Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
56
Cevap
0
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Days Gone Yönetmeni: Bir Oyunu Seviyorsanız Onu Tam Fiyattan Satın Alın

B Bloo. Konu Sahibi
4 hafta (21055 mesaj)
 
Days Gone kreatif direktörü ve yazarı John Garvin tarafından belirtilene göre eğer bir oyunu seviyorsanız ve devam oyununu görmek istiyorsanız o oyunu çıkışında tam fiyattan satın almalısınız.
 
God of War yaratıcısı David Jaffe'in YouTube kanalındaki canlı yayına kanalına konuk olan John Garvin "İzleyicilerin ilginç bulabileceği ve bazılarını sinirlendirebilecek bir fikrim var." diyerek konuya giriş yaptı.
 
"Bir oyunu seviyorsanız onu tam fiyattan satın alın. Kullanıcıların 'oyunu indirimde aldım, PS Plus aracılığıyla aldım' gibi söylemlerine kaç defa rastladığımı bilmiyorum."
 
David Jaffe, oyunu oynamadan sevip sevmeyeceğimizi nasıl anlayacağımızı sorduğunda John Garvin "Bilemezsiniz. Ancak oyunu çıkışında desteklemediyseniz devam oyunu çıkmazsa söylenmeyin. God of War çıkışında milyonlarca sattı ve Days Gone ise satamadı. Bir geliştirici olarak kendi adıma konuşuyorum. Artık Sony'de çalışmıyorum ve satış rakamlarını bilmiyorum.
 
David Jaffe ayrıca 2006 yılında PSP için Syphon Filter: Dark Mirror'ı piyasaya sunduktan sonra oyunun yüzbinlerce kez korsan indirilmesine çok sinirlendiğini hatırladığını ve sanki paranın kendi cebinden çıkıyor gibi hissettirdiğini ifade etti.
 
Bloomberg'ten Jason Schreier'ın haberine Sony'nin Days Gone'ın devam oyunu için bir planı yok. 26 Nisan 2019'da PlayStation 4 için çıkan ilk oyun 18 Mayıs 2021'de PC'ye geliyor.
İyi saçmalamış. Birde üstüne, seneye kızım üniversiteye başlayacak altına mazarati çekecem ama korsan oynayanlar yüzünden yapamıyorum diye eklese tam olurmuş.

...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Pizza Steve - 4 hafta +44
Gow ile o çöpü birmi tutuyorsun oldu kardeşim sen yaptığın oyunun kalitesine kafa yorma biz senin cebine para girsin diye risk alalım iyimi kötümü bilmeden kötü...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Grafitty-G - 4 hafta +16
Bazıları kafayı yemiş galiba yok oyun çöp yok Gow ile bir mi tutuyorsun falan ilk okuduğunuzu anlayın adam kıyaslama yapmıyor doğruları demiş çıkış döneminde bir oyuna destek veril...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Aksel123 - 4 hafta +14

G Grafitty-G
4 hafta (90 mesaj)
Gow ile o çöpü birmi tutuyorsun oldu kardeşim sen yaptığın oyunun kalitesine kafa yorma biz senin cebine para girsin diye risk alalım iyimi kötümü bilmeden kötüysede iade kabul etme sonuçta bir kere girip çıktık değil mi bilemezdik devam oyunu için milletin söylenmesinin sebebi bir işe giriştin rezil ettin oyuncuları ve altında çalıştığın sony i hayal kirikligina ugrattin bari 2.oyunla toparlada milletin gönlünü al ama nerde sen kafa yorma biz senin maasinida oderiz evinide temizleriz
M mehmetalpertr
4 hafta (1722 mesaj)
GOW ile bunu bir tutmak ?! Ne diyeceğimi bilemedim şimdi.
A Aksel123
4 hafta (2539 mesaj)
Bazıları kafayı yemiş galiba yok oyun çöp yok Gow ile bir mi tutuyorsun falan ilk okuduğunuzu anlayın adam kıyaslama yapmıyor doğruları demiş çıkış döneminde bir oyuna destek verilmezse iyi satmazsa devamı gelmez ki oyun gayet güzeldi ve kimse Gow ile kıyaslamıyor şuan Days Gone rakibi yok o türde piyasadaki en iysi hemen yok çöp yok rezil çok boş yapıyorsunuz satın almayın o zaman alternatifi varsa oynayın ben zevkle oynadım bitirdim bide adım gibi eminim bu oyunun Pc sürümü su gibi satacak.
A aykut291
4 hafta (3020 mesaj)
Adam doğruyu söylemiş.Bu iş ticaret merak etmeyin yakında Gow tarzı Oyunlarda göremiyecez.Piyasa iyice basitleşti artık firmalar LooterShoter servis çöplerini doldurmakla haklı işte.İnsanlar satın almıyor eskisi gibi demekki.Yazık koca bir eğlence sektörü sona yaklaşıyor demekki.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


B Babblebabble
4 hafta (4646 mesaj)
Görüyoruz ve artırıyoruz güzel kardeşim. "Yaptığınız oyunun tam fiyattan alınmasını istiyorsanız adam gibi yapınız, platformlara eşit davranınız ve doğru düzgün fiyatlandırma yapınız". Ama neyse görüyoruz ki yıllarınca toksiği Sony bile açılmaya başladı oraya buraya, bunlar öpmeyeceği eşeği ağaca bağlamaz.
P Pizza Steve
4 hafta (619 mesaj)
İyi saçmalamış. Birde üstüne, seneye kızım üniversiteye başlayacak altına mazarati çekecem ama korsan oynayanlar yüzünden yapamıyorum diye eklese tam olurmuş.

Senin oyunun ilk çıktığında performans sorunlu olsun ve aylar sonra düzelt bu sorunları. sonrada milletten çıkar çıkmaz tam fiyattan alın diye ağla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pizza Steve -- 19 Nisan 2021; 8:50:34 >


M Metal-Gear
4 hafta (2523 mesaj)
Her oyunun yüksek kâr getirmesi beklenemez, her ürünün satış miktarı ve gördüğü ilginin aynı olmadığı gibi oyun sektöründe de aynısı geçerli.

Eğer Days Gone bütçesini kurtarıp kâr elde ettiyse şikayet etmelerine gerek yok. Beklenen kârı yakalayamadıkları açık, ama beklenenden düşükte olsa kâr etmişse ikincisi için zemin hazırlanmış demektir. Daha iyi bir devam oyunu geliştirerek daha fazla satabilirler. Hem de iyi bir devam oyunu, bir önceki oyunun satışlarını da hareketlendirir, geçmişe yönelik bir kazanım elde edilebilir.
L ltrg
4 hafta (1479 mesaj)
bi mo...yaramaz.Plus bedava verdi indirmedim.bile bu copu.Ha benim icin sonki Gow da cop o ayri ksisel gorusumdur hemen ziplamayin.Tum.gow serilerini btirdim ama sonkini yarida kapattim.Sildim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltrg -- 19 Nisan 2021; 9:13:3 >


T TheCapedCrusader
4 hafta (6157 mesaj)
Sizde adam gibi eksiksiz oyun çıkarın. Bu oyunun çıkısındaki performansı kanserdi resmen.
N NaHaKu
4 hafta (1527 mesaj)
Kendi açımdan oyunun bana verdiği, yaşattığı keyif önemli. Bu açıdan, kişisel görüşüm olarak, PS4 tarihinin en güzel oyunlarından biri Days Gone'dir.
J JackTim
4 hafta (863 mesaj)
Sende bir oyuna 600 birim ver bakalım tam fiyattan alıyormusun almıyormusun?
O ozanbey86
4 hafta (554 mesaj)
Gelişmiş ekonomi ülkesinde yaşayan bir oyun üreticisinin 3.dünya ülkelerinde hangi birimlere satıldığı hakkında en ufak bir fikrinin olduğunu düşünmüyorum anlattığı şeyler kendi bölgesindeki tüketiciye yönelik

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


M mehmetalpertr
4 hafta (1722 mesaj)
quote:

Orjinalden alıntı: Aksel123

Bazıları kafayı yemiş galiba yok oyun çöp yok Gow ile bir mi tutuyorsun falan ilk okuduğunuzu anlayın adam kıyaslama yapmıyor doğruları demiş çıkış döneminde bir oyuna destek verilmezse iyi satmazsa devamı gelmez ki oyun gayet güzeldi ve kimse Gow ile kıyaslamıyor şuan Days Gone rakibi yok o türde piyasadaki en iysi hemen yok çöp yok rezil çok boş yapıyorsunuz satın almayın o zaman alternatifi varsa oynayın ben zevkle oynadım bitirdim bide adım gibi eminim bu oyunun Pc sürümü su gibi satacak.


GOW milyonlar sattı biz satamadık ne demek ? Bire bir kıyas bu ! Ayrıca oyun şu anda güzel. İlk çıktığında bug dolu idi. Hem de Game Breaking Bug'lar vardı. Bakın siz yanlış düşünüyorsunuz. Sony'nin belli bir exc kalitesi var. Buna kimse itiraz edemez. TLOU GOW Uncharted Horizon Zero Dawn Spider Man Infamous Second Son bunlar çıktığında böyle buglarla mı çıktı ? Hayır. Ve ayrıca insanlar siz bakmasanız bile oyunların puanlarına ve incelemelerine bakıyorlar ve öyle oyun alıyorlar. Çoğu kimse haberleri takip etmiyor bile. İnsanlar bu oyunun ilk çıkışındaki hatalarını hatırlıyorlar. Herkes bu oyunun son halinin nasıl olduğunu tam bilmiyor. Ve Evet bu oyun Sony'nin exc kalitesine yaklaşamadı. İlk çıkıştan bahsediyoruz burada. Sonradan düzelttik toparladık felan bunlar yemiyor. Sen Ubisoft gibi her platforma oyun çıkaran bir firma olsan belki yer o da belki. Ama sen Sony Exc. oyun çıkarıyorsun kardeşim. Sonra da kalkıp ağlıyorsun " Yok sony bize bu işi verdi yok bu işi verdi sonra geri aldı kendi projenizi yapın dedi ikinci oyunu iptal etti. " vıdı vıdı konuşuyorsun. Sony bizim oyunumuzu indirime soktu yok bedava verdi diye ağlıyorsun. Bu adam şu anda MAĞDURları oynuyor ama yemezler. Ben Sony'i PS1 zamanından beri takip ederim. Adamların belli bir EXC kalitesi var. Sen buna yaklaşamamışsın. Sonra verilen işleri de kim bilir nasıl yaptın ki seni Sony oradan oraya gönderdi. Horizon Ghost Of Ts. Infamous bunlar da açık alan oyundu! peki bunlarda ilk çıkışta böyle hatalar var mıydı ? İşin kısası beceremediler. Şimdi de ağlıyor. Kardeşim Sony Uncharted Collection ve Uncharted 4 bedava verdi Naughty Dog ağladı mı ? Yarın Horizon bedava verecekler Guerilla Games ağladı mı ? Hem sen kim oluyorsun da kendini Santa Monica ile karşılaştırıyorsun. Bana işini göster bende sana kim olduğunu söyleyeyim. Hadi oradan. Ben oyun kötü demiyorum. ama ilk çıktığında beklentileri karşılayamadı. Bakınız CyberPunk ne oldu oyununu PSN den kaldırdılar. Şimdi herkes diyor ki bırak Cyberpunk u yeni oyunla uğraş. Batırdın çünkü. E şimdi Day's Gone şu anda gayet güzel oyun. Ama işte olmuyor. Milletin aklında öyle kaldı çünkü. Ayrıca verilen puanlarda geri alınıp değiştirilmiyor.
K kaand12@
4 hafta (2241 mesaj)
Biri 2. Oyununa izin verilmedi diye fena ağlıyor

Çıktığında performans özürlüsüydü bu oyun. Ayrıca tek oyun luk bir seri şimdilik. Sen gidip seneleeer önce psp de bile deli gibi oynanan gow serisi ile kendi yaptığın yeni yetme oyunu nasıl karşılaştırıyorsun ki zaten. Piyasayı doğru okuyup ona göre oyun yapacaksın kardeşim. Oyunun çok çok bepenilmemiş demekki. Bu kadar basit. Üstüne ağlamanın bir faydası yok. Uncharted 4 te bedava verildi. Noughty Dog ağlıyor mu senin gibi? Böyle ağlayacağına hatalarından ders çıkarsaymışsın keşke.

Arkadaş piyasaya giren herkes zengin olacam diye giriyor demekki o yüzden herkes söyleniyor. Çıkan oyunlardan belliydi zaten herkesin paragöz olduğu. Neyse..

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


M mehmetalpertr
4 hafta (1722 mesaj)
Bu arada esas demek istediğim gönül isterdi ki Day's gone ilk çıktığında şu andaki gibi olsun ve çok iyi satsın biz de yeni ve güzel bir oyun oynamış olalım. Hem de yeni bir IP gelsin. Ama işte yok olmadı. :-(
O Outlaw-E
4 hafta (8792 mesaj)
Bana göre underrated bir oyun. Performans sorunları hala olduğu doğrudur ama zombi sürüleri, karakterler, hikaye akışı vs derken türünde bu kadar keyif veren başka bir oyun yok.

Ben üzüldüm yeni oyunun gelmeyecek olmasına, çerçöp devam ettiriyor sony ama bu oyuna şans vermemek büyük kayıp.
K kenbalx
4 hafta (726 mesaj)
Eskiden sevdiğimiz sanatçının albümü çıkınca yapardık onu hatta 3-5 tane alıp arkadaşlara hediye ederdik.

Bu zatta oyununa çok güveniyorsa indirim filan yapmasın. Sevenler oynasın sadece...
- -Dark Poison-
4 hafta (962 mesaj)
Kazigi yemisken koklu yiyin demis eleman.Ilk ciktiginda oyun sittin sene almam da alin da deyip kimsenin ahini almak istemem yazik gunahdir ya.Ilk ciktiginda sifir sorunlu oyunu en son ne zaman oynadigimi hatirlamiyorum bile.Ustune ciktigindan 1 2 ay sonra ciddi indirim yiyor cogu oyun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -Dark Poison- -- 19 Nisan 2021; 10:30:49 >


S sakata
4 hafta (85 mesaj)
Çıkarın witcher seviyesinde bir oyun indirim falan beklemeden alalım 500 tl den

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >