Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 8 misafir, 8 mobil kullanıcı
1771
Cevap
5990
Tıklama
6
Öne Çıkarma
CYBERPUNK 2077 - PS4 ANA KONU #Türkçe

M melkor23 Konu Sahibi
9 yıl (7989 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >

E3 2018 TRAİLER|CYBERPUNK 2077
CYBERPUNK 2077 İLK BİLGİLER


CD Projekt RED oyunu "first-person RPG." olarak tanımladı.
- Oynanış birinci şahıs olacak ancak ara sahne girdiğinde üçüncü şahıs kamera açısına dönecek. Ayrıca araç sürerken birinci şahıs ile üçüncü şahıs arasında geçiş yapılabilecek.
- Oyun shooter ögelerine sahip bir rol yapma oyunu, rol yapma ögelerine sahip bir shooter oyunu değil. Yani oyunun ana türü RPG.
- Ana karakterin ismi V. Ana karakteri erkek ya da kadın seçebilirsiniz.
- V'nin hem erkek hem kadın olarak seslendirmesi yapıldı. V'nin kişiliği oyuncu tarafından şekillendirilecek. Arka plan hikayesi ve etkileşimler V'nin kişiliğinin şekillendirilmesinde rol oynar.
- Detaylı karakter oluşturma sistemi (Cinsiyet, görünüş, arka plan hikayesi vs.)
- Oyunun başında sınıf seçimi yapmak yok. Sınıf sistemi oyun içindeki seçimlerinize dayalı olacak ve sınıfları kombinleyebilirsiniz.
- Oyunun başında yükseltmek için size sunulacak özellikler: Strength, Constitution, Intelligence, Reflexes, Tech ve Cool. Bunlar direkt olarak Cyberpunk 2020 masa oyunundan alındı.
- Oyunda Cyberpunk 2020 masa oyunundan karakterler de yer alacak.
- Gece gündüz döngüsü ve hava koşulları var.
- The Witcher 3'teki hikaye ve görev sistemi benzer bir şekilde Cyberpunk'a uygulandı.
- Seçimler ve bunların getirdiği sonuçlar çok büyük.
- CD Projekt RED ayrıca Cyberpunk'ı "olgun kitlelere yönelik olgun bir deneyim" olarak tanımladı.
- The Witcher'da olduğu gibi, NPC'lerden görevler alırsınız ve konuşmalar sırasında diyalog seçenekleri vardır.
- Savaş sistemi hem ateşli silahları hem de yakın dövüşü kapsıyor. Silah tipleri güçlü silahlar, teknolojik silahlar ve akıllı silahlar.
-Bir düşman ile savaşa girdiğinizde yapay zekanın ismi, can barı ve seviyesi üzerinde görünür. Bazı düşmanların seviyeler yerine soru işareti var, muhtemelen sizden daha yüksek bir seviyede oldukları anlamına gelir.
- Savaş sırasında düşmana ne kadar hasar verdiğiniz belirtiliyor.
- Zamanı yavaşlatmaya yarayan bir bullet-time sistemi mevcut.
- Oyun açık dünya ve Night City adlı şehir San Francisco ile Los Angeles'tan esinlenerek tasarlanmış. Şehir 6 bölgeden oluşuyor ve her bir bölge kendine özgü.
- CD Projekt RED The Witcher 3'ün yatay olarak büyük olduğunu belirtirken Cyberpunk 2077'nin dikey olarak büyük olduğunu belirtti.
- Bu açıklama ile ilgili olarak, binalara girebileceksiniz ve mega binalarda birden fazla kat olacak ve tek bir bina içerisinde dahi keşfedilecek çok sayıda şey olacak.


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melkor23 -- 18 Haziran 2020; 19:13:51 >

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
İlginç bir şekilde cd Projekt i sanki Anadolunun bağrından kopmuş bir firma gibi görüyorum değişik bir sempatim var adamlara karşı bazı ps exc oyunlarının bile Tr dil ile çıkmadığı...
Yoruma Git
Yorumun Devamı kemalbey12 - 2 yıl +30
Az önce şu 25dk'lık oynanış videosunu izledimde. Aksiyon, animasyon, yapay zeka ve araç sürüş fizikleri bana hala kötü görünüyor. Npc'lerin konuşma...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Rodion Raskolnikov - 5 ay +3
Araç sürüşü yine kabul edilebilir de npc sayısı gerçekten kısılmış ilk trailerlar ile alakası yok,maalesef şu şehrin yaşıyor hissini rockstar'dan başka verebilen firma yok...
Yoruma Git
Yorumun Devamı ReflexAction - 5 ay +2

S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
İlk Witcher Yalanlandı & Yeni Seri Duyurusu Yarın

Bugün Danimarka tabanlı bir oyun satış sitesi, The Witcher'ın ilk oyununu Xbox 360 ve Playstation 3 için listelemişti. Haliyle CD Projekt'in yarın bir sunumunun olması da, akıllara yeni duyuruyu getirmişti. Fakat durumda bir yanlışlık varmış.
 
CD Projekt'in pazarlamasından sorumlu isim Michal Platkow-Gilewski, yarın CD Projekt'in konferansında ilk Witcher oyununun konsol sürümünün duyurulmayacağını söyledi. Yani geçtiğimiz dönemde ikinci oyununu Xbox 360 platformunda gördüğümüz The Witcher serisinin ilk yapımına, en azından şimdilik bir konsol macerası gözükmüyor.
 
CD Projekt'in Summer Conference öncesinde bu gelişmeler yaşanırken, aynı bildiride yeni duyurunun da müjdesi verildi. Belirtilenlere göre CD Projekt, yarın itibariyle yeni AAA RPG serisinin ilk yapımını duyuracak. Duyuru ayrıntıları için gözünüz bizde olsun.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-ilk_Witcher_Yalanlandi__Yeni_Seri_Duyurusu_Yarin-28222.htm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


G GwynBlade
9 yıl (3028 mesaj)
Bu adamlar eski BioWare'in yerini dolduracaklar
S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
First details on CD Projekt’s “second AAA RPG” coming tomorrow

http://gamingeverything.com/21547/first-details-on-cd-projekts-second-aaa-rpg-coming-tomorrow/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


K kingman29
9 yıl (3496 mesaj)
Şu an witcher2 oynuyorum pc'de.Oyun müthiş.Türkçe altyazı seçeneği de var.Oyunun kendisinden mi türkçe yoksa yama mı kurulu bilmiyorum.Ama bu adamlar iyi oyun yapıyo.İnşallah türkçe seçeneği de olur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
CD Projekt'in Yeni Oyunundan İlk Görsel Geldi

CD Projekt'in duyurulması beklenen yeni RPG oyunu için ilk görsel yayınlandı. Konsept tasarım olarak hazırlanan görsele bakacak olursak bizleri Cyber Punk atmosferine sahip bir yapım bekliyor.
 
     Oyunla ilgili hiç birşey bilmiyoruz dersek yerinde olur zira henüz hiç bir bilgi bulumuyor. AAA kalitesinde yani birinci sınıf bir yapım olacağı dışında yeni ayrıntılar için CD Projekt'in bugünkü duyurusunu beklemek durumundayız. Oyunun duyurusu bu akşam 19:00'da Witcher'ın Facebook sayfası üzerinden canlı yayın ile yapılacak.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-CD_Projektin_Yeni_Oyunundan_ilk_Gorsel-28238.htm

S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
CD Projekt'in Yeni Oyunu Duyuruldu!

- Tüm bu bilgiler dışında tabi ki merakla beklenen yeni oyuna da yer verildi.. Oyunun adı tıpkı geçeceği atmosferde olduğu gibi Cyberpunk olarak açıklandı.
 
- Oyun daha önce açıklandığı gibi Cyberpunk atmosfere sahip bir RPG oyunu. Oyunda büyük silahlar, teknolojik cihazlar ve robotlar gibi cyberpunk atmosferin sahip olduğu birçok öğeye yer verilmiş.
 
- Oyunun hikayesi ise tıpkı Witcher serisinde olduğu gibi çizgisel bir yapıya sahip değil. Yani yaptığınız seçimler olayın gidişatını etkiliyor ve bizi bambaşka bir yöne sürükleyecek.
 
- Oyunun sahip olduğu hikaye ve atmosferin kaynağı sinema sektöründe de bir kült olarak kabul edilen Blade Runner'dan geliyor. Yani yapım ekibi oyunu yaparken Blade Runner'dan oldukça etkilenmiş.
 

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-CD_Projektin_Yeni_Oyunu_Duyuruldu-28261.htm


< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 30 Mayıs 2012; 20:57:19 >


S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
- Oyunun sunumunda Mike Pondsmith'in konuşmalarına da yer verildi. Kendisi Cyberpunk Pen&Paper RPG türünün yaratıcısı olarak kabul ediliyor. Mike yaptığı konuşmada hikayedeki vurgu anları, teknolojik gelişmeler ve bu teknolojinin insanlar üzerindeki etkisi gibi unsurlara yer verdi. Tabi tüm bu unsurlar dışında büyük robotlar gibi türün vazgeçilmezleri de Mike'ın konuşmalarında es geçilmemiş.
 
- Mike konuşmasına devam ederken CD Projekt ekibini de övdü. Çünkü ekibin Cyberpunk havasının sahip olduğu tüm unsurları başarılı bir şekilde gerçekleştireceğinden emin.
 
- Mike'ın konuşmasının ardından ise GoG sisteminin sunuşuna geçildi. Bu sunumda Colonization'ın 5.99 ve Tomb Raider 1,2 ve 3'ü içeren paketin ise sistem üzerinden 9.99, dolara satışa çıktığı gibi bilgilere yer verildi. Bunun dışında gene GoG üzerinden satışa çıkacak olan Retro City Rampage, Resonance ve Tiny Big oyunları hakkında da bilgilere yer verildi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
CD Projekt, CyberPunk'ı duyurdu!

Günlerdir beklenen açıklama nihayet geldi. CD Projekt RED, yeni RPG oyunu CyberPunk'ı duyurdu. Yapım, 80'li yılların popüler pen and paper RPG'si CyberPunk'ın bir video oyun versiyonu olacak. Yapımcılar, yetişkin kitle için yetişkin bir RPG yaptıklarını söylüyor. Doğrusal olmayan bir hikaye ve farklı karakter sınıflarının yer alacağı yapım, merakla bekleniyor.

Orijinal sürümünün yaratıcısı olan Mike Pondsmith, bu eseri uzun zamandır video oyun haline çevirmek istediğini, ancak şimdiye kadar uygun geliştirici bulunamadığı için hayalinin gerçekleşmediğini söyledi ve bu iş için The Witcher yapımcılarının çok uygun olduğunu dile getirdi.

http://www.merlininkazani.com/CD_Projekt_CyberPunki_duyurdu-haber-51930p1.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


C Celtic Warrior
9 yıl (4173 mesaj)
The Witcher serisini getirmediniz ya PS3'e. Cehennemin dibine gidin. Rüyanızda eşekler kovalasın sizi. Umarım başarıllı bir oyun olur ama ismi hiç güzel değil.
O Opricnik
9 yıl (17478 mesaj)
Hocam Oyun PC EXC.Yanlışlık oldu sanırım :)


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Hadoken

Hocam Oyun PC EXC.Yanlışlık oldu sanırım :)

Oyunun çıkış tarihi ve çıkacağı platformlar henüz netlik kazanmadı.

http://www.merlininkazani.com/CD_Projekt_CyberPunki_duyurdu-oyun_haber-51930p1.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: SiPAHi_


quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Hadoken

Hocam Oyun PC EXC.Yanlışlık oldu sanırım :)

Oyunun çıkış tarihi ve çıkacağı platformlar henüz netlik kazanmadı.

http://www.merlininkazani.com/CD_Projekt_CyberPunki_duyurdu-oyun_haber-51930p1.html

CD Projekt Yeni Nesil Çalışmalarına Başladı


Eurogamer'a röportaj veren CD Projekt firmanın müdürü Adam Badowski, "Yeni nesil konsollar için çalışmaya başladık. Ayrıntıları söyleyemem fakat, oldukça güçlü oyun donanımları için çalıştığımızı söyleyebilirim." şeklinde bir açıklamada bulundu.

Yeni nesil projeleri hakkında da ilk bilgileri veren Badowski, "Multiplatform bir oyun olacak ve her platformlara aynı anda yayınlanacak. Ana platform olarak ise, en güçlü platformu seçeceğiz. Çünkü en güçlü platform bizlere yaratma özgürlüğünü veriyor." açıklamasını yaptı

İlk projeyi bu şekilde açıklayan Badowski, en büyük etkiyi yapacak oyunlarından da biraz bahsetti. Badowski'nin "Oldukça büyük bir proje olacak.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Witcher_Yapimcisi_Yeni_Nesil_Calismalarina_Basladi-24755.htm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

S SiPAHi_
9 yıl (20360 mesaj)
İlk projeyi bu şekilde açıklayan Badowski, en büyük etkiyi yapacak oyunlarından da biraz bahsetti. Badowski'nin "Oldukça büyük bir proje olacak." dediği yeni bir RPG serisi için şimdilik küçük bir ekip çalışıyor. Bunun nedeni olarak ise, "Şuan için küçük bir ekip çalışıyor çünkü Witcher'i yapan ekibin dağılmasını istemedik. Yeni gelen iş arkadaşlarımızla birlikte bir ekip oluşturacağız." açıklaması yapıldı.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Witcher_Yapimcisi_Yeni_Nesil_Calismalarina_Basladi-24755.htm


Not : CD Projekt bir cok oyun projesi uzerinde calisyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SiPAHi_ -- 4 Haziran 2012; 11:17:00 >


S SiPAHi_
8 yıl (20360 mesaj)
E3 de sanirim CyberPunk ile ilgili bir aciklama gelmedi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S SiPAHi_
8 yıl (20360 mesaj)
CD Projekt: RPG'ler Shooter'lardan Daha İyi Olmalı

The Witcher ve Cyberpunk oyunlarının yapımcısı CD Projekt, AAA kalitesindeki aksiyon oyunlarıyla yarışmaya hazır olduğunun sinyallerini verdi.

RPG oyunlarının aksiyon oyunlarından daha kötü gözükmesine anlam veremeyen stüdyonun yardımcı kurucusu Marcin Iwinski, konu ile ilgili şu açıklamalarda bulundu:

"Hikaye RPG'lerde her zaman ön plandadır. Çünkü sizin oynamaya devam etmenizi sağlayan budur. Ama yeni nesil bir konsol aldığınızda ve yeni bir HD TV'ye sahip olduğunuzda, şimdi istediğinizden çok daha güzel grafikler isteyeceksiniz."

Iwinski oldukça doğru bir noktaya temas etmiş durumda. Her ne kadar geliştirdiği oyunlar mükemmele yakın olsa dahi, gelecek nesilde insanlar bundan çok daha fazlasını bekleyeceklerdir. CD Projekt'in bunun farkında olması ve üzerinde çalışması ise sevindirici bir durum.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-CD_Projekt_RPGler_Shooterlardan_Daha_iyi_Olmali-28710.htm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S SiPAHi_
8 yıl (20360 mesaj)
Cyberpunk to apply lessons learned from The Witcher 2

http://www.vg247.com/2012/06/19/cyberpunk-to-apply-lessons-learned-from-the-witcher-2/

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S SiPAHi_
8 yıl (20360 mesaj)
Şimdiki haberimiz ise oyunun hikayesi hakkında. Genel olarak şunu söyleyebiliriz ki hikaye diğer CD Projekt oyunlarında olduğu gibi komplike olacakmış lakin bu kelime sizi korkutmasın nitekim yapımcılar aynı zamanda kendisini rahat bir şekilde anlatacak bir hikaye anlatımını da bizlere sunacaklar.

Projekt'in pazarlama müdürü Michal Platkow-Gilewski konu hakkında şunları söyledi:

"Oyuncular eğer isterlerse hikayenin konusunu diledikleri kadar deşebilmemliler. Eğer gerçekten hardcore oyuncular ise daha derine, daha da derine inerler ve eğer casual oyuncular ise yine de hala karakterler ve hikaye hakkında pek çok şey öğrenebilirler. Elbette bu kadarı ile yetinerek farklı bir yönde ilerlemek zorunda kalırlar."

Witcher'da olduğu gibi oyunun her yerine dağılmış ve dikkat edilmesi durumunda çok fazla bilgiye sahip olabilecğeiniz bir sistem peşinde koşan ekip Cyberpunk için Witcher'daki sert geçişleri ve biraz daha cilananma ihtiyacını ortadan kaldıracaklarını da belirtti.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S SiPAHi_
8 yıl (20360 mesaj)
Şu sıralar sadece PC için hazırlanan Cyberpunk ilerleyen zamanlarda -ki büyük olasılıkla PC'ye çıktıktan sonra- diğer platformlar için de birşeyler düşünecekmiş.

http://www.merlininkazani.com/Cyberpunkin_hikayesi_derinligi_ile_bizi_bogacak-haber-52677p1.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >


S SiPAHi_
8 yıl (20360 mesaj)
Witcher'daki Hatalar Cyberpunk'da Yapılmayacak

The Witcher serisiyle birlikte RPG oyuncularının gönlüne yerleşen CD Projekt ekibi, bu seride olan hatalarını yeni oyunları Cyberpunk'a yansıtmayacak. Bu konuda ekip, oldukça titiz davranacak.
 
      Konuyla ilgili açıklama yapan Adam Badowski en büyük eksiklik olarak, "The Witcher serisinde oyunculara oyunu öğretmeden direkt aksiyona bırakıyorduk. Mesela ilk oyunda sanki oyuncular olanı biteni biliyormuş gibi aksiyon sahnesinden başlamıştık. Haliyle çoğu oyuncu da hikayedeki ilişkileri anlayamamıştı." tanımlamasını yaptı.
 
      Badowski'nin haricinde Marcin Iwinski, "Cyberpunk'da amacımız oldukça derin bir hikaye sunmak olacak fakat acemi oyuncular bile dünyaya oldukça çabuk ısınacak. Hikayede ne kadar derine ineceksiniz, bu sizin seçiminize kalmış.

http://www.bolumsonucanavari.com/Haberler-Witcherdaki_Hatalar_Cyberpunkda_Yapilmayacak-28916.htm

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >