Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 2 misafir, 3 mobil kullanıcı
864
Cevap
10320
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Dark (2017) | Netflix (44. sayfa)

D
Dextır.
2 sa. önce (5422 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: dewe34

Darkta en sevdiğim şey muhtemelen senarist 3 sezonu en baştan tasarladı ve senaryoyu öyle yazmaya başladı ilk sezon yazıp dizi tutunca devam edelim 3.sezon mu olacak
yap bir paralel evren
falan diye anlık gelişen bir senaryo değilde ilk baştan beri böyle kurgulanmış bir senaryo var ortada böyle olunca çok iyi bir iş ortaya çıkıyor
Aynen bende bunu diyecektim. Diğer dizilere bakarsanız aynı konuyla ilgili, senaryo sonradan işlenmiş, sıçıp batırılmış ve para uğruna daha kötü sonlar yazılmıştı. Dark tamamen baştan aşağı çekilmeden herşeyi belli olan bi hikaye. Müthiş gerçekten. Herşey bağlantılı, 1. sezon 1. bölümdeki hikaye, 3. sezon finalinden zaten belliymiş.
D
Dextır.
2 sa. önce (5422 mesaj)
Bu arada aklıma takılmadan edemiyorum, bu kurguyu holywooda verselerdi, böyle dizi çıkabilecekmiydi acaba? Almanlar mükemmel işlemiş cidden..


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F
Felina.
1 sa. (3130 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Dextır.

Bu arada aklıma takılmadan edemiyorum, bu kurguyu holywooda verselerdi, böyle dizi çıkabilecekmiydi acaba? Almanlar mükemmel işlemiş cidden..
Kimin eli kimin cebinde olmayan ucuz bi aksiyon hikayesine cevirirlerdi tüm ağırlığı kaybolurdu.

Dark’ın ilk sezonunu çıktığı ilk gün izlemiştim. İzledigim ilk bölümden itibaren benim için en iyi dizi oldu ve öyle de bitirdim az önce.

Şaheser. Müzikleri çekimi hikayesi prodüksiyonu. Sadece cast seçimi dizi film diye çekilmiş çoğu şeyden başarılıdır. İzleyin izlettirin

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


F
Felina.
1 sa. (3130 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Lithium


O final sahnesi olmamış. Herşey evlilik yıldönümü partisinden başlasa Jonas ve Martha birbirlerine aşık aşık bakınca bitse daha iyi olurdu. Diğer karakterlere noldu kim yaşıyor kim varolmadı gösterseydiler bari. Şimdi ben muallakta kaldım. Jonas daha doğmamış. Ulrich yok piyasada o zaman Martha da doğmamış. Magnus, mikkel filan da yok. Eee oğlum dizinin ana konusu zaten mikkel i geri getirmekti mikkelsiz bitecekse o kadar bölümün ne anlamı kaldı. Katherine kimle evlendi, masada göremedim. Tek gözlü adam ne alaka hannah ile nereden tanışmış, gözüne nolmuş filan ucu açık bitti. Final bölümü sonuna kadar güzeldi ama son sahne tatmin etmedi beni. İlk sezon çok iyiydi bence ama 2 ve 3.sezon adam ve eva işin içine girince çorba oldu. İlk sezon dizinin ana karakterleri Jonas, ulrich, charlotte, noah filanken 2 ve 3.sezonda başta Martha olmak üzere, claudia, adam, eva ya filan kayması beni rahatsız etti. Bu Martha daha ilk bölümden bartosh la sevgiliyken birden Havva ya çevirdiler kızı. Hiç ısınamadım kıza. Ayrıca şu bilim adamının oğlunun karısı dizideki en güzel kızdı başrol oynayacak kızı yan rolde harcamışlar. Bir de bu kayıp çocukların bağlandığı makine filan ne ayaktı hiç hatırlamıyorum elizabethin sevgilisi yasin vardı kayıp Türk onu da hiç görmedik kızı noah kaptı ya la.


Son bölüme kadar neredeyse gördüğümüz herkes orijinal dünyada yok. Yani Jonas ve Martha’yi gösteremezlerdi. Ayrıca o son bölümde masada oturan herkes dikkat ettiysen 3 sezon boyunca izlediğimiz hikayede ölenler. Yani düğümün bir parçası olmayanlar. Jonas, Martha ve diğerleri ölemiyordu sürekli her şeyi baştan yaşamaları gerekiyordu. Adam ve Eve’nin hikayesinde ölebilenler aslında gerçekten var olanlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


C
Chris Traeger
41 dk. önce (1104 mesaj)

Claudia'nın düğümü çözmesini tetikleyen şey neydi? Dizi bundan bahsetti mi yoksa ben mi kaçırdım?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.