Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
39
Cevap
0
Tıklama
23
Öne Çıkarma
Cevap: Çürük meyveleri kepçelerle meyve suyu fabrikalarına taşıdılar! (3. sayfa)

A Antor
2 hafta (4177 mesaj)
Orada dimes bu meyvelerden şunları yapıyor

  • Melasa benzer birşey üreterek alkol (kolonya vb), yem, kozmetik ve maya fabrikalarına gönderiyor.
  • Kendi organik bahçeleri için gübre üretiyor.

Eğer izin alabilirseniz birgün meyve suyu fabrikalarına gidin. Üretime giren meyvelerin paranızla satın alamayacağınız kadar kaliteli olduklarını göreceksiniz. Bir kasa çürük meyve ısıl işleme diğer meyvelerle girdiğinde fermantasyon olur ve meyve suyu değil şarap olur. O yüzden meyve suyu fabrikalarında çürük meyve işlenerek meyve suyu yapılmaz. Doğrudur meyve suyu fabrikalarında akmış kokmuş meyve yığınları görürsünüz ancak bunlar genelde işleme zamanında alınamamış ürünlerdir bozulmuştur yukarda saydığım şeyler için bekletiliyodur.

Nerden biliyorum ? Bir meyve suyu fabrikasında mühendis olarak çalıştım. Fabrikadan kötü ayrılmış olsam da sektör hakkında karalayıcı konuşamam. Süt, meyve suyu gibi fermante üretim yapan yerlerde bozuk malzemeyle çalışmak nerdeyse imkansızdır.

Bazı meyve suyu fabrikalarının organik bahçeleri vardır. Bu organik bahçelerde üretilen ürünlerde kimyasal ilaç kullanılmaz. Bunlar sıkılır ve aseptik dolum yapılıp ihraç edilir. 200ml organik meyve suyu zamanında 4$ kadardı. TR de kimsenin bu paraya 200ml meyve suyu almayacağı için daha fazla detay vermeye gerek yok sanırsam.

Dipnot : Bazen kutulama esnasında ürün hava alabilir, kutu yapışmayabilir veya başka nedenden dolayı üründe bozulma olabilir. Bunları zaten internette şikayet sayfalarında görebilirsiniz ancak bunlar bozuk ürün kullanıldığından dolayı olmaz. Aşağı yukarı her markada olabilecek üretim hatalarıdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Antor -- 23 Şubat 2021; 13:38:36 >


Bu mesajda bahsedilenler: @Kasatka
DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.