Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
10
Cevap
0
Tıklama
8
Öne Çıkarma
DH Android Uygulaması geliştirme günlüğü #7

K Kefelon Konu Sahibi
2 ay (4910 mesaj)Sonbaharda yaz havası denk gelmiş hissi yaratacak yeni güncellememiz Google Play ve AppGallery’de yerini aldı. Peşine de bir geliştirme günlüğü gelmez mi dedik ve işte buradayız. Hazır olun bu sefer cidden işin ucu kaçtı. Lafı çok uzatmadan gelin değişime yakından bakalım.Forum Anasayfa (AVM olan değil)3.9.6 sürümüyle beraber hepinizin dikkatini çekecek ilk değişim forum anasayfasında gerçekleşti. Zamanla uygulamanın her yanını ele geçirecek v3 tasarımını, baştan aşağı yenilenen bu sayfada yakından inceleme fırsatı yakalayacağınızı söyleyebiliriz. Daha sade ve kullanışlı bu yeni tasarımın altında ise daha önceki günlüklerimizde belirttiğimiz gibi eski ve hantal halde olan Java + MVC altyapımız yerine, Kotlin + MVVM temelinde şekillenen ve Android ekosistemindeki çeşitli yeni teknolojilerin yer aldığı altyapımızı kullanıyoruz. Bu da forum anasayfasının sadece dış görüşüşüyle değil, içiyle de sizi etkisi altına alacağı manasına geliyor.Eski forum anasayfasında yapabildiğiniz tüm işlemler daha sade ve kullanışlı bir halde karşınızda. Ek olarak yeni bazı modüller de göreceksiniz. Sırayla tüm modüllerden bahsetmemiz gerekirse: Hızlı bir şekilde yeni konu, yeni ilan vb. açabileceğiniz “Sen de Forumla”, favorilere eklediğiniz forumlardan çeşitli konuların önerildiği “Favori Forumlarınızdan”, forumunun tamamında en çok tıklanan sıcak frısatları bir araya toplayan “Sıcak Fırsatlarda Bugün Tıklananlar”, editörlerimiz tarafından özenle seçilen “Editörün Seçtiği Fırsatlar”, kullanıcılar tarafından öne çıkarılan teknoloji konularının bulunduğu “Teknolojinin Öne Çıkanları”, en çok yanıt alan teknoloji konularının sıralandığı “Popüler Teknoloji Konuları”, forumdaki tüm konular arasında kullanıcılar tarafından en fazla öne çıkarılan konuların sergilendiği “Öne Çıkanlar”, forumun en ateşli bölümü olan Ülke ve Dünya Gündemi’nden popüler konuların yer aldığı “Gündem”, mesajınızın bulunduğu konulardan derlemenin yer aldığı “Cevaplananlar”, 

sadece görüntülediğiniz konuların derlendiği “Görüntülediğiniz Konular”, favoriye eklediğiniz forumların tamamını bir arada görebileceğiniz “Favori Forumlarınız”, Sıcak Fırsatlar bölümünün en çok tıklanan konularını bir araya getiren “Popüler Sıcak Fırsatlar”, en çok mesajın atıldığı forumları takip edebileceğiniz “Popüler Forumlar”, tüm forumlara arama dahil hızlıca ulaşabileceğiniz “Tüm Forumlar”, en son açılan forumları görebileceğiniz “Yeni Forumlar” ve son olarak forum ile ilgili çeşitli istatistiklerin yer aldığı “İstatistikler” kısmı olarak özetleyebiliriz diyeceğiz ama forum anasayfa o kadar dolu ki pek özet oldu diyemeyiz sanırım.Tavsiyeler (Dolar 1.7 olmuş bilgisayar alınmaz bu zamanda tarzı tavsiyeler yok)Biraz da portal tarafını mercek altına alalım. Aslında sistem ve notebook tavsiyeleri uzun zamandır uygulama içerisinde yer alıyordu. Ancak biraz kenarda köşede kalması dolayısıyla birçoğunuzun haberi olmama ihtimali var. Biz de gözünüze sokmak amacıyla tüm tavsiyeleri portal kısmında yeni bir sekme altında bir araya getirdik.

Tavsiyeler sekmesi altından artık, Sistem, Telefon ve Notebook tavsiyelerinin tamamını bir arada inceleyebileceksiniz. Editörlerimiz tarafından düzenli olarak güncellenen bu sekme ile bütçenize uygun ürünleri değerlendirmenizi hızlandırmak temel amacımız oldu.Çoklu resim yükleme ve diğer değişimlerHer zaman olduğu gibi hem haberlerimizin altına hem de Android uygulamamızın güncelleme geçmişi isimli konu altına yapılan yorumlar ışığında bazı mini değişimler de yapıyoruz. Örneğin konulara mesaj yazarken daha öncesinde aynı anda sadece bir resim yüklenmesine izin veriliyorken artık bu sayıyı dörde çıkarmış durumdayız.

Diğer mini güncelleme ve hata düzeltmelerini; forumda TikTok videoları için yeni arayüz geliştirilmesi, galeride yaşanan bazı hataların giderilmesi, forum destek, uygulama giriş, özel mesajlara yeni kullanıcı ekleme gibi kısımlarda iyileştirmeler yapılması, geri butonunun beklenmeyen davranış işlevlerinin düzeltilmesi şeklinde özetleyebiliriz. Bu sefer teşekkürler kısmını çok uzatmayalım, tüm DH ekibine teşekkür edip çıkalım aradan.DH Android Ekibi -2 Haberi Portalda Gör

Gece modu gelsin artık ios a geceeeee
Yoruma Git
run...rabbt - 2 ay +12

A Akasha_Ether
2 ay (1177 mesaj)
Androidciler çalışıyor, keşke iOSçular da çalışsa< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


W Whippoorwill
2 ay (16937 mesaj)
Anasayfada bağlantı hatası alıyorum ve anasayfayı sürekli yenilemek zorunda kalıyorum. Uygulamanın konusuna yazdım buraya da yazayım dedim.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


R run...rabbt
2 ay (2338 mesaj)
Gece modu gelsin artık ios a geceeeee< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


F FiratYapiciTR
2 ay (527 mesaj)
4 aydır asla gitmeyen 2 bildirim var. Artık görmemek için uygulamanın bildirimleri kapattım. İos< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


S Sebastian Insane
2 ay (1407 mesaj)
Bildirimleri kapatıyorum yine geliyor az meraklı çok az seçeneğini seçiyorum Android yine geliyor uygulama çok bip bip ediyor telefonu ses gürültüsü çekilmiyor.

_____________________________

Eski kullanıcı adı: Hakimutata Insaneİ isakoc
2 ay (604 mesaj)
Yorumlarımıza verilen cevap bildirimlerinin üzerine 2 günden sonra tıkladığımızda o yorumun bulunduğu habere daha gitmiyor, yerinde sayıyor. Ama ilk gün o bildirime tıklarsak sorunsuz verilen cevabı görmeye gidiyor.

Android 11 kullanıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isakoc -- 28 Eylül 2021; 11:38:46 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


K Kartal Göz
2 ay (15157 mesaj)
Ben uygulama için değil mobil internet sayfası için konuşuyorum. Geçilemeyen reklamlar koymuşsunuz. Reklamı Geç butonunu kaldırmışsınız ve reklamları daha d asık gösterir hale getirmişsiniz. Bölüme tıklıyorum reklam, sayfaya tıklıyorum reklam, konuya cevap yazıyorum ve her cevap sonrası mutlaka reklam çıkıyor. Bu kadar boktan bir reklam politikası görmedim. Valla insanın foruma giresi gelmiyor. Ya arkadaş şu reklamı geç butonunu niye kaldırıyorsun ben mecbur muyum sürekli 8 saniye bu deklam penceresini beklemeye?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

S SHADOW
2 ay (3559 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Kartal Göz

Ben uygulama için değil mobil internet sayfası için konuşuyorum. Geçilemeyen reklamlar koymuşsunuz. Reklamı Geç butonunu kaldırmışsınız ve reklamları daha d asık gösterir hale getirmişsiniz. Bölüme tıklıyorum reklam, sayfaya tıklıyorum reklam, konuya cevap yazıyorum ve her cevap sonrası mutlaka reklam çıkıyor. Bu kadar boktan bir reklam politikası görmedim. Valla insanın foruma giresi gelmiyor. Ya arkadaş şu reklamı geç butonunu niye kaldırıyorsun ben mecbur muyum sürekli 8 saniye bu deklam penceresini beklemeye?
hocam reklam gec yazisi kalkmis ama hala reklami atlayabiliyosun, cikan ekranda o gri kismin sag ust tarafina dokununca atliyor reklami bende :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

K Kartal Göz
2 ay (15157 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: SHADOW

hocam reklam gec yazisi kalkmis ama hala reklami atlayabiliyosun, cikan ekranda o gri kismin sag ust tarafina dokununca atliyor reklami bende :)

Alıntıları Göster
Aynen dün onu ben de fark ettim ama çarpı alanı çok küçük. Nerdeyse tıklayamayalım diye 1 piksel yapacaklarmış gibi duruyor.
P pckobat_78
2 ay (802 mesaj)
Forum kısmında gereksiz doluluk var kapatıla bilen herşeyin gösterimini kapattım yine de öne çıkanlar, popüler öne çıkanlar, sıcak öne çıkanlar, senin için öne çıkanlar, en güzel öne çıkmış olanlar gibi sürekli bir döngü içinde zorunlu kısımlar var. Tüm bunları aşıp hızla akıyorsunuz aşağı bu seferde fazla kaptırıp tüm forumları da geçiyorsun. Hop döndün bu seferde yarım tümünü göster diyorsun. Sanki biraz uğraştırıcı olmuş. Tasarım göreceli bir şey tabi öncekine alışmışlıkta var. Ama üst kısım biraz arındırılmalı paralel şeyler insanların dikkat etme isteğini kaçırır. En azından sağlı sollu 2 koyulsa mesela biraz daha kullanışlı olur.
Emeği geçen arkadaşların ellerine emeklerine sağlık.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.