Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
2891
Tıklama
13
Öne Çıkarma
Depremin etkileri uydu aracılığı ile nasıl izlenir? İşte Türkiye'nin acil durum haritası
U
8 ay
General
Konu Sahibi

Depremin etkileri uydu aracılığı ile nasıl izlenir? İşte Türkiye'nin acil durum haritası
Birleşmiş Milletler, UNOSAT acil durum haritalama hizmetini aktif hale getirdi. Bu sistem, uydulardan elde edilen veriler kullanılarak Türkiye ve Suriye'deki sismik faaliyetlerin etkilerinin analiz edilmesine olanak sağlıyor.Ayrıca Bkz.Türk yazılımcılar birleşti: Deprem için yazılım geliştiriliyor2001 yılında kurulan UNOSAT kendi uydu sistemine sahip değil, ancak Birleşmiş Milletler'e üye devletlerin ve çeşitli özel şirketlerin sistemlerinden veri toplama yetkisine sahip. UNOSAT'ın acil durum uydu haritalama programı nadiren etkinleştiriliyor ve bu da afetler ve acil durumlar için geçerli.Türkiye'deki depremler uydudan nasıl incelenir?Acil durum haritası bu kez, 6 Şubat'ta ülkemizde kaydedilen büyük depremler sonrasında oluşturuldu. Bu bağlantıya tıklayarak UNOSAT tarafından toplanan tüm verileri bir web haritası üzerinde görebiliyorsunuz. Acil durum haritası sismoloji merkezlerinde analiz edilen jeofizik verileri gösteriyor. Yıldızlar ve daireler depremlerin merkez üslerini, renkler ise büyüklüklerini ve güçlerini göstermekte.Depremin etkileri uydu aracılığı ile nasıl izlenir? İşte Türkiye'nin acil durum haritası
UNOSAT'ın yayınladığı bilgiler arama ve kurtarma operasyonlarına yardımcı olmak amacıyla Kızılay ve Kızılhaç da dahil olmak üzere çeşitli hükümet ve hükümet dışı yardım kuruluşlarına gönderilecek.
Kaynak:https://experience.arcgis.com/experience/af8529245dbb4041ba532fab46ee02d2/page/UNOSAT/

 Haberi Portalda Gör

V
8 ay
Yüzbaşı

İ
8 ay
Yarbay

Bende Kandilli Rasathanesi 'ni takip ediyorum fakat bu depremden sonra alternatif olarak EMSC 'yi de öğrenmiş olduk.


https://www.emsc-csem.org/Earthquake/Map/gmap.php


< Resime gitmek için tıklayın >DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.