Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
2
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dengesiz beslenmek

C CrashBone Konu Sahibi
2 yıl (2546 mesaj)
Git gide mallaştığımı hissediyorum. Bir şey anlatılırken sadece vurgulanan şeyi anlıyorum. Yan ögelerden hiçbirisi cümleden 1 saniye sonra bile yok. Şu zamana kadar hep "sadece ana temaya odaklanıyorum" diye kendimi kandırıyordum ama hafızamın eskisine göre çok çok çok yetersiz olduğunu şu anda çok net bir şekilde hissediyorum.

Yediğim yemeklerin listesini yapsak 20 maddeyi geçmez. Şu an bana bendeki en büyük eksiklik omega yağ asitleri gibi geliyor. Gidip test yaptırmadım ama sanki görünen köy kılavuz istemez. 22 yaşındayım şu ana kadar yediğim balık sayısı 2'yi geçmez. Birçok kuruyemişi yerim ama cevizden nefret ederim, cevizli baklava falan bile yemem. Omega alabileceğim gıda kalmıyor. Sadece tohumlar (chia, keten) kalıyor. Ki bana bu durum çok abuk geliyor. Sağlıklı beslenme vb. konular açılması dışında adlarının hiçbir konuşmada geçmeyen, büyüdüğüm ortamda aileden, büyüklerimden vs. hiç kimse öğünlerinde gidip bu tohumlardan yemiyor, öyle bir kültürde de yetişmedim, yetişen de azınlıktır zannediyorum.

Gidip takviye olarak eczaneden de almak da istemiyorum, doğal gıdalardan almak istiyorum.

Özetle ne emmeye ne gömmeye derler ya, işte öyle

Varsa sizin de dengesiz beslenmeyle alakalı sorunlarınız, hikayeleriniz ya da bana tavsiye etmek istediğiniz bir şey falan yazın.
G Guest-F7CE7F94C
2 yıl (364 mesaj)
Hocam en azından multi vitamin & mineral alın. İyi gelebilir.
M musetea
2 yıl (992 mesaj)
İnternet kullanmaktan olmasın bu? İnternetteki yazılar her gün okuna okuna konuşma unutulur. Bu normal bir şeyDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.