Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 kayıtlı üye, 14 misafir
351901
Cevap
21584970
Tıklama
575
Öne Çıkarma
Cevap: Dijital PC Oyun Fırsatları [ANA KONU] (17569. sayfa)
M
3 hafta
Yarbay

hocam RE 2 VE 3 çıktığı dönem ( 1995 - 1999 dolaylarından söz ediyorum tabiki remake olanlar değil ) Bu oyunlardan aldığım keyfi heyecanı bir daha hayatımda hiç yaşayamadım. Diğer konularda da böyle oldu hep. Şimdiye kıyasla o oyunların grafikleri çok geride kalıyor ama yaşattıkları duygular vs bambaşkaydı. Gerçekten teknoloji geliştikçe insanlar çok bozuldu. Kimseyi mutlu ve memnun etmek mümkün değil hayatta.

RE 3 un çıktığı 1999 yılına geri dönmek için şeytanla bile pazarlık yapardım şansım olsaydı.


https://www.youtube.com/watch?v=__KYaUCnQ2A&ab_channel=Birdyrage

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi m-99 -- 22 Haziran 2024; 22:46:28 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Absnthe
P
3 hafta
Yarbay

DTS Sound Unbound

hem laptop, masaüstü için, hem kulaklık için, hem ses sistemi için.
Bu mesajda bahsedilenler: @Zierox
F
3 hafta
Yarbay

< Resime gitmek için tıklayın >< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @m-99
D
3 hafta
Yarbay

İyi geceler arkadaşlar,

Dts veya dolby hangisini tercih ediyorsanız uygulamasını açıp kulaklığınızı aktif ettikten sonra asıl aktif edilmesi gereken yer ses ayarlarından uzamsal ses kısmı. Buradan sahip olduğunuz uzamsal ses yazılımı hangisi ise onu seçmelisiniz. Başka yapılması gereken bir işlem yok.

Her kulaklıkla kulanılabilir bu uzamsal ses yazılımları. Ucuz dandik kulaklık ile de pahalı marka kulaklık ile de kullandım geçmişte. Yazılımsal bir konu olduğundan kulaklık markası modeli fark etmiyor yani. Elbette ucuz kulaklıkta ses kalitesini bariz şekilde güzelleştirse de pahalı bir kulaklık performansı vs vermez. Aşırı bir beklentiye girilmesin tabi. Kaliteli bir kulaklık ile birlikte kullanıldığında çok daha etkisini hissettirir hem dts hem dolby. Ek olarak; windows'un ücretsiz sunduğu sonic uzamsal ses yazılımı da var. Ücret ödemek istemezseniz yine aynı yerden "windows sonic" seçeneğini seçerek kullanabilirsiniz. Dts ve dolby kadar olmasa da o da oldukça güzeldir.

Kulaklıklarda uzamsal ses kullanıldığında dikkat edilmesi gereken bir detay var; bu uzamsal sesler aktif edildiğinde bazı marka kulaklıklarda kulaklığa ait ses ayar yazılımı varsa ondan mahrum kalabiliyorsunuz. Yani tercih yapmanız gerekebilir sizin kulaklık modeliniz ile de çakışırsa. Örnek vermem gerekirse Logitech'in birçok kulaklığında bu bahsettiğim durum var. Bir süre logitech g733 kullandım. Logitech'in Ghub yazılımını kurduğum anda uzamsal ses ayarları müdahale edilemez oldu. Ghub kendisindeki ses ayarları aktif olsun istiyor sadece ve diğer uzamsal ses seçeneklerimi kullanmanızı engelliyor. 2022'de böyle bir karar almışlar ve ghub'ın güncel sürümleri hep bu şekilde. Ghub'ı tercih etmeyip pc'den silerek logitech kulaklık ile de uzamsal ses kullanılabilir hale geliyor. Bu sefer de elbette ghub'ın kulaklık rgb'sini kontrol etme, mikrofon ekolayzırını kontrol etme gibi nimetlerinden faydalanamıyorsunuz. Böyle de bir durum var yani. Özellikle logitech kulaklık kullanıcıları iyi araştırıp para verip alsınlar bu ses yazılımlarına.

Son olarak dolby mi, dts'mi derseniz ikisi de ucuz zaten. Bence alın geçin. En son 40-50 lira civarı bir şeydi her biri. Bu fiyatlara kesinlikle değer. Dts'nin surround kalitesi çok daha iyi. Dolby'nin ise basları çok iyi ve ses seviyesini de ciddi oranda arttırıyor. Bum bum sinemada o duyduğunuz bas vurmalarını çok iyi yansıtıyor kulaklığa. Ses kasma diye tabir edilen olayın önemli olduğu her oyun için dts'yi aktif ediyorum. Hikayeli oyunlar, müzik, film ve diziler için de dolby'i aktif ediyorum (dolby'de müzik, oyun gibi ayrı ayrı profiller de var)


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >

İyi forumlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Dutch van der Linde -- 23 Haziran 2024; 2:9:47 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @radyohead
V
3 hafta
Yarbay

Kinguin Ucuz Oyunlar:

Nitro Kid > 14 lira
Stray Gods > 18 lira
Lost Worlds:Beyond The Page > 15.2 lira
Grindstone > 19.5 lira
Pike and Shoot > 3.64 lira
Dust Fleet> 4.3 lira
Beacon Pines > 13.54 lira
Knights of Honor II:Sovereign > 30.82 lira
Strategic Mind :The Pasific > 10.23 lira

MasterCard + SUM10MER kodu ile daha da uyguna alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Vommel -- 22 Haziran 2024; 23:26:27 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
L
3 hafta
Yüzbaşı

Hocam bu kullandığınız ekipman ve oynadığınız oyuna göre değişiyor. Örneğin ben daha önce Cloud 2 kulaklık kullanıyordum. Kendisinde dahili 7+1 ses kartı mevcut fakat Dolby yada DTS desteklemiyor. İkisi ile de test ettikten sonra tek etkisinin çıkış sesini arttırdığını söyleyebilirim. Kulaklığım arızalandıktan sonra SteelSeries Nova 7 ye geçiş yaptım. Bu kulaklıkta da kendi uygulaması olan Sonar sistemini kullandığı için Dolby yada DTS kullanamıyorsunuz. Açıkçası gerekte olmuyor çünkü Sonarda oldukça fazla ayar mevcut. Ayarlarda oynama yaptıkça seste olan değişikliği keskin şekilde fark ediyorsunuz.

Dediğim gibi bazı kulaklıklar DTS destekliyor, bazıları Dolby destekliyor. Bu durum oyunlarda ve filmlerde de mevcut. Her ikisini birden destekleyen oyun yada film var mı emin değilim. Ayrıca çoğu oyun ikisini de desteklemiyor. Sanırım filmlerdeki destek biraz daha yaygın.

İkisini birlikte kıyaslarsanız DTS biraz daha bas sesleri ortaya çıkarıp sinematik bir hissiyat veren, Dolby ise sesi daha berraklaştıran bir teknolojiye sahip diyebilirim. Ama cihazınız bu teknolojiyi desteklemiyorsa sadece çıkış sesini arttırıyor.

Fakat şunuda belirtmekte fayda var. Bunları satın aldığınızda windows hesabınıza işlendiği için, gelecekte kullanmak isterseniz hazırda bekler. Zira fiyatları ucuzken her ihtimale karşı alınması faydalı olabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Vommel
V
3 hafta
Yarbay

Çok haklısınız hocam.Bende de Razer kulaklık var,kendi uygulamasında Thx spatial audio var.Sanırım bu ses kartını takınca aktif oluyor.Fakat ben ses kartı + kulaklık ile (Razer kulaklığın ses kartı olmadan) çok daha iyi sesler alabiliyorum o yüzden Razer'in ses kartı yerine kendi ses kartımı kullanıyorum.
Ama ileride kulaklığımı satınca veya değişince bu program kalacakmı,kalsa bile aynı performansı alabilecekmiyim mechul.O yüzden şimdiden ses,müzik ve oyunlar için daha iyi deneyim sunan öncelikle DTS,sonra Dolby Atmos edinmek daha mantıklı.

Şu alttaki ses kartı olduğu için Razer Blackshark V2 + USB Enhancer 7.1 ses kartını kullanmıyorum.


< Resime gitmek için tıklayın >


< Resime gitmek için tıklayın >
Bu mesajda bahsedilenler: @LuNCoR
P
3 hafta
Binbaşı

Ben de kaliteli bir stüdyo kulaklığı ve DAC/AMP var. Bu Dolby Atmos ve DTS işime yarar mı? Tam olarak ne için kullanılıyor, sadece az gelen sesi arttırmak için mi? Onu Windows üzerinden ek geliştirme ekleyerek veya Equalizer APO gibi programlar üzerinden yapabiliyorsunuz zaten.M
3 hafta
Yarbay

C
3 hafta
Yarbay

Güzel bir oyun tavsiye ederim İtalya bölümleri biraz sıkıcı ama genede Afrika bölümleri daha keyifli
Bu mesajda bahsedilenler: @mczaga
D
3 hafta
Yarbay

Japonca öğrenerek sorunu çözebilirsin.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @pphammer
D
3 hafta
Yarbay

İncelemeleri epey kötü, iki seneye kalmaz bedava dağıtırlar veya birkaç dolara kadar iner.< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mczaga
M
3 hafta
Yarbay

İki seneye kim ölür kim kalır hocam
oyun baya toparladı 6 aya çok daha iyi olacak tavsiye ederim oyunu tabi benim toparladı dediğim Multiplayer Online bazında söylüyorum bu tarz oyunlarda Single Play kısmı çok önemli değildir.
Bu mesajda bahsedilenler: @David Attenborough
U
3 hafta
Yarbay

Steam'de Flintflock'un demoyu oynadım biraz, çok iyi durmuyor ama mena fiyatı çok uygun indirimlerde şans verilir bu yüzden.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
K
3 hafta
Yarbay

ilk gün gp'de olduğu için alma zahmetine girmeyeceğim. Oynanabilirliği de o kadar iyi değil
_____________________________

Eski kullanıcı adı: Ooohhh!!!Bu mesajda bahsedilenler: @ultralisan
A
3 hafta
Yüzbaşı

13AKS ve/veya 13DLC kodu daha uygundur.
Bu mesajda bahsedilenler: @Vommel
E
3 hafta
Binbaşı

V
3 hafta
Yarbay

Arkadaşlar, Epic Games'te oluşturduğumuz "Ebeveyn Kontrolleri" pin kodunu kaldırma yok mu? Oluşturdum, bu sefer de kaldırılmıyor. Her seferinde soruyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
S
3 hafta
Yarbay

pegi 18 yapip deneyin bir de...daha az gozukecektir ..komple kaldirmayi ben de bulamadim
Bu mesajda bahsedilenler: @Venomstr
L
3 hafta
Yarbay