Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
4
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Daxom 12L hermetik şofben ön paneli sökme?

Q qzwxec Konu Sahibi
5 gün (1530 mesaj)
Daxom 12L hermetik şofbenim, sıkıntısız çalışıyor ancak LCD göstergesinin arka aydınlatması, artık neredeyse hiç yok. Azala azala resimdeki hale geldi. Tahminimce aydınlatma için gelen 5 volt üzerindeki direnç, bozuldu ve zamanla değeri artarak voltajı azalttı ve ışık parlaklığı da azaldı.

Tamir edeyim dedim, paneli sökemedim. Altta tutan iki vida var ancak bir taraf, üstteki tırnaklarından çıksa da göstergenin olduğu taraf, yerinden gevşemedi bile. Bu parçayı tutan başka bir şey var mı veya sökmenin yolu nedir?
En kötüsü, arkadan da vidalanmış olması ki tüm cihazı dağıtmam gerekecek sanırım.

< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E ebu abdillah
5 gün (1201 mesaj)
sarı renkli iki vida altta iki vida üstte var. 4 vidayı sökünce önkapakla beraber alttaki ekranın olduğu panelde çıkar(plastik panel öndeki saca arkadan sabitlenmiştir). ön kapağı sökünce ekranın soketi var onu sökersin yani ekrana müdahale ön kapağın arkasından olur. ışığın zayıflaması ekran ve panelin arasındaki toz ve mutfaktan çektiği yağdan kaynaklı olur ve ekranın olduğu yeri temizleyince biraz aydınlanıyor ama öndeki plastikte şeffaflığını kaybettiği için birazda ondan kaynaklı ekran zayıf görünüyor.
E ebu abdillah
5 gün (1201 mesaj)
ekran koruma folyosunuda sök


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Q qzwxec Konu Sahibi
5 gün (1530 mesaj)
Teşekkürler. Altta plastik kapağı tutuyor görünen iki yıldız başlı vida ile üstünde metal ön kapağı tutan köşe-yıldız başlı 4 vidayı sökeceğim sanırım.

Olayın kirden kaynaklandığını sanmıyorum, az değil, hiç görünmüyor, tamamen karanlıkta, dikkatli bakıldığında, alttaki butonların ışığı sayesinde görünüyor. Deneyince anlayacağız artık.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ebu abdillah

E ebu abdillah
5 gün (1201 mesaj)
bi sefer banada denkgeldi. üstteki folyolu söktüm içini temizledim. görünür şekle geldi
Bu mesajda bahsedilenler: @qzwxec
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.