Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
6
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Dark Guardian Kasaya MSI Mag Coreliquid 360R Montajı

A azah Konu Sahibi
2 ay (612 mesaj)
Herkese merhaba,

Ryzen 5 5600X işlemcim ile Snowman T6 CPU fan kullanıyorum ancak New World oynamaya başlayalı işlemci sıcaklığım oyundayken 80 dereceleri geçmeye başladı. Yan kapak açık 70-75 arası idare ediyorum.

Bu arada egzos fanından şüphelenip kısa bir süre önce Be Quiet! BL039 PURE WINGS 12 mm. alıp egzosdan söktüğüm fanı da üst tarafa egzos olarak takmıştım ancak o da sorunuma çare olmadı.

Ben de geçen gün indirimde görünce MSI Mag Coreliquid 360R sipariş ettim. Henüz elime ulaşmadı ancak yaptığım araştırmaya göre kasama 360 mm. radyatör ve fan takamıyorum.

Daha önce deneyip 3 fanlı sıvı soğutucu ile bu kasayı kullanan var mı? Montajı yapamayacaksam hiç kutudan çıkarmadan satmayı düşünüyorum.

Vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkürler.

Kasa modelim aşağıdaki;< Resime gitmek için tıklayın >
A apilas
4 hafta (143 mesaj)
Dostum takabildin mi soğutucuyu aynı kasa mevcut 360lık soğutucu bakıyorum< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @azah

A azah Konu Sahibi
4 hafta (612 mesaj)
Hocam benim başıma gelmeyen kalmadı sıvı soğutucu sevdasına. Bütün aksilikler Amazon'un bana kullanılmış, parçası eksik ve bozuk 360 mm. Soğutucu göndermesiyle başladı. Bizim kasanın ön panelinde 360lık radyatör takılabiliyor ancak pompanın yukarıda olması sıvının havayla devir daim yaptığını, bunun da soğutma performansını düşürdüğünü duydum. Pompa ve hortum girişi aşağıda olduğunda kasanın altında metal bir bölüm var, ora nedeniyle boru riskli bir dönüş yapmak durumunda kalıyor ve işlemciye oturan başlık ucu ucuna işlemciye yetişiyor. Bende bir miktar ekran kartına baskı yaptı. 3 fanlı veya büyük bir 2 fanlı ekran kartı varsa yetişmeyebilir.

Özet olarak 360 mm takılabiliyor pompa yukarıda kalacak şekilde. Ben Amazon'dan gelen soğutucuyu iade ettikten sonra 240lık alıp yukarıya montajladım. Onu da monte ederken anakartı yaktım :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A apilas
4 hafta (143 mesaj)
Hocam güldürdünüz beni geçmiş olsun diyelim. Peki 360lığı öne taktıp hortumlar üstte kalınca ne gibi sıkıntı olabilir ki genelde öne takanlar hep böyle takıyor.< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @azah

A azah Konu Sahibi
4 hafta (612 mesaj)
Hocam içerisi %100 sıvı dolu değil. Borular ve pompa yukarıda olduğunda tam giriş çıkış noktalarında hava birikiyor bu da döngüde hava dolanması demek. Soğutma ve sessizlik performansında kayıptan bahsediliyor. Aşağıdaki videoyu izleyebilirsin.
https://www.youtube.com/watch?v=BbGomv195sk&feature=youtu.be< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A apilas
4 hafta (143 mesaj)
360lığı koydum öne hocam gerisi onun işi sıkıntı olabilecek birşey görürsem. Söker biyere takarım artık< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @azah

A azah Konu Sahibi
4 hafta (612 mesaj)
Soğutuyorsa sıkıntı yok hocam devam :)< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.