Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
270
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Diskte Civatalarda Bulduğum Boyalar Hırsızlık Belirtisi Olabilir Mi? Acil Yardım.
X
2 yıl
Er
Konu Sahibi

Arkadaşlar bugün motoruma disk kilidi takarken civatalarda boya izleri fark ettim, hem civatada hem de janta sürülmüş ve bütün civatalarda bu var yani sadece gözüken parçalarda değil, demirin arka kısmında da bunlar var. Dün sadece bir yerde disk kilidini çıkarttım, disk kilidi varken hepsine boya sürülebilmesi için ya motorun oynatılması gerekiyor ya da havaya kaldırılması. Elimi sürdüğümde boyanın geçmediğini de gördüm. Genelde otoparka bırakıyorum aracı. Boyayı ne ben sürdüm ne de yakınlarımdan birisi. Sizce anlamı ne olabilir? Ben hırsızlık yapılacağından şüpheleniyorum. Fotoğraf aşağıda.
< Resime gitmek için tıklayın >D
2 yıl
Yarbay

hırsızlık yapacak olan boyayla filan uğraşmaz.2 kişi motoru kaldırıp bir kamyonete koyup alır gider.Disk kilidini kırmakta kolaydır,onunda çaresini buldular.En sağlıklı güvenlik bir yere zincirlemek ancak seçilecek zincirde çok önemli.Piyasada en kaliteli zincir abus markanın şuan ama fahiş fiyatları var.Ben gemi tersanelerinde kullanılan ağır,oldukça kalın tipte olan ve taş makinesiyle 10 dk da dahi zor kesilen bir zincir kullanıyorum.Bu zincire bir terzide kalın kılıf yaptırdım ve sağlam bir kilit aldım.Yıllardır kullanıyorum.Disk kilidiniz ise çok basit ve güvensiz bunu söyleyeyim.O kilidi çıkarmak işin ehli bir hırsız için çocuk oyuncağı.

Aşşağıda tavsiye edeceğim zincir tipini ve disk kilidinin resimlerini bırakıyorum,internetten almak isterseniz araştırın derim,yada yolunuz düşerse bir gemi tersanesi yakınlarındaki sanayi bölgelerine gidin bakın.Tekne aksesuarları satan her yerde bulursunuz.

Abus zincir 12 mm
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

Abus 8077 Granit Detecto X-Plus Alarmlı
< Resime gitmek için tıklayın >
Benim kullandığım zincir (temsili)
12 mm

< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


kale 70 mm korumalı çelik yassı asma kilitM
2 yıl
Yarbay

motorunuza değer veriyorsanız bence daha iyi bi disk kilidi alın. tercihen abus, veya ben auvray marka kullanıyodum sra sertifikalı gayet memnundum 120db alarmı vardı.
otoparkınız güvenlikliyse zincire gerek yok bence olası bi çalınma durumunda sorumlu yönetim zaten.K
geçen yıl
Teğmen

Hırsızlık ile alakalı bir durum olsaydı şuan motosikletim çalındı diye konu açıyor olurdun kullandığın disk kilidi gerçekten çok basit kırılanlardan 30cm yassı demir ile kırılır zaten hırsızın diske zarar vermeyeyim aman gibi niyeti olmayacağı için çat diye kırar. Fotoğraftaki boya servislerin yaptığı vida civata işaretini hatırlattı bence servisinize bir sorun onlar yapmış olabilir.B
geçen yıl
Er

Boyaları büyük ihtimalle serviste sürmüşlerdir. Vidaları torkladıktan sonra gevşeme olup olmadığının anlaşılması için bu şekilde boyanır.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.