Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
2
Cevap
4162
Tıklama
0
Öne Çıkarma
DELL laptop prize takılı dolmuyor
H
10 yıl
Çavuş
Konu Sahibi

herkese iyi forumlar ben bi çözüm bulamadım belki bilen biri vardır
Bilgisayarımı bi kac aylıgına abime vermiştim bana geri verdiğinde batarya %0 ve dolmuyordu bende sorun kesin bataryadandır diyip sadece bataryayı servise gnderdim sağolsunlar değiştirdiler bataryayı taktım %30 luk bi guc vardı içinde yarım saat gectikten sonra bilgisayarı elime aldım baktım hala yuzde 30 sarj cihazından olabilecegini dusundum evde orjinal hp sarjı vardı onu taktım sorun gene aynı prize takılı dolmuyor onunlada yetinmedim kalktım eski bi sarjın ucunu kesip toshibanın sarjını dell e gore yaptım yine aynı
batarya sıfır geldi değişik calısan sarj cihazlarıyla denedim yemedi
hatta belki biosla oynamış die bios orj ayarlarına cevirdim bilgisayara temiz format attım duzelmedi
Sizce neden boyle yapıyor olabilir ?< Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

H
7 yıl
Er

DELL Inspıron 6400 Laptopta Pirize Takılı Şarj Olmuyor Sorunu ile karşılaştım. takılı olan eski batarya %0 ve şarj olmuyor hata iletisi gösteriyordu. Yeni Batarya alınıp takıldığında %39 şarj göstermesine rağmen şarj olmuyor hata iletisi devam ediyordu. Aşağıdaki işlemleri sırasıyla uyguladıktan sonra herşey normale döndü ve %100 şarj olmaya başladı. sorun yaşayan arkadaşlara yardımcı olmak amaçlı paylaşıyorum.

NOT: (Bataryanın yeni veya sorunsuz ayrıca; Batarya Şarj Kablosunda
hiçbir sorun olmadığından emin olunuz.)
Sırasıyla:
1. Laptop açıkken önce bataryayı çıkarınız
2. Sonra şarj kablosunun ucunu takılı olduğu soketten çıkarınız
3. Laptop hemen kapanacaktır
4. Laptop kapalıyken bir süre bekleyiniz (3-4 dakika)
5. Bataryayı geri takınız
6. Şarş kablosunun ucunu sokete takınız
7. Laptopu güç düğmesinden açını.
8. Windows yüklendikten sonra başlat çubuğunun sağ alt köşesindeki güç göstergesinde pilin şarj olduğu görülecektir.
Aynı esnada sağ menteşede bulunan pil göstergesi de yanacak ve aktif olduğu görülecektir.T
7 yıl
Teğmen

hokay hocam; yaptığınız şey bilgisayar çalışırken bataryayı ve kabloyu çıkarıp gücünü kesmek ve sonra batarya ve kabloyu geri takarak tekrar çalıştırmak. Yani tipik Türk mantığı "Bi kapa aç düzelir" gibi geldi bana.

Bazı durumlarda Şarj soketleri zarar görebiliyor. Kabloya takıldığınızda aniden çıkarken, kablo takılıyken fazla gergide kaldığı zaman vb.
Bataryayı değiştirmişsiniz. Farklı şarj cihazlarıyla denemişsiniz. Bu sebeple şüpheli olan; şarj soketiniz gibi görülüyor. Servise göndermenizi öneririm. Çünkü çoğu bilgisayarda şarj soketleri anakarta lehimli olur, evde kolay yapabileceğiniz bir onarım değildir. Hem eğer sorununuz başka bir sebepten kaynaklanıyorsa; onun tespitini de daha kolay yapabilirler.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.