevgiler.
Saygılar.

NOT: Bu konuyu buraya sesimi duyurmak için yazdım. Görünmesi için destek olursanız çok sevinirim.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >G
7 yıl
Çavuş

DİVARESE Mİ ?! Kendini kaliteli göstermeye çalışan ama inanın herhangi bir pazar malından farkı olmayan markadır.

Bakınız ekşi de ne yazmışlar
"emsallerine göre pahalıya satılan ayakkabıları yine emsallerine göre daha kalitesiz olan ayakkabı firması. aldığım 2 yüksek topuklu ayakkabının ikisinin de topukları 1 ay içinde deforme oldu. bir tanesi ortadan ikiye ayrıldı. mağazaya geri götürdüm, merkeze gönderip inceleme yapılacağını söylediler. aradan nerdeyse bir buçuk ay geçti ne ses var ne seda; sorgulayıp durdukça müşteri ilişkilerini "süreci hızlandırdık özür diliyoruz" gibi geçiştirmelerle karşılaşıyorum. kış sezonunda aldığım ayakkabıyı 1 ay giydim; topuk kırıldı, artık bekliyorum herhalde ağustosta elime geçer ayakkabı ben de yazın kapalı bot giyerim artık ne yapalım. a&y marka mağazacılık gözümden düştünüz artık; ne network ne que ne fabrika ne divarese hiçbirinize zerre itimadım yok....
Ben de maalesef kullanarak tecrübe ettim bir daha ASLA almamDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.