Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 3 misafir, 2 mobil kullanıcı
73
Cevap
0
Tıklama
30
Öne Çıkarma
Diablo Immortal en kötü oyun olma yolunda

E ekrem71 Konu Sahibi
2 hafta (30308 mesaj)

Diablo Immortal en kötü oyun olma yolundaBlizzard’ın Diablo efsanesini mobil platformlara getirdiği Diablo Immortal ne yazık ki en çok tartışılan ve en çok eleştirilen oyunlardan birisi olmayı başardı. Hatta en çok eleştirileni oldu diyebiliriz.Diablo Immortal neden sevilmedi?Diablo Immortal aslında mobil tarafta beğenilen ve övgü alan bir yapıya sahip. Grafikler ve oyun mekanikleri rakip MMO oyunlarına göre oldukça başarılı. Genel ana hikâye görevi dışında arkadaşlarınızla veya tek başınıza girebildiğiniz zindanlar, ekstra görevler, günlük görevler ve daha fazlası bulunuyor.Ayrıca Bkz.Diablo Immortal tam karakter yükseltme için 500 bin dolar istiyorBununla birlikte Blizzard’ın rahatsızlık verecek derecede oyun içi satın alma ögelerini oyunculara dayatması tepki topluyor. Normalde ücretsiz olsa da ücretsiz bir şekilde oyunu oynayanların ilerlemesi oldukça yavaş ve oyunun sonuna ulaşmak da imkânsıza yakın. Bir süre önce en üst seviyeye ulabilmenin 500 bin dolara mal olduğu ve dipsiz kuyu gibi para harcattığı dile getirilmişti.Metacritic üzerinde de oyuncular tepkilerini dile getiriyor. Adeta olumsuz puan yağmuruna tutulan oyun hali hazırda PC tarafında 0.3 puan ortalaması ile sonuncu sıraya yerleşti. Android tarafında yine 0.3 puan ile sondan ikinci iken iOS tarafında 0.4 ile bir miktar yükselmeyi başarmış. Hatta bir ara tüm kategorilerde en son sıraya yerleştiği ifade ediliyor. Ağır eleştiriler alsa da iki haftada 24 milyon dolar kazanacak kadar oyuncuların ilgisini çekmeyi başardı.
Kaynak:https://www.metacritic.com/game/pc/diablo-immortal

 Haberi Portalda Gör

24 milyon dolar kazandıktan sonra oyunumun puanı isterse -100 olsun modunda sanırım Blizzard, haklı mı?
Yoruma Git
Sawasson - 2 hafta +53
diablo 1 den beri nasıl övüyorsak şirketi, şimdide gömüyoruz. burada senin dahlin ne onu anlamadım, millet sana mı soracak kimi nasıl eleştireceğini.
Yoruma Git
kakarikikiri - 2 hafta +34
şu oyunun adı diablo olmasa kimse yüzüne bakmaz, denemez bile.
Yoruma Git
first9 - 2 hafta +28

F Fuat.Kamis
2 hafta (1432 mesaj)
Kardeşim bi salın artık şu oyunu hikayesi taş gibi, mekanikleri de güzel. 4 çıkana kadar ki Diablo oyunu bu işte. Adamlar free mobil yapmış parasını tabi isteyecek bir şekilde ama agresif satın alımına yönlendirmesi tabi ki güzel değil. Ancak ısıtıp şu kötü oyun, berbat oyun, lanet olsun size diye önümüze getirdiğiniz muhabbet sıktı!Bu mesaja 5 cevap geldi.

4 4S14N_HUNT3R
2 hafta (2190 mesaj)
Oyun güzel sadece cok büyük update gelmesi sıkıntı oyuna girdim oynadim bi 9gb daha indirtiyor< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


A arizaeren
2 hafta (1598 mesaj)
ios ta puanın daha yüksek olmasının sebebi, ios kullanıcılarının gelir düzeyinin daha iyi olması< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


S Sawasson
2 hafta (439 mesaj)
24 milyon dolar kazandıktan sonra oyunumun puanı isterse -100 olsun modunda sanırım Blizzard, haklı mı?< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


M Mion
2 hafta (800 mesaj)
aynen, bu kadar güzel oyun beklemeyen "dont you have phone" ile dalga geçen ezikler rezil oldular karşı saldırıya geçtiler! Hiçbiri babanızın şirketi değil, size değer verdiği için yada sevdiği için değil para kazanmak için ürün çıkartıyor! 40 yaşına gelmiş herifler hala dünyayı anlayamamışlar veletler gibi zırlıyorlar

Bu mesajda bahsedilenler: @Fuat.Kamis

K kakarikikiri
2 hafta (1133 mesaj)
insanlar oyun kötü diye değil, blizzard bir firmanın uzak doğulu 3.sınıf oyun firmaları gibi yamyamlaşmasını eleştiriyor.Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Fuat.Kamis

M Mion
2 hafta (800 mesaj)
size ne olm! adamların değil mi şirket istediğini yapar! ortak mısın şirkete!Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @kakarikikiri

B Berringer
2 hafta (459 mesaj)
Ben beğendim ara ara oynuyorum hatta mobilde oynadığım tek oyun inceleme puanın düşük olması umurumda değil

D Dark_Soul
2 hafta (1449 mesaj)
Diablo IP'sini ve blizzardı bu noktaya taşıyan 20-25 yıldır her platform'da öven tüm oyunlarını alan, wow'dan ihya olmalarını sağlayan pc fanları.
Şimdi hepsiyle dalga geçer gibi diablo adıyla böyle rezil sadece para kazanmaya odaklı bir oyun çıkarırsan tabi yerin dibine sokarlar.

Diğer taraftan, kottick isimli şebeğin Blizzard'ın başına gelmesiyle zaten firma ölmüştü seneler önce. O efsane oyunları yapan ekipden nerdeyse kimse kalmadı. Heartstone'dan kazandıkları para, wow dahil tüm oyunlardan kazandıkları paranın birkaç katı. En az emek verdikleri oyundn deli paralar kazandıklarını görünce, tabi içerdekilerde moral motivasyon kalmadı. Kalitesiz, özensiz basit oyunları daya geç moduna girdiler. Microsoft allahtan bunları satın aldı belki biraz düzeltirler işleri
K kakarikikiri
2 hafta (1133 mesaj)
diablo 1 den beri nasıl övüyorsak şirketi, şimdide gömüyoruz. burada senin dahlin ne onu anlamadım, millet sana mı soracak kimi nasıl eleştireceğini.

Bu mesajda bahsedilenler: @Mion

K KaraMaraT
2 hafta (491 mesaj)
Oyun mobil için gayet iyi fakat pc için iyi değil hatta berbat.Mouse ile istediğin gibi hareket edemiyorsun,karakter ekrana fazla yakın,PvP de karakter arasında dengeler iyi ama atak yapan takımda parayı basan oyuncu yoksa hep savunma yapan taraf kazanıyor.Ben vaktimi vereceğim para basan oyunculara kafa tutacağım diyorsanız yanılıyorsunuz.Herşeye sınır koymuşlar(günlük ve haftalık olarak),exp-materyal falan toplamak anlamsız kalmış.30-40$ verip topladığın gear ın stats larını,adam para verip tek item ile senin 5-10 katını topluyor.Ben oyunu 1 hafta önce sildim paragon lvl 35 idim.PvP de yükselmeye başlayınca para basan oyunculara denk gelmeye başlıyorsun.3 kişi yarı canda birine saldırdık hepimizi indirdi.Bu oyun şu ana kadar yapılmış en çok para isteyen oyunlardan biri.100000$ - 500000$ harcarsan anca karakteri fulluyorsun.Tam bir kumar ve slot makinasının başına oturup item düşürme oyunu.Ama tabi hikayeyi bitireyim arada bir girip pvp oynayım diyorsanız iyidirBu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Fuat.Kamis

F first9
2 hafta (2653 mesaj)
şu oyunun adı diablo olmasa kimse yüzüne bakmaz, denemez bile.
U Un4Given-
2 hafta (407 mesaj)
En kötü oyun olsa ne değişecek? Daha yeni haberi yapıldı adamlar parayı kaldırıyor. Nba 2k oyunlarının incelemelerine bakın. Neredeyse olumlu yorum yok. Herkes mikro ödemelerden şikayetçi ama gün sonunda adamlar paraya para demiyor. Her oyunda iyice abartıyorlar. Para gelmeye devam ettiği sürece kim ne demiş pek bir önemi olmuyor.

M moondaye
2 hafta (288 mesaj)
Bana para verrrggg...
Aykut elmas....< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


U Umutcan
2 hafta (10698 mesaj)
Neye göre en kötü oyun? Şahsen denemedim ama serinin en kötü oyunu deniyorsa muhtemelen doğrudur.
Ancak mobildeki diğer ARPG oyunlarla karşılaştırıldığında gayet ortalama bir oyuna benziyor, sadece Diablo severlerin beklentisine uymayan bir oyun denebilir belki.
Kısacası insanlar kızgın olduğunda abartmayı, yerin dibine sokana kadar devam etmeyi seviyor.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

E eros
2 hafta (5131 mesaj)
Mobilde bunun ustune oyun varmi soyleyin de oynayak< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


K KaraMaraT
2 hafta (491 mesaj)

C CuneytBora
2 hafta (800 mesaj)
Ücretsiz oynayın sıklınca salın gitsin :)< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >