Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
9
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Daikin Isıtma, Soğutma ve Havalandırma Teknolojileri Ürün ve Çözümler

D Daikin Türkiye Konu Sahibi
6 ay (30 mesaj)
Herkese Merhaba,

Daikin Türkiye olarak Donanım Haber forumunda bulunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Bu konu başlığı altında sizlere ısıtma, soğutma ve havalandırma teknolojileri hakkında bilgi vermek ve sorularınızı cevaplamak için fazlasıyla heyecanlıyız! Yüksek verimli, tasarruflu ve şık ürünlerimiz hakkında da her türlü sorunuzu yanıtlamaktan mutluluk duyacağız :)< Resime gitmek için tıklayın >

Bizi daha yakından tanımak için aşağıda yer alan videomuzu izleyebilirsiniz.

D Daikin Türkiye Konu Sahibi
4 ay (30 mesaj)
Geleceğin Teknolojisi Olarak Gösterilen ‘Isı Pompaları’na Yönelim Artıyor

< Resime gitmek için tıklayın >

Pandemiyle birlikte değişen hayat şartları tüketicileri yeni arayışlara zorluyor. Sokağa çıkma yasakları, 65 yaş üstü vatandaşlara getirilen kısıtlamalar, birey izolasyonunun önem kazanması gibi konular müstakil konutlara yönelimi artırırken, bu tür meskenlerin iklimlendirmesi de ‘ısı pompaları’ sayesinde sorun olmaktan çıkıyor. Dünyada yaygın olarak kullanılan ısı pompaları, ısıtma-soğutma ve kullanım sıcak suyu eldesine yeni bir boyut getirerek kullanıcıya büyük bir avantaj sağlıyor. Geleceğin teknolojisi olarak gösterilen ısı pompaları hem çevreci özellikleri hem de sağladığı yüksek tasarruf ve mükemmel konfor ile tüketicinin yeni gözdesi haline gelirken özellikle doğalgazın olmadığı mahallerde mükemmel bir çözüm olarak öne çıkıyor.
Isı pompası pazarında Daikin Altherma isimli ürünüyle yer alan Daikin Türkiye’nin CEO’su Hasan Önder, küresel ısınmaya karşı son derece etkili bir sistem olduğunu belirttiği ısı pompalarının önümüzdeki dönemde daha da etkili olacağını söylüyor.

Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-isi-pompalarina-yonelim-artiyor
D Daikin Türkiye Konu Sahibi
3 ay (30 mesaj)
DAIKIN ZEAS, GIDA SOĞUTMANIN EZBERİNİ BOZUYOR


< Resime gitmek için tıklayın >

Endüstriyel soğutma alanında ZEAS ve Technoblock markalarıyla Türkiye pazarına 4 yıl önce giriş yapan Daikin Türkiye, bu sektörde de liderliği hedefliyor. Teknolojik kalite ve tasarrufun buluştuğu ZEAS, geleneksel soğutma ekipmanlarına göre yüzde 15 ila yüzde 40 arası enerji tasarrufu sağlıyor. Hem taze muhafaza hem de donmuş muhafaza uygulamaları için tek tip üniteye ihtiyaç duyan ürün, yüksek enerji tasarrufu sağlayan teknolojisiyle işletme maliyetlerini önemli ölçüde azaltıyor.

Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-zeas-gida-sogutmanin-ezberini-bozuyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daikin Türkiye -- 14 Ocak 2021; 8:17:34 >


D Daikin Türkiye Konu Sahibi
3 ay (30 mesaj)
DAIKIN, DÜNYANIN EN YENİLİKÇİ İLK 100 KURULUŞUNDAN BİRİ SEÇİLDİ.

< Resime gitmek için tıklayın >

Merkezi ABD’nin Philadelphia eyaletinde bulunan Clarivate Analytics’in 2011 yılından beri dünyanın en yenilikçi şirketlerini ödüllendirdiği Derwent Top 100 Global Innovators* (Derwent İlk 100 Küresel Yenilikçi Şirket) sıralamasında iklimlendirme sektörünün inovatif şirketi Daikin, 6’ıncı kez üst üste listeye girerek büyük bir başarıya imza attı. Dünyanın en iyi 100 yenilikçi şirketini belirlemek üzere patent verilerini analiz eden Clarivate Analytics, 9 yıldır bu şirketleri belirleyerek ödüllendiriyor. Daikin bu listeye toplamda 7 kez, peşpeşe 6’ncı kez girmiş oldu.

Clarivate Analytics, sahip olduğu geniş tescilli patent verisini kullanarak, fikri mülkiyet trendlerini analiz ediyor ve son derece prestijli bir sıralama olan ‘Derwent İlk 100 Küresel Yenilikçi’ listesini belirliyor. Bu sıralamayı yapmak için de dünyanın her yerinden şirketleri ve araştırma enstitülerini değerlendiriyor. Değerlendirme ‘hacim’, ‘başarı’, ‘küreselleşme’ ve ‘etki’ olarak belirlenen 4 kriter üzerinden gerçekleşiyor. Son 5 yılda tescil edilen patent sayısı ‘hacim’; incelemeden sonraki patent tescil yüzdesi ‘başarı’; dünyanın en büyük 4 pazarı olan Çin, Avrupa, Japonya ve ABD’deki uygulamaların yüzdesi ‘küreselleşme’ ve diğer şirketlerin bu patenleri ne sıklıkta alıntıladığı ise ‘etki’ kriterini tanımlıyor.

Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-dunyanin-en-yenilikci-yuz-kurulusundan-biri-secildi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daikin Türkiye -- 14 Ocak 2021; 8:25:32 >


D Daikin Türkiye Konu Sahibi
3 ay (30 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

EVİNİZDEKİ HAVA KALİTESİNİ ARTIRIN

Doğru hava hayat kalitenizi yükseltir, sağlığınızı korur.
Hava kirliliği nedeniyle her yıl yaklaşık 9 milyon kişi hayatını 2 yıl erken kaybediyor. İç ortam havasının kaliteli olması bu nedenle çok daha önemli hale geldi. Kapalı alanlarda daha çok vakit geçirmeye başlayacağımız günler yaklaşırken iklimlendirme sektörünün yenilikçi markası Daikin’in uzmanları, konuyla ilgili bilgilendirmeler yaptı. Klima bakımından ev temizliğine, kapalı alanda sigara yasaklarından doğal boya kullanımına kadar çeşitli konularda bir dizi öneride bulunan Daikin Uzmanları, “Doğru hava hayat kalitenizi yükseltir, sağlığınızı korur” diyor.

Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-evinizdeki-hava-kalitesini-arttirin
D Daikin Türkiye Konu Sahibi
3 ay (30 mesaj)
DAIKIN, İHRACATTA 3 AYRI ÖDÜLE LAYIK GÖRÜLDÜ.

< Resime gitmek için tıklayın >

İSİB, 2019 YILININ İHRACAT YILDIZLARINA ÖDÜLLERİNİ VERDİ
Daikin, ihracatta 3 ayrı ödüle layık görüldü

İklimlendirme sektörünün lider markası Daikin, İklimlendirme Sanayi İhracatçıları Birliği (İSİB) tarafından her yıl düzenlenen ve sektörün başarılı ihracatçılarının açıklandığı “İklimlendirme Sektörü Başarılı İhracatçıları” ödüllerinde, 2019 yılının ‘En Çok Split Klima İhracatı Yapan Firma’ ve ‘En Çok Klima Santrali, Rooftop, Fancoil, Paket Tip Klima İhracatı Yapan Firma’ kategorilerinde birinci, ‘En Çok İhracat Yapan Firma’ kategorisinde ise 2’nci olarak toplam 3 ödülün sahibi oldu. Daha önceki yıllarda da bu ödülü alan Daikin, ihracattaki iddiasını bir kez daha kanıtlamış oldu.

Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-ihracatta-3-ayri-odule-layik-goruldu
D Daikin Türkiye Konu Sahibi
3 ay (30 mesaj)
DAIKIN'IN ‘YEŞİL FABRİKA’SI KENDİ ENERJİSİNİ KENDİ ÜRTİYOR, ÇEVREYİ KORUYOR

< Resime gitmek için tıklayın >

Daikin 3 ayda 26 bin ağacı kurtardı.


İklimlendirme sektörünün inovatif şirketi Daikin’in, Sakarya’daki fabrikasında Temmuz ayında devreye aldığı Güneş Enerjili Sistem (GES), hedeflenenin üzerinde başarıya ulaşarak enerji ihtiyacının tümünü karşılamaya başladı. 31 Ekim Dünya Tasarruf Günü nedeniyle bir açıklama yapan Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, kurum kültürünün bir parçası olan çevre misyonunun öneminden söz ederek, “Daikin olarak üretimden lojistiğe, ürünlerimizin satışından kullanım ömrünün sonuna kadar her adımda sıfır karbon emisyonunu hedefliyoruz. Bu amaçla fabrikamızda sürdürülebilir enerji kaynaklarından faydalanabilmek üzere hayata geçirdiğimiz GES projemiz 3 aylık periyotta yüzde 118 oranında elektrik üreterek beklentilerin üzerinde performans yakaladı” dedi.

Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-yesil-fabrika-kendi-enerjisini-uretiyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daikin Türkiye -- 14 Ocak 2021; 8:36:32 >


D Daikin Türkiye Konu Sahibi
3 ay (30 mesaj)
DAIKIN, PANDEMİDE HIZ KESMEDİ, YATIRIMLARINI ARTIRDI.

< Resime gitmek için tıklayın >

İklimlendirme sektörünün inovatif şirketi Daikin Türkiye, 2021’de hayata geçireceği toplam 53 Milyon Dolarlık beş yatırım ile sektördeki faaliyetlerine hız kesmeden devam ediyor. Daikin’in Türkiye’ye girişinden beri yaptığı en büyük yatırımların bu dönem olduğunun altını çizen Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Pandemi sürecinde ve üstelik bu negatif ekonomik ortamda yatırımlara hız vermiş olması Japonya’nın Türkiye’ye olan güvenini gösteriyor” dedi.

Doğrudan yatırımcı olarak Türkiye’de faaliyet göstermeye başladığı 2011 yılından bu yana sürekli büyüme gösteren Daikin Türkiye, 2021’de hayat geçireceği toplam 53 Milyon Dolarlık beş yatırım ile sektördeki faaliyetlerine ivme kazandırıyor. Daikin’in Türkiye’ye girişinden beri yaptığı en büyük yatırımların bu dönemde gerçekleştiğinin altını çizen Daikin Türkiye CEO’su Hasan Önder, “Pandemi sürecinde ve ekonominin negatif sinyaller verdiği böylesi bir ortamda yatırımlarına hız vermesi Japonya’nın Türkiye’ye olan güvenini gösteriyor” dedi.Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-pandemide-h%C4%B1z-kesmedi
D Daikin Türkiye Konu Sahibi
3 ay (30 mesaj)
VERİMLİLİKTE ÇÖZÜM ORTAĞI DAIKIN

< Resime gitmek için tıklayın >

İklimlendirme sektörünün inovatif ve çevreci markası Daikin, kendi sektörüne damga vurmuş markaların çözüm ortağı olmaya devam ediyor. Bugüne kadar fabrikadan konuta, otelden plazaya kadar birçok önemli projenin iklimlendirme çözümünde yer alan Daikin, bu kez de inşaat sektörünün duayen markası Mesa’nın Bodrum Demirbükü projesinin tercihi oldu. 200 dönümlük arazide konumlanan projede yer alan toplam 244 adet villa ve rezidans için farklı kapasitelerde Daikin Altherma Isı Pompası kullanılarak hem çevreci bir çözüm üretildi hem de projenin ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak su eldesi Daikin kalitesi ile sağlanmış oldu.

Ormanın denizle buluştuğu, yarımadanın en bakir noktalarından birinde 200 dönümlük bir arazi üzerine kurulan Mesa Bodrum Demirbükü, farklı büyüklük ve tipteki 48 villa, 196 rezidans ve sosyal tesislerden oluşan devasa bir proje. Birçok üstün özelliği barındıran proje, doğayla uyumlu tasarımıyla da dikkat çekiyor. Yurt içinde ve yurt dışında birçok ödül kazanmış Erginoğlu & Çalışlar Mimarlık’ın imzasını taşıyan projenin konsepti alçak gönüllülükle doğal koşullara hürmet etmek, doğanın önünde saygıyla eğilmek üzerine kurulmuş. Reverse osmos deniz suyu arıtma sistemiyle su ihtiyacının karşılandığı projede, MBR arıtma sistemiyle de pis sular en son teknikle arıtılıp, sahil peyzajında kullanılıyor. Su ve ısı izolasyonunun en etkin biçimde yapıldığı projede tercih edilen Daikin Altherma Isı Pompaları ise ısıtma, soğutma ve kullanım sıcak su eldesini sağlıyor.

Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-verimlilikte-cozum-ortagi-daikin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Daikin Türkiye -- 14 Ocak 2021; 8:43:59 >


D Daikin Türkiye Konu Sahibi
3 ay (30 mesaj)
DAIKIN, AVRUPA'DAKİ 140 MİLYON EURO'LUK YATIRIMLARIYLA SON TEKNOLOJİYE ODAKLANDI.


< Resime gitmek için tıklayın >


İnovasyon çalışmalarıyla iklimlendirme sektörüne yön veren Daikin Industries Ltd., Türkiye’deki AR-GE merkezinin de dahil olduğu Avrupa Geliştirme Merkezi (EDC)’ni daha kapsamlı araştırmalar yapabilmek amacıyla büyütme kararıaldı. Bu kararla Belçika’nın Gent kentinde 140 milyon Euro’luk bir yatırım planlayan Daikin, EDC’nin hali hazırda gerçekleştirdiği inovatif ve enerji verimliliğini en üst düzeye çıkaran araştırma ve geliştirmeç alışmalarına yenilerini eklemeyi hedefliyor. 2021 yılınınikinci yarısında Gent Üniversitesi’nin Wetenschap Park yerleşkesine yapılması planlanan geliştirme kompleksi, yeni ısıtma teknolojileri, ‘nesnelerin interneti’ ve ‘yapay zeka’ gibi alanlara yoğunlaşacak.

İklimlendirme sektörünün Japon devi Daikin Industries Ltd.’nin Avrupa iştiraki Daikin Europe N.V. (DENV) Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Geliştirme Merkezi (EDC)’nin çalışmalarınıdaha üst düzeye çıkarmak amacıyla Belçika’nın Gent şehrinde 140 milyon Euro değerin deyeni bir yatırıma hazırlanıyor. Daha kapsamlı inovasyon çalışmaları için ek kapasitenin yanısıra yeni test odalarına ve en son teknolojiyle donatılmış daha büyük araştırma tesislerine ihtiyaç duyan Daikin, bu amaçla 2021 yılının ikinci yarısında Gent Üniversitesi’nin Wetenschap Park yerleşkesine modern bir geliştirme kompleksi inşa etmeyi planlıyor.Sektörde inovasyon ve çevreye verdiği önemle bilinen Daikin, bu yatırımıyla ısıtma çözümlerine, yeni ısı pompası teknolojisine ve gıda ve farmasötik ürünler için kullanılansoğuk zincir çözümlerine üstün teknolojiler yardımıyla yeni bir soluk getirmeyi hedefliyor. DENV’nin daha fazla yeni teknoloji geliştirebilmesi için EDC’nin yenilenmesi ve daha kapsamlı hale getirilmesi büyük önem taşıyor.

Daha fazla bilgi için:https://www.daikin.com.tr/daikin-son-teknolojiye-odakland%C4%B1DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.