Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
8
Cevap
0
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Değer Kaybı Hakkında

O orain Konu Sahibi
2 ay (786 mesaj)
Herkese merhabalar,

Eylül 11 'de ilk aracımı alıp Eylül 26'da hasar kayıtsız aracıma arkadan çarptılar (2004 ford fiesta 1.4 tdci comfort)
Değer kaybı olayında 2021 yılında km ve yaş sınırı kalkmış diye okudum ve başladım araştırmaya.

Bunları yaparkende yakın dönemde kaza yapmış arkadaşlarıma sordum siz ne kadar değer kaybı aldınız diye onların bu konudan haberleri yoktu. Ben söyledikten sonra haberi olan bi arkadaşımı komisyoncu bi arkadaş arıyor ve değer kaybı alabileceğini söylüyor bizim arkadaşta araçta zaten 1.000 tl kasar kaydı var ne kadar gelebilirki ben uğraşamam diyor komisyoncuda siz sadece onay verin biz hallederiz ama %30 alırız diyolar arkadaşta onay veriyor (crafter 2012 model). (aracın 17. hasar kaydı ve 600.000 kmde)
1 hafta sonra komisyoncu arkadaşı tekrar arıyor ve hesabına bugün para yatacak diyor ve 4.700 ₺ para yatıyor. (%30 u komisyoncuya gidecek)

Şimdi benim aracımda bana arkadan çarptılar bagaj kapağım değişti tampon işlem gördü ve boyandı , bagaj havuz sacım işlem gördü ve 6.030 tl hasar kaydı çıktı.

Ben bunun değer kaybını nasıl hesaplayabilirim. Bazı yerlerde rayiç bedeli km ve model istiyor fakat bu formülde ne arkadaşım 4700 tl değer kaybı alabiliyor ne ben 300 400 ₺ üzerinde bi para alabiliyorum.

Yakın zamanda bu işlemleri yapmış bi arkadaş varmıdır?

(Normalde işlemleri kendim e-devlet üzerinden yürütecektim fakat arkadaşa bu şekilde yüksek yatması beni biraz düşünmeye itti. Yanlış yaparsam bana düşük yatırırlarsa komsiyoncu bu işi daha iyi biliyor yüksekten mi alıyor düşünceleri oluştu)
M mow_
2 ay (1183 mesaj)
Ben de yakın zamanda bir kaza yaşadım ve değer kaybına başvurcam bu hafta. Arkadaşının aldığı rakam bana çok yüksek geldi. Avukatın numarasını versin de biz de onunla halledelim bari
P Prokizya
2 ay (4488 mesaj)
Arkadaşınızın aracı ticari olduğundan onarım süresini kayıp olarak hesaplayıp onu kullanmış olabilirler.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


D Dark Territory
2 ay (3338 mesaj)
Bana 6000 lira hasar kaydına 1750 tl yatırdılar. Aracın boyasız değişensizse 3000 alırsın diye düşünüyorum.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M Malik the Mafia
geçen ay (1805 mesaj)
bu nasıl bir yaklaşım ? herkes bütçesine göre araba alıyor ve kullanıyor. bu yorumu yapabildiğine göre çok paran var sanırım konuyu açan arkadaşa da 2021 520i alıver bir tane sana koymaz.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: vortex35Bu mesajda bahsedilenler: @crow in cornfield

O orain Konu Sahibi
geçen ay (786 mesaj)
Ya birader bak işine hurdayı montalamayım sana< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @crow in cornfield

O orain Konu Sahibi
geçen ay (786 mesaj)
:):) küfürünün ekran görüntüsü var bende rahat ol :)normalde sosyal medyada edilen küfürler için uğraşmam ama seni savcılağa veriyorum kolay gelsin
Bu mesajda bahsedilenler: @cornfield

G GYKA
geçen ay (631 mesaj)
siz de verin arkadaşınızın verdiği komisyoncuya. Hazır işini bilen birilerini bulmuşsunuz zaten.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

O orain Konu Sahibi
geçen ay (786 mesaj)
öyle yapacağım yüksek ihtimal dosyanın kapanmasını bekliyorum
Bu mesajda bahsedilenler: @GYKA
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.