Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
11
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
dış kısmı ısınan buzdolabı acil yardım

D determinant1 Konu Sahibi
geçen yıl (160 mesaj)
herkese merhabalar buzdolabının dondurucu kısmına kurban etlerini koyduktan bir süre sonra ekranda ünlem işareti cıktı ve dış kısmında ciddi bir ısınma oldu elimi koyduğumda acaba ne yapmak gerekir dolap bozulur mu? Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


D dynd
geçen yıl (165 mesaj)
soğutmak için çok fazla güç harcadığı için öyle olmuş hocam. en fazla 2 güne normale döner.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dynd -- 3 Ağustos 2020; 15:39:53 >

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


C candogan62
geçen yıl (13667 mesaj)
Dondurucu bölmeye 1 kg üzerinde gıda yerleştirdiğiniz zaman işlemden 7-8 saat önce şok dondurma yapmalısınız. Elektronik cihaz kullanıyorsanız muhakkak bu fonksiyon vardır.

7-8 saat öncesinden hazırladığınız dondurucu bölmesi etleri 24 saat içerisinde -18 derece altına getirerek sağlıklı şekilde dondurur. Aynı zamanda şoklanan etlerin hücre zarları patlamadığından öz suyu da içinde donarak hapsolur.

Mevcutta -18 olan dondurucuya kilolarca eti birden yerleştirirseniz sıcaklık hızlıca yükselir ve cihaz alarm verir. Aynı zamanda donma işlemi ağır olduğundan gıdaların öz suyu salınır ve lezzeti kaybolur.

Buzdolabınız da aşırı çalışmak zorunda kaldığı için normalde lastiklerin yapıştığı alandan terlemeyi önlemek için geçen gaz borularında da aşırı dolaşım olduğundan bu alanlar çok ısınmıştır. Dolap normal çalışma şartlarına döndüğünde düzelir.

Bu yüzden et donduracağınız zaman öncelikle 1 gün soğutucu bölmede dinlendirmenizi, bu arada şok dondurma fonksiyonunu açmanızı; ardından etleri porsiyonluk paketleyerek dondurmanızı öneririm.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

D determinant1 Konu Sahibi
geçen yıl (160 mesaj)
detaylı cevabınız için çok tesekkürler, şimdilik bir gün sonra düzeldi. Anlatttıklatınız benim işin tecrübe oldu.< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @candogan62

M musty578
geçen yıl (3041 mesaj)
Buz dolabındada üç kağıtçılık cok yeni buzdolablarına kücük motor koymuşlar dondurmaya şoklamaya gücü yetmiyor

Gücü yetmiyen motorda ısınıyor bişi olmaz diyp geçiştiriyorlar dolabın kapasitesine göre motor koymuyorlar yok 8 saat önce sokla dolap boş çalıştır 2 gün sonra dondurur vs

Bunları alırken ne yazarlar ne söylerler< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T TulparHAN
geçen yıl (6649 mesaj)
Dondurucu aşırı sıcağa maruz kalmış ŞOK sistemini aktif ediniz.
M meeb
geçen yıl (5561 mesaj)
hocam merhabalar , yeni nesil arkasında borular olmayan gizli sistem dolaplar hakkındaki düşüncelerinizi paylaşır mısınız ?< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @candogan62

K K-E-N-A-N
geçen yıl (1159 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: meeb

hocam merhabalar , yeni nesil arkasında borular olmayan gizli sistem dolaplar hakkındaki düşüncelerinizi paylaşır mısınız ?
Bu durum yeni nesil buzdolaplarına özgü değil. 20 30 senelik üst segment buzdolaplarında da motoru ve kondenser borularını göremezsiniz. Kaliteye bağlı bir durum yani.

Kondenser boruları ve motoru açıkta olan bir buzdolabından çok yüksek kalitede olmasını beklemeyin.(bazı istisnai modeller hariç)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 6 Ağustos 2020; 23:22:23 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M meeb
geçen yıl (5561 mesaj)
biliyorum hocam yeni bir teknoloji değil ama bizim yerlilere göre yeni sayılır o manada dedim yani.Ama gerçek anlamda kasa ısınacak , ısı borular yerine kasa ile atılıyor netice.Yani dışı ısınacak ,içi soğuyacak nasıl bir izolasyon var ömrü nasıl olur , kaçak yada borularda çatlama durumunda tespiti ve tamiri imkansız sayılır bu yönüyle hocamdan düşüncelerini paylaşmasını rica ettim.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @K-E-N-A-N

K K-E-N-A-N
geçen yıl (1159 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: meeb

biliyorum hocam yeni bir teknoloji değil ama bizim yerlilere göre yeni sayılır o manada dedim yani.Ama gerçek anlamda kasa ısınacak , ısı borular yerine kasa ile atılıyor netice.Yani dışı ısınacak ,içi soğuyacak nasıl bir izolasyon var ömrü nasıl olur , kaçak yada borularda çatlama durumunda tespiti ve tamiri imkansız sayılır bu yönüyle hocamdan düşüncelerini paylaşmasını rica ettim.
99 senesinde alınmış dewoo üretimi Vestel fr540 kullanıyoruz. Kutu gibi dolap bir tek kablosu var dışarda her yeri kapalı.

Elektrik tüketimi dışında gayet memnunuz. O yılların teknolojisi ve o hacim için gayette normal elektrik tüketimi.

Isınma olarak ta kondenser boruları dışarıda olan dolaplar sadece arkadan ısı yayarken bizim dolapta arka ve yan duvarlar tamamen ısı yayıyor. Ek olarak dolabın altında bulunan buharlaştırma tepsisi için de ısıtma boruları bulunuyor.

O konuyu düşünmüşlerdir muhakkak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi K-E-N-A-N -- 7 Ağustos 2020; 0:37:1 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M musty578
geçen yıl (3041 mesaj)
Dolapların içine neden derece koymazlar cokmu maliyetli bişi derece millet uyanmasın diye koymazlar

Sen dolabını 1 dereceye alırsın içi 8 derece soğutmaz ama çalışır gelen serviste bişi yokder 2 güne normale döner der ısınması normal der kardeşim millet para veriyo bu alete bu sıcaklıkta bu motor 20 sene çalışırmı çalışmaz kullan at yenisini al mantığı dolaplar eski kaliteyi koymuyorlar

Beko müşteri hizmetleri cok iyi ama servisi odun elinde birtek tornavida var geliyo tamirci ne ölçeri var ne bişi su şişesini eliyle tutup soğuk diyip giditor her yere şikayetimi bildirdim şimdi aletlerle gelip ölçüm yaptılar değişim için merkeze iletceklermiş< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

K Karbon 12
geçen yıl (5814 mesaj)
Termometreyi boşverin.. ayarların yanına " °C " yazamıyor çoğu.

* * *

Yeni dolaplarda kondensere yakın borular contaya yakın geçirilir ki kapı açıldığında conta bölümü terleme yapıp küf ve bakteri üretmesin. Yeni dolaplarla ilgili hiç iyi şeyler düşünmüyorum ama sebebi, kapalı sistem olmaları değil.

Bence,

Buzdolabında AB enerji etiket standardı eksik çıktı. İlk çıkanlardan olduğu için performansı gözardı edip sadece tüketime odaklı enerji etiketi var. Diğer eşyalarda, çam. mak. gibi mesela, performans da dikkate alınıyor, ek olarak güncelleniyorlar. Sonraları çıkan standartlardan elk. süpürgelerde performans konusu iyi çalışıldı mesela.

Hijyenik değiller. İçi metal, cam veya emaye olmalı, temizlenemeyen kapalı köşeler olmamalı. Ama dışı güzel görünsün diye metal, içi plastik, hiç temizlenemeyecek ince hava kanalları bakteriler için çok uygun köpürtülmüş polisitiren (strafor) malzemelerden... Plastik ayrıca iletim yönünden de zayıf olduğu için bütün ısıl aktarım mecburen fanla yapılıyor.

Sesinden rahatsız olmazsanız, mutfağın uzak bir köşesi müsaitse Fagor, Inoksan gibi termostatik dolaplar bence çok daha sağlıklı. Gerekirse ek olarak dondurucu.
Bu mesajda bahsedilenler: @musty578
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.