Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
45
Cevap
1650
Tıklama
5
Öne Çıkarma
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ehliyet affına yönelik açıklama
B
2 hafta
Moderatör
Konu Sahibi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ehliyet affına yönelik açıklama
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günkü Kabine Toplantısı sonrası ehliyet affı bekleyenlere yönelik açıklamada bulundu.Erdoğan'ın açıkladığı yeni düzenleme kapsamında bazı ceza puanları silinecek. Böylelikle yaklaşık 2,5 milyon sürücünün ceza puanı silinmiş olacak ve 10 bine yakın ehliyet iade edilecek.Alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerden kaynaklanan ceza puanlarının silineceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklaması şöyle:Ayrıca Bkz.Isıtmalı emniyet kemerleri elektrikli otomobillerin menzilini artıracak!"Ülkemizin kara yolu altyapısını bölünmüş yollar, köprüler ve tünellerle hızlı, konforlu güvenli yolculuğa uygun hale getirdik. Ölümlü trafik kazalarında neredeyse yarı yarıya azalma sağladık. Bireysel ve ticari kara yolu kullanımındaki artış, kural ihlalleri sebebiyle sürücülerimizin ceza puanında ciddi yükselmelere sebebiyet verdi.Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan ceza puanlarını siliyoruz.Yaklaşık 2,5 milyon sürücümüzün ceza puanının silinmesi ve 10 bine yakın ehliyetin iade edilmesiyle ilgili sürecin hayırlı olmasını diliyorum."
Kaynak:https://www.hurriyet.com.tr/bilgi/galeri-ehliyet-affi-son-dakika-2023-ehliyet-affi-geldi-mi-trafik-ceza-puani-silindi-mi-erdogandan-kritik-aciklama-42208670/1

 Haberi Portalda Gör

Bu ulkede kurallara uymak, vergilerini ve cezalarini zamaninda odemek EN BÜYÜK SUÇ!
Yoruma Git
myth_237 - 2 hafta +102
Kurallar niye var o zaman
Yoruma Git
3erkay98 - 2 hafta +66
Benim günahım ne? Yasalar uyuyorum vergimi zamanında veriyorum. Sonra bir bakıyorum devlet cezası olanı affetmiş vergi borcu olanın borcunu silmiş.
Yoruma Git
cray - 2 hafta +59
M
2 hafta
Teğmen

Bu ulkede kurallara uymak, vergilerini ve cezalarini zamaninda odemek EN BÜYÜK SUÇ!< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
2 hafta
Çavuş

Yapmayın! Oy uğruna dolaylı olarak insanların canına kastediyorsunuz böyle yaparak. O cezaların varolamasının bir amacı var. Yapmayın, etmeyin!
C
2 hafta
Teğmen

Benim günahım ne? Yasalar uyuyorum vergimi zamanında veriyorum. Sonra bir bakıyorum devlet cezası olanı affetmiş vergi borcu olanın borcunu silmiş.Bu mesaja 1 cevap geldi.
3
2 hafta
Yüzbaşı

Kurallar niye var o zaman< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
M
2 hafta
Binbaşı

Kötü günleri geride bıraktık şimdi dahada kötü günler göreceğiz
A
2 hafta
Yarbay

mezarda yatanları da affetsin. diriltme ayini yapalım.< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

F
2 hafta
Binbaşı

Trafik cezaları kesinlikle af edilmemeli hatta daha da caydırıcı hale gelmeli. Zaten trafik magandaları hergün can yakıyor birde 10bin tespit edilmiş adamın tekrar başımıza bela etmek nedir.
İ
2 hafta
Yarbay

'Yapacağımız düzenlemeyle sürücülerimizin alkol, uyuşturucu, ölümlü ve yaralanmalı kaza, drift ve aday sürücülük halleri dışındaki ihlallerinden kaynaklanan'

bunların dışında kalan diyor ? neler kalmış olabilir ?

10bin kişinin ehliyetine neden el konulmuş olabilir ...?


Bu mesaja 1 cevap geldi.
[
2 hafta
Yarbay

tüm papazları toplasan bu kadar günah affetmemişlerdir.M
2 hafta
Yarbay

Apaçi olan kazanıyor.
Bu mesajda bahsedilenler: @myth_237
M
2 hafta
Yüzbaşı

Ülkeyi yönetenlerin böyle kararlar almaması için yasa getirmek lazım.
5 yıl önce bir seçim yapılmış diye, seçilen istediği her şeyi yapamamalı.Bu mesaja 1 cevap geldi.
D
2 hafta
Yarbay

Dünyanın medeni hiçbir ülkesinde kurallara uymamak bu kadar mükafatlandırılmaz.

Sonra da diyorlar ki AB bizi niye almıyor. Düşünsene adam Almanyada ceza yiyor, Türkiye bu cezayı affediyor her sene.
K
2 hafta
Binbaşı

resmen ortada bir devlet düzeni yok gibi davranılıyor. muz cumhuriyeti diyenler bile bu kadarını beklemiyordur. vatan hainlerini de salın dışarı bu az olmuş. yazık başka bir şey demiyorum.
C
2 hafta
Yarbay

Ne seçimmiş arkadaş. Bir vergi affı bir ceza puanı silme... B*kunu çıkardılar iyice. Ülkede şerefli, haysiyetli olmak enayilik oldu artık. Ne zengini vergi öder, ne suçlusu ceza alır.

Yapacak bişey yok, herkes çakarları alıp emniyet şeridinden işine gücüne gitsin, kaldırıma park etsin. Türk işi arınma gecesi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 24 Ocak 2023; 14:25:04 >


S
2 hafta
Binbaşı

Seçim gününe kadar basılacak daha çok tuş var ama sonuç değişmeyecek.
P
2 hafta
Yarbay

Şarkıcı rahmetli berge nin dediği gibi Allah af etse ben etmem.Mağdurların penceresinden bakınca üzücü bir durum.C
2 hafta
Yarbay

Ceza puanları birikince ehliyete belirli süre el konuluyor. Yani herşey olabilir. Ayrıca belirtilmemiş olanlardan aklıma gelenler aşırı hız, ışık ihlali vb ihlaller kazayla sonuçlanmamış olsa bile ciddi risk taşıyor. Zaten cezalandırılan birşeyin normal olmayacağı da aşikar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CWaRRioR -- 24 Ocak 2023; 15:35:28 >Bu mesajda bahsedilenler: @infinite
H
2 hafta
Binbaşı

Way anasini sayın seyirciler gözlerimiz bunlaridami görecekti yazık çok yazık kapatın abi bu ulkeyi fişini cekin gitsin...< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.