Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
82
Cevap
11095
Tıklama
2
Öne Çıkarma
Cevap: Deji Batarya ALMA-ALDIRMA! (5. sayfa)
A
4 yıl
Er

quote:

Orijinalden alıntı: drkengin

8 aydır kullanıyorum 8 saat ekran süresi alıyorum şans işi bence Samsung'tada kullanıyorum ayrıca
En iyisi orjinal< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
4 yıl
Yüzbaşı

quote:

Orijinalden alıntı: Avci123

En iyisi orjinal

Alıntıları Göster
Bence değil çok hızlı bitiyor 1 saate yüzde 75lere geliyor soğukta kapanıyor< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

T
4 yıl
Er

Orjinal pilden şaşma< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

P
2 yıl
Yarbay

Apple ürünü kullanmıyorum ama Deji bataryadan çok sayıda aldım Android cihazlarım için.

Bu firma (Mucize Batarya Teknolojileri) aslında düzgün ve iyi firmaydı. 4-5 senedir ürünlerini almıştım. Hatta faturasız olarak bozulan S4 pilimi değiştirdikleri bile olmuştu. Lakin 2 senesi dolmadan iyice beter hale gelen ve sorun çıkaran S5 pilimin değişim işlemini kabul etmediler garanti süresi dolduğu gerekçesi ile. Benim çok iyi bildiğim kadarıyla yasal garanti süresi minimum 2 yıldır ve bu süre pilleri de kapsıyor. Kendileri 1 yıldan sonra garanti vermiyoruz diyerek eski güçlü kurumsal kimliklerinden bence uzaklaşmış durumdalar.

Yine de tercih edebilirsiniz, ama pilleri en fazla 1 yıl verimli çalışıyor, sonrasında tamamen yalnızsınız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 1 Ekim 2021; 0:52:18 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

G
2 yıl
Binbaşı

Memnun olan ve olmayanda çok var

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 14 Şubat 2022; 10:51:51 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

Z
2 yıl
Yarbay

Yurtdisindan pil getirtemiyorsunuz diye biliyorum hocam?
Bu mesajda bahsedilenler: @shkoksal
K
2 yıl
Er

Deji bataryayı tüm cihazlarımda kullandım hiç bir sorun yaşamadım. üstüne üstlük bir bataryamda geç dolum oluyordu aradım ve ürünü istemeden yeni bir ürün gönderdiler bataryasız kalmamam için. gayet performanslıE
2 yıl
Yarbay

iphone 7 için almayı düşünüyorum, ama gerçekten çok zıt yorumlar var.... iphone 7 de kullanıp memnun olanlar var mı ? veya bu marka değil şunu al diyenler var mı ?
orjinal 629tl .... bunlar 200tl

peki konuyu açan arkadaş siz sonrasında hangi batarya ile devam ettiniz.


Bu mesaja 1 cevap geldi.
G
2 yıl
Binbaşı

Alınır. Al geç. Nasıl olsa 12 ay garantisi var yani 2 kez yeni batarya demek 200 TL ise fiyatı.
Yani performansı orj pil gibi olup pil ömrü kısa vadede doluyor. yani Buda şu demek oluyor fiyatı 200 TL ise 2 kez yeni batarya demek oluyor.
orj batarya ise 600 TL ve bir kez yeni batarya demek oluyor performansı iyi olup ömrüde iyi oluyor. toplam sonuç olarak iki seçenekte aynı pil performansı ve pil ömürü elde etmiş oluyoruz tek fark fiyat :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-A94FA7CCA -- 1 Mart 2022; 18:20:56 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @ender
I
2 yıl
Yüzbaşı

IPhone telefonlarına deji batarya alanların kaçırdıkları bir nokta var o yüzden sorun yaşıyorlar; orijinal kapasitede yani 1715 mh deji alırsanız lityum iyon, yüksek kapasiteli yani 2300 veya şu an güncel olan 2516 mh olanları alırsanız lityum polimer olarak geliyor(aksi mümkün değil o boyutta iyon batarya 2000 mh üzeri verebilse 6-7-8 geçtim se2020'de kullanırdı adamlar).

Apple iyon batarya kullanır, lipo bataryaların şarj/deşarj karakteri farklı. Ayrıca lipo bataryalar şişmesi ile ünlüdür, bunu taktıktan sonra hızlı şarj, araç şarjı ve usb'den şarj, powerbank gibi ürünlerle kullanırsanız akım dengesizliğinden 1 aya kalmaz şişer. Adamlar boşuna deji kullanım kılavuzuna da ''orijinal şarj aletleri kullanın'' ya da ''ucuz powerbank vb şeylerden uzak durun'' yazmamışlar.

iyon bataryalar tam kapasitede daha verimlidir ama ömrü üretildiği tarihten itibaren başlar. Polimer bataryalar ise biraz daha verimsizdir ama raf ömrü nerdeyse yoktur ve daha dayanıklı yani uzun ömürlüdür.

Kuzenim 2 yıl 3 aydır 2200 mh olanını 6s ile kullanıyor hala bir problemi yok, 4-5 saat ekran alabiliyor. Orijinal ya da MFI sertifikalı şarj aleti kullanır, cihaz şarjda iken kullanmazsanız ve yukarıda yazdığım gibi hızlı şarj vb. durumları yapmazsanız 1 yıl kesin, 2 yıl size bağlı olmak kaydıyla kullanırsınız.

Tabii bataryanın fabrikadan bozuk gelme olasılığı %3, bir de bataryayı takarken soketi iyi oturtmayıp ''eskisinden kötü oldu'' diyenler oluyor. Şarj entegresi bozuk olup ''bir şey değişmedi'' diyenler oluyor bunları es geçmeyelim.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.