Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
1
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
D smart dolandırıcılığı

F ffb7878 Konu Sahibi
9 ay (1 mesaj)
Sistem söyle işliyor;
 
ü Vodafone net e abone oluyorsunuz. (Yaklaşık 10 yıldır abonesi olduğum TTNET aboneliğini fahiş fiyat artışı sebebiyle sonlandırdım ve şubat ayında makul fiyata Vodafone üzerinden aynı hizmeti yaklaşık aylık 50 TL ucuza satın aldım)
ü Sonra bir şeklide sizin bilgileriniz D Smart’ın eline geçiyor.
ü Sizi Vodafone netten arıyoruz diyorlar. ‘D smart la bir anlaşmamız var, bulunduğunuz bölgede Vodafone TV altyapısı olmadığı için ücretsiz D Smart kurulum ve kullanım hakkı tanıyoruz. Ister misiniz diye soruyarlar.
ü Aaaa tamam ücretsizse neden olmasın diyorsunuz.
ü Sonra da ‘Sizi birazdan D Smart tan arayacaklar. Koşuları kabul ediyor musunuz diye soracaklar evet deyin diye de telkinde bulunuyorlar.  
ü Tamam diyorsunuz nasılsa ücretsizse sıkıntı yok diyorsunuz.
ü Sonra D Smart tan arıyorum size diye birisi arıyor. D smart şöyle iyi böyle iyi HD Kanallar Spor kanalları derken D smart abonelik başvurunuz olmuş aboneliğinizi onaylıyor musunuz diye soruyor.   
ü Tabii ki D smart a abonelik başvurum yok. Vodafone abonelerine ücretsiz D smart üyeliği veriyoruz diye aradınız diyorum.
ü Devamında karşıdaki kadın sinirleniyor başvurunuz yok mu yani diyor. Hayır D smart abonesi olmak istemiyorum.  Vodafone Net üyelerine ücretsiz D Smart ücretsiz kampanyası diye aradınız diyorsunuz. Tamam öyle ise talebinizi kapatıyorum diyerek telefonu kapatıyor.
ü Sonra İlk arayan kişi tekrar arıyor  ‘AHMET bey yanlış anlaşılma olmuş. Kusura bakmayın D Smart kurulumu için kutunuzu gönderiyoruz ücretsiz diyor. Tamam diyorsunuz.
ü Sonra eve kutu geliyor teslim eden kişi teslim alan kişiden ‘Teslim aldığınıza dair şurayı imzalar mısınız’ diye soruyor. Eşim imzalıyor. Benim kimlik fotokopimi de what’s up üzerinden istiyor. Gönderiyorum.
ü Normalde sözleşme imzalarken taraflarda birer nüsha bulunur ancak size bir kopya vermiyorlar.
ü Normalde bir yere üye olduktan sonra mesajla bilgilendirilirsiniz. Herhangi bir mesaj da gelmiyor.
ü Üzerinden 3 ay geçtikten sonra dün Telefonuma ‘Değerli Abonemiz, Mayıs 2021 ayına ait 39.95 TLL tutarındaki faturanın son ödeme tarihi 17.05 2021 dir diye bir mesaj geliyor.
ü Hemen Vodafone net i arıyorsunuz. Anlaşma dahilinde bana D smart kutusu gönderdiniz ücretsiz diye ancak D smarttan mesaj geldi fatura göndermişler diyorsunuz.  Bizim D smartla anlaşmamız yok dediklerinde dolandırıldığınızı anlıyorsunuz.
ü Hatta telefondaki Vodafone Net temsilcisi son dönemde bu tarz telefonlar sıklıkla alıyoruz. D smart arayıp iptal ettirebilirsiniz dedi.
 
Bu arada abonelik iptali için şu anda benden 352.58 TL cayma ücreti, 131.79 TL de 3 aylık fatura bedeli istiyorlar. Güler misni ağlar mısın?
 
 
Bu arada abonelik iptali içi D Smart ı aradım.
1.      Size d smart aboneliği için ne zaman başvuru yapmışım.
2.      Benim iletişim bilgilerimi nereden bundunuz.
3.      Sözleşme koşullarınızı kabul ettiğime dair telefon kaydını gönderir misiniz?
Bu aşamada D smart tan cevap bekliyorum.
 
C Command.com
9 ay (2002 mesaj)
Yaptiginiz telefon görüşmelerinde mutlaka ses kaydi alin ve emin olana kadar sartlari tekrarlatin< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.