Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir
4
Cevap
249
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Coronavirüs en az 2025 e kadar sürecek
E
4 yıl
Teğmen
Konu Sahibi

https://m.youtube.com/watch?v=7rRiOVdyYVw&t=1112s

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Evdekalınturkiye -- 7 Ocak 2021; 13:27:37 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

İ
4 yıl
Binbaşı

Aşıcılar kokteyl yaptırıp öyle vurdurur artık< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

H
4 yıl
Yüzbaşı

Covid, dünyanın sonuna kadar saltanatını sürdürecek. Aşının bu sahnedeki rölü ne olacak. En azından maskesiz, sosyal mesafe kuralı olmadan yaşayabilmemiz için bağışıklık kazanmamıza yardımcı olacak. Kişi aşılarını aksatmadıkça, dengeli beslendikçe, sonuçları bu kadar yıkıcı olmayacak. Covide karşı bağışıklığımız güçlendikçe, yakalanıp atlatacağımız sıradan bir hastalık olarak covid, tarihin tozlu sayfalardaki yerini alacak. Bakınız grip gibi, en son ne zaman yakalandığımı hatırlamıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hersh -- 8 Ocak 2021; 17:45:26 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.
N
4 yıl
Yarbay

Mantığında o kadar çok hatalar var ki.

Grip şimdi ( sözde ) neden yok? Grip aşıları ile herkes aşılandı da dünyadan temizlendiği için mi? Grip sen yakalanmasan bile bütün dünyayı her sene yakalıyor ve tahmini 650 bin kişiyi öldürüyordu. Kovidin binde biri kadar bile test edilmiyordu.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Hersh
H
4 yıl
Yüzbaşı

Kardeşim, o ölen insanlara ne yazıkki tedavi ulaşamıyor. Tedaviyi geçelim, hijyensizlikten, açlıktan, temiz susuzluktan ölen o kadar insan vardır. Aşı, tamamen kişinin bağışıklık sistemini tetikliyor. Dengeli beslemeyen, hiyjenini sağlamayan insanlara bu aşıyı yapsanda faydasını göremez. Hal böyleyken de, tedavisi/aşısı olsa bile erişim imkanı olmayan, yeterli beslemeyen insanların grip, yakalanabilecekleri 1000'lerce hastalıktan bir tanesi. Dünya, covid mi girip mi tartışması yerine, bu insanların şartlarını nasıl iyileştirebiliriz diye kafa patlatsalardı belki de, bu kadar insan ölmeyecekti.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hersh -- 8 Ocak 2021; 20:12:56 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.