Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Direksiyon sınavı bitti... Şimdi?

P pipola Konu Sahibi
2 ay (7 mesaj)
Çok kafam karıştı valla kimisi demiş önce sertifika kimisi demiş stajyer ehliyet hoca dedi 1 hafta içinde hazır olur ehliyetin kurstan alırsın. Nasıl olucak şimdi? Direk ehliyet alıyor muyuz almıyor muyuz? Bu stajyer ehliyet, sertifika meselesi nedir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pipola -- 4 Ekim 2020; 1:40:14 >


P pipola Konu Sahibi
2 ay (7 mesaj)
Biraz araştırdım anladığım kadarıyla şöyle ne kadar doğru bilmiyorum ama... Sertifikayı kurs hemen veriyor, onu götürüp ilçe nüfusa teslim ediyoruz orda bize geçici ehliyet veriliyor, daha sonra gerçek ehliyet kısa sürede elimize ulaşıyor. Stajyer ehliyet olayı neresinde bunun anlamadım.


Bu mesaja 2 cevap geldi.

R Ribas0
2 ay (253 mesaj)
Şeytan bunun neresinde Hocam 2 sene içerisinde 75 ceza puanına ulaşmaman lazım yoksa psikoteknik sınavına alıyorlar geçersen tekrar ehliyet kursuna yazılıp sil baştan ehliyet alıyorsun. Stajyer ehliyet olayının mevzusu bu..
Bu mesajda bahsedilenler: @pipola

P Profes124
2 ay (808 mesaj)
Stajyer ehliyetin normal ehliyetten tek farkı ceza puanı. 100 yerine 75 puanımız var. 2 seneliğine bu böyle. Ehliyeti yeni aldım olay şu şekilde oluyor. Sürücü kursunuz size randevu ayarlıyor. Randevudan önce kursa gidip belgelerinizi alıyorsunuz (Bana 3 adet vesikalık, sağlık raporu, ve kurs bitirme sertifikası verildi.) Nüfus müdürlüğüne saatinizde gidiyorsunuz . Parmak izi ve birkaç imza işi oluyor. Onları hallediyorsunuz. Ardından (bana ertesi günü geldi.) PTT'den mesaj geliyor. Adınıza düzenlenen sürücü belgesi en kısa sürede gelecektir diye. Tahmini 1 hafta içerisinde de ehliyeti alıyorsunuz. Ayrıca dilerseniz geçici ehliyeti de nüfus müdürlüğünden alabiliyorsunuz.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @pipola
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.