Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
5
Cevap
323
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Devlet-Anonymous?

B Bios Daddy Konu Sahibi
10 yıl (46 mesaj)
Son durum nedir arkadaşlar, takip edemedim belli bir yerden sonra. Kimisi anonymous halletti diyor, kimisi hiçbirşey yapamadılar diyor. Şu konunun son durumunu bi yazabilirmiyiz rica etsem. Son baktığımda tib yönlendirmeleri bayağı kullanmaya başlamıştı..
Z Zyx
10 yıl (431 mesaj)
bu kadar ses getirdi amaç oydu zaten

sen bu konuyu açıyorsan, insanlar tartışlıyorsa, devlet önlem alıp açıklama yapıyorsa, bütün haber siteleri anasayfasında haber yapıyorsa bu saldırı amacına ulaşmıştır

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zyx -- 10 Haziran 2011; 1:01:46 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

H hasanxxn
10 yıl (116 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Zyx

bu kadar ses getirdi amaç oydu zaten

sen bu konuyu açıyorsan, insanlar tartışlıyorsa, devlet önlem alıp açıklama yapıyorsa, bütün haber siteleri anasayfasında haber yapıyorsa bu saldırı amacına ulaşmıştır

Evet. Bir çok kişi destekliyor bence çok ayıp :@


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S South Park
10 yıl (177 mesaj)
Eh bizde baktık ne yapacaklar diye ama..
Anonymous liseli çıktı


Bu mesaja 2 cevap geldi.

M moritanyalı
10 yıl (1071 mesaj)
BTK BASIN MÜŞAVİRİ: E-DEVLETİ RİSKE ATACAKLAR
Bugün görüştüğüm BTK Basın Müşaviri Güleser Aykara ise "Bizim yüksek güvenlikli bir sistemimiz var, bu tür tüm saldırılara hazırlıklıyız. Ama esas olarak güvenlik konusunda TÜBİTAK UEKAE- BOME yetkili. Hazırlıkları onlar yapıyor.

Sadece bu olaya mahsus olarak değil biz her gün bu işi ciddiye alıyoruz. Sonuçta devlet kurumlarının sorumluluğumuzda e-devlet var, Türkiye'nin bir sürü bilgisi, vatandaşın verileri bu sistemde. Her ne kadar veri çalmayacaklarını söyleseler de bu tür saldırılar bu devlet bilgileri için risk oluşturur. Dolayısıyla bu saldırı bu bakımdan kurumlara karşı değil Türkiye'ye karşı gelişecek bir eylemdir.

Ayrıca bu eyleme katılacak olanları da uyarmak gerekir, aslında ne yaptıklarını bilmiyorlar.
Bu tür hackerlık gruplarına, eylemlerine katılanlar kendi bilgilerini de güvensiz haline getiriyorlar. Bu gruplar toplu saldırı yapabilmek için virüsler kullanıyorlar. Saldırıya katılmak için bilgisayarlarına virüslü programlar indiriyorlar. Bunları kullandıklarında bilmeden bilgisayarlarını zombi haline getiriyorlar. Kendi kişisel bilgisayarlarını, bilgilerini de riske atıyorlar." dedi.

HT
B Bios Daddy Konu Sahibi
10 yıl (46 mesaj)
Teşekkürler, ben de neler yapabileceklerini görmek istiyordum. Bayağı sağlam çalışmışlar. Tib'de hala arama yapıldığı zaman hata 405 hatası veriyor, yeterince ses getirdi bence de..DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.