Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
20
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
[ÇÖZÜLDÜ]
Şehir : #İstanbul

Q
Quaken Konu Sahibi
2 ay (175 mesaj)
< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >< Resime gitmek için tıklayın >


Profilinde yer alan kullanıcıyı ekledim ve görüşmelerimiz sonunda hesabının 1 sene kadar önce çalındığını ve bu süreden beri sürekli eklenip kostüm vs satışı ile ilgili mesajlar aldığını söyledi. Kullanıcı ile alışveriş yapılırken dikkat edilmesi gerektiğini öneriyorum. Kendini ankarada doktor diye tanıtıyor.


< Resime gitmek için tıklayın >Arkadaşla konuşmalarım da Ankarada ikamet ettiğini ve hacettepede doktor olduğunu söylemesine karşın donanımhaber profilinde de Amasya yazıyormuş. Çetrefilli işler dönüyor :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaken -- 11 Nisan 2020; 13:34:54 >


Bu mesajda bahsedilenler: @tuvok88

T
tuvok88
2 ay (24 mesaj)
01 Mayıs 2019 da açtığım skin satışıyla alakalı konudan nasıl oluyor da dolandırıcı olduğun sonucuna varıyorsun ? Bu hesabı bronz ve neredeyse kostümsüz halde aldım ve 124 Şampiyon 247 Kostüm lü halde, 13.07.2019 (21:27) tarihinde Bedirhan Davulcu adlı arkadaşa "gamermarkt.com" adlı siteden sattım ve o tarihten itibaren hesabın benimle bir ilgisi kalmadı. Konu açmadan önce keşke bir özel mesaj yoluyla sorsan nedir ne değildir diye ? Hesap satışından sonra konuyu kapatmayı unuttuğum için belli ki skin ihtiyacı olan arkadaşlar görmüş ve eklemişler? Bunu düşünemiyor musunuz ?

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >


Bu da hesaba 1 mayısta yüklenen rp nin bana ait olduğuna dair belge.

< Resime gitmek için tıklayın >

Neye göre dolandırıcı sıfatını ekleyebildin merak ediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tuvok88 -- 2 Nisan 2020; 6:43:54 >


T
tuvok88
2 ay (24 mesaj)
Ayrıca sizinle konuşmalarımızın görüntüleri mevcut. Konuşmanın hiç bir yerinde "doktorum" ibaresi yer almıyor. Mesleğim cerrahi hemşirelik. Size ameliyata gireceğim yazmışım. Konuşmanın herhangi bir yerinde mesleğim doktorluk yazısı varsa eğer burda görüntüsünü paylaşın lütfen.
T
tuvok88
2 ay (24 mesaj)
Doktor olduğuma dair söylediğim yazının ss ini bekliyorum merakla.
Q
Quaken Konu Sahibi
2 ay (175 mesaj)
Merhaba,

1- Savunmana tek tek cevap vermek istiyorum. Birincisi attığın ekran görüntülerinde hesabın sana ait olduğunu gösteren ya da hesapla bağlantının olduğunu gösteren hiç bir kanıt sunmamışsın.

2- Hesabın sahibiyle yaptığım görüşmede eklenip aldığı mesajlarda kostümü isteklerini değil, istekte bulundukları kostümün neden teslim edilmediğini belirterek eklemişler, hesap sahibi de alay edildiğini düşünüp bu kullanıcıları silmiş. Konu hiçte eklenip sorulmakla ilgili değilmiş yani.

3- Konuşmamız esnasında Hacettepe Hastanesinde olduğunuzu ve ameliyata gireceğinizi belirtmişsiniz. Burada herhangi bir ek koymadığınız için ben doktor olduğunuz çıkaramında bulunmuştum fakat konumuz sizin doktor olup olmamanız değil. Kusura bakmayın doktor dediğim için :)


Bu süreçte konu haklı çıkabilir, haksız çıkabilir. Haksız çıkarsa sizden özür dileriz fakat konuyu farklı sorularla saptırmanıza gerek yok. Karşı tarafla yaptığım görüşmede 1 sene önce hesabının çalındığından bahsetti ve son zamanlarda yaşanan olaylar bu şekilde düşünmemize yol açtı. Gün içerisinde hesap sahibinin de konuya ulaşıp yorum atacağını düşünüyorum.Edit: Konu karşı tarafın savunmasını tamamlayana ve herkes tarafından hem fikir olunana kadar şüpheli satıcı olarak değiştirilmiştir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaken -- 2 Nisan 2020; 18:11:40 >


T
tuvok88
2 ay (24 mesaj)
Ben de hesabı birinden aldığım için bu kullanan hesabı 3.kişi. Kesin bir delil olmadan dolandırıcı olarak sıfatlamakta ayrı bir durum.ek olarak bende hesabın ilk maili ya da diğer özel bilgileri Yok. doğal olarak o arkadaşa teslim etmedim(edemedim). O arkadaş o bilgiler olmadan hesabı çaldırıp nasıl geri almış ? :)))

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T
tuvok88
2 ay (24 mesaj)
Bu arada gamermarkt de hiç bir nick görünmüyor zaten. Arkadaşa sorarsan kullanıcı adını yardımcı olur :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Q
Quaken Konu Sahibi
2 ay (175 mesaj)
Hesap sahibine mesaj atıldı, konuyla ilgili gerekçeleri soruldu. Cevap vermesi durumunda konuyu güncelleyeceğim.
Q
Quaken Konu Sahibi
2 ay (175 mesaj)
Bir forum üyemizin uyarması üzerine bir başka konu altında da yine ismi geçtiği için konuyu buraya bırakmak istiyorum:
https://forum.donanimhaber.com/dolandirici-cozuldu--142657665#142684157


Bu mesaja 1 cevap geldi.

H
HardMuz
2 ay (313 mesaj)
Merhaba sorunu çözüp güven verdiği için konuyu kaldırdım ancak . Hala bu işe devam ediyor ise konuyu tekrar açarım sizede bilgilerini sunarım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Quaken

C
Cebay
2 ay (60 mesaj)
Bahsedilen arkadaşla yakın zamanda alışverişlerim oldu eftlerim hesabına yattığı anda kodlarımı teslim, bir kodu da gecikme sonrası veremediği için ücretimi iade edip yerine hediye olarak daha ufak bir kod verdi yazılanların samimiyetine güvenmiyorum. Hele ki diğer arkadaşın benimle de mesajlaşmış olması sonucu konuşma tarzı ve üslubu ciddiye alınması gereken birisi gibi gelmiyor.
T
tuvok88
2 ay (24 mesaj)
Yahu ortada benim yaptığım bir durum yok durum ? Adamın hesabı çalınmış olamaz olsa da geri alamaz bilgileri bende bile Yok. Alıcı ile konuşmalar site üzerinde kayıtlı. Onları mı paylaşayım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Q
Quaken Konu Sahibi
2 ay (175 mesaj)
Hocam şimdilik kesin konuşmayalım. Bir iç güdüden yola çıkarak profilinde bulunan bir oyun hesabını ekledim. Oradan farklı yorumlar geldi. SSlerde olduğu gibi yorum katmadan ekledim. Hatta arkadaşımız da kendi savunmasını yapabilsin diye, tek taraflı olmasın diye onuda konuya ekledim. O da savunmasını yaptı. Verdiği bilgiler doğrultusunda tekrardan görüştüğüm hesaba mesaj attım. Cevap gelmesi halinde burada tekrardan konuyu güncelleyeceğim.

O yüzden konu başlığını 'şüpheli' olarak değiştirdim. Durumun farklı çıkması durumunda özür dileyip, konuyu kapatacağım fakat tutarsızlık olması halinde konu başlığını ve içeriğini tekrardan düzenleyeceğim bilginize.

Ayrıca konuya gelip bilgi verdiğiniz için teşekkür ediyorum. İyi forumlar diliyorum.
Bu mesajda bahsedilenler: @HardMuz

Q
Quaken Konu Sahibi
2 ay (175 mesaj)
Sevgili konu takipçileri,

Söz konusu hesap sahibiyle görüştüm. Hesap sahibi, hesabın ilk ve tek sahibi olduğunu söyledi fakat kullandığından bu yana isim değiştirmiş. Bu ismini de sonradan edinmiş. Kendisiyle görüşmemde hesabının giriş id'sinin legends.. diye başlamadığını istenirse giriş videosu atabileceğini söyledi.

Hesabın ismini değiştirdiği tarihi tam olarak hatırlamaması karşı tarafa yöneltebileceğim bir suçlama olmadığından konuyu kapatma ve kendisinden özür dileme kararı aldım.

Saygılarımla.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quaken -- 4 Nisan 2020; 18:33:29 >


Bu mesajda bahsedilenler: @HardMuz , @tuvok88

P
pspsexer
2 ay (3056 mesaj)
şüphe giderildiyse başlıkta değişsin o halde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T
tuvok88
2 ay (24 mesaj)
Özürlük bir durum yok ama, birine bir suçlama yapmak için o konuda elinde bir delil olması lazım. Bir delil olmadan "içgülü" ile birisine dolandırıcı demek hangi akla mantığa sığıyor aklım almıyor. Başlığı değiştirmeye de tenezzül etmemiş arkadaşım. İşim ilginç yanı alışverişimizin bile olmaması. Çok ilginç gerçekten.
Q
Quaken Konu Sahibi
2 ay (175 mesaj)
Konu çözüldü olarak düzeltmiş devamı düzeltilmemiş. Biraz önce onuda hallettim.
Q
Quaken Konu Sahibi
geçen ay (175 mesaj)
Konuya etiketli kişi süresiz olarak uzaklaştırılmış. Bilgisi olan birisi varsa aydınlatabilir mi? Şüphelendiğimiz durum gerçek mi olmuş yoksa? :)
Bu mesajda bahsedilenler: @tuvok88

D
DrStrange93
geçen ay (4 mesaj)
Telefon numaramı değiştirdiğim için kendi isteğimle süresiz uzaklaştırdım. Senin benimle ne sıkıntın var dostum :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >