Bu konudaki kullanıcılar: 8 misafir, 6 mobil kullanıcı
57286
Cevap
0
Tıklama
139
Öne Çıkarma
Cevap: Corona Virüsü (Covid-19) [ANA KONU] (1253. sayfa)

D
dJ_bLoW
5 ay (7718 mesaj)
Hükümet şuan en büyük tiyatroyu oynuyor ülkeye. Bunun arkasındaki güçte Pelikancı tayfası. Ülkenin bütün kanalları, parası yönetimi, medyası aklınıza ne geliyorsa bunların elinde.

AKP cemiyetinin zamanında fetö ile ortaklaşa kurdukları sistem şuan AKP ve Pelikan sistemi olmuş durumda. Bu ülkedeki her şey artık yalan ve yanlış.

En bariz örnek italya. Kesin ölecek olan virüs kapmış hastaları kabul bile etmiyorlar uğraşmaya değmez diye. Bizimki de o hesap. Artık ümre kafilesi mi dersiniz, kontrolsüz şekilde ülkeye alınan ve sonradan patlayan hastalar mı dersiniz. Şuan içinden çıkılamayacak ve altından kalkılmayacak kadar enfekte olmuş insan var.. testler bilerek az yapılıyor ve rakamlar az az açıklanıyor. Ölen kişiler hep çok yaşlı deniliyor ama orta yaşlı kişiler de ortaya çıkıyor sosyal medyada.

Yalanla dolanla gizlenerek nereye varacaklarını sanıyorlar.? 10 gün oldu, daha hastaların ve ölenlerin ne yerleri, ne kim oldukları nede diğer bilgileri paylaşılmadı. Tarih bu hükümetin ülkeye verdiği zararları, ettiği kötülükleri ve çaldıkları paraları hiç bir zaman unutmayacak.!!

Haaaaaa unutmadan. O çok övündükleri ve milletin sırtına vergi olarak yükledikleri yolları köprüleri de unutmaz..!! Çünkü borçları daha çooook uzun süre devam eder..!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B
bdivrik
5 ay (841 mesaj)
hazır havalarda ısınıyor rakamları 1-2 hafta daha saklarız sonrasına allah kerim.kasada para zaten yok olanıda bütçeyi anca denkleştiriyordu üstüne turizm den gelecek parada yalan oldu.
borisin yaptığı gibi kendi kendine bitmesini bekleyecekler gerçi ingiltere demokrasisi izin vermedi ama türkiye demokrasisinde her şey olur.
bütün ülkeler sokağa çıkma yasağı ilan ediyor bizimki de yapacak ama mümkün olduğu kadar geç yapacak şimdi yasaklasa zaten elde doğru düzgün işleyen test sistemi bile yok devletin koskoca paşası neyden öldüğünü bilemedi vatandaşın nerden haberi olacak.
-
-SWARTHY
5 ay (4092 mesaj)
Uçuş yasağı yok mu bu adamlar nasıl geliyor hala ya

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: GuardianN-Bu mesajda bahsedilenler: @sabe

D
dJ_bLoW
5 ay (7718 mesaj)
Bunların işi gücü tiyatro ve algı. Ülkenin bunlara inanan yarısından çoğunu cahil ve okumamış koyun olarak görüyorlar. Ne deseler inanan bir halk.

Diğer yarısı olan içinde bizlerin de olduğu kesimi yalanlarla kandırmaya ve algı yaratmaya çalışıyorlar. YERSEN.!!

Bir hükümet elindeki gücü neden iyilik yerine, ülkenin refahı ve menfaati yerine kötülük için kullanır. Allâh aşkına bilen biri bunu cevaplasın. Neden diğer ülkeler gibi insana değer verilen bir ülke olamadık hiç bir zaman.

Buyrun.. bugün yaşanan EbaTV skandalı.

https://twitter.com/barisyarkadas/status/1242086346186993664?s=19

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dJ_bLoW -- 24 Mart 2020; 3:23:42 >


A
Anarchist Reaper
5 ay (896 mesaj)
https://twitter.com/rezaletiyisey/status/1242236267762507777?s=21

Zabıta abimize sonsuz teşekkürler, lütfen yaşlıları sokağa çıkmamak için uyarırken onların anladığı dilden uyaralım...Ne güzel amca ya içimi ısıttı, bugün fazla duygusal olduk

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


G
Guest-10B574946
5 ay (449 mesaj)
Bunlar da adam olacak, çektikleri videoya dedikleri şeylere bak ya.
_____________________________

Eski kullanıcı adı: NiyekineBu mesajda bahsedilenler: @dJ_bLoW

V
Vega
5 ay (3243 mesaj)

X
XanthiN
5 ay (11224 mesaj)

M
mito1172
5 ay (15108 mesaj)
CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ ÜZERİNDE YAPILAN ARAŞTIRMALARDA YENİ DETAYLAR!

İlk olarak Çin'in Vuhan kentinde görülen covid-109 salgınının izlerini takip eden araştırmacılar yeni bulgular açıklamaya devam ediyor. Gelen son araştırmada az veya hiç belirti göstermeyen vakaların bulunduğunu bildirirken çoğu kişinin de ilk semptomları grip veya soğuk algınlığı olarak düşünerek virüse yakalandığını fark etmeksizin toplum içerisinde dolaşarak salgını körüklediği belirtildi.

Covid-19 salgını insan vücudunda; ateş, öksürük, baş ağrısı, ishal, burun akıntısı, nefes darlığı gibi semptomları gösterdiği bilinse de işte yapılan bu araştırmalara dair diğer detaylar ve corona virüsü belirtileri…

"SOLUNUM YOLUNDAKİ SEMPTOMLARLA EŞ ZAMANLI"

Çinli uzmanlar, yeni tip corona virüsün (Kovid-19), iştahsızlık ve bulantı gibi sindirim sistemini etkileyen yeni semptomları konusunda uyardı. Çin'deki 3 hastanede 204 enfekte kişi üzerinde yapılan incelemenin bulguları, "American Journal of Gastroenterology" adlı dergide yayımlandı. Uzmanlar, vakaların yüzde 48,5'inin solunum yolundaki semptomlarla eş zamanlı yaşanan sindirim sistemi sorunlarından şikayetçi olduğunu bildirdi.

Sadece ishalden muzdarip bazı vakalarda ateş veya öksürük bulgusuna rastlanmadığına işaret edildi.
Yine sindirim sistemi şikayetleri bulunan vakalarda, ilk belirtilerin görülmesinden hastaneye kaldırılmaya kadar geçen sürenin, bu şikayetleri olmayanlardan bir buçuk gün daha uzun olduğu (9 gün) kaydedildi. Ayrıca CNN Türk'ün haberine göre; Çalışmada sadece solunum yolu sıkıntısı bulunan kişilerin daha hızlı iyileştiği gözlemine de yer verildi.


CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ NELERDİR?


Kuru öksürük: Virüs alt ve üst solunum yollarını etkilediği için en sık görülen belirti.

Yüksek ateş: Virüsün yol açtığı tahribatlar ve vücuda verdiği zarar nedeniyle aynı şekilde kuru öksürük gibi en sık görülen bir diğer belirti yüksek ateş.

Boğaz ağrısı: Yüksek ateş ve kuru öksürüğe oranla daha az görülse de solunum yollarına bulaşan virüsler bulaştığı bölgede ağrıya neden oluyor. Boğaz ağrısı da bu hastalığın belirtileri arasında gösterilebilir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Nefes darlığı: Hastalığın ölümcül sonuçlar doğurmasındaki en büyük etkenlerden biri de oluşturduğu nefes darlığı. Özellikle solunum problemi olan hastalar, virüs nedeniyle artan nefes darlığına bağlı olarak yaşamlarını yitirebiliyor.

Yorgunluk: Virüsün vücutta oluşturduğu genel tablo nedeniyle hasta kendisini yorgun hissedebilir, kas ve eklem ağrıları yaşayabilir.

< Resime gitmek için tıklayın >

Baş ağrısı: Üst solunum yollarına etki eden virüsün nefes darlığı, boğaz ağrısı ve diğer belirtiler nedeniyle oluşturduğu etki dönem dönem baş ağrısıyla da baş gösterebiliyor.

Nezle ve ishal: Virüsün en az görülen belirtileri ise nezle ve ishal. Bu belirtiler çok az sayıda hastada ortaya çıkıyor.

< Resime gitmek için tıklayın >
A
Anarchist Reaper
5 ay (896 mesaj)
Şimdi vaka sayısı dünya genelinde sıfır olana kadar her zaman tekrar yayılma riski mi olucak, sonuçta ilk bulaşan kişiden son bulaşan kişiye gelene kadar bu virüs güç kaybetmez mi veya insan vücudu bağışıklık kazanmaz mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

F
Festigkeitt
5 ay (768 mesaj)
Merhaba,

Kronik akciğer rahatsızlığım var. Şuanda ciğerlerimi üşüttüğüm için çok tedirginim. Nefes alıp vermekte zorlanıyorum. 3 gün önce acile gittim ağrılarıma dayanamayıp. Orada virüs kapmış olabilirim bu yüzden çok tedirginim. Yada sadece kronik rahatsızlığım stresten dolayı tekrar ediyor. Emin olamıyorum..

Ben 16 yaşından beri akciğer hastasıyım. Eğer tahmin ettiğim gibi nefes almayı bu derece zorluyorsa bu hastalık lütfen dikkatli olun. Gençler özellik siz. Bu hastalık belki sizi öldürmez ama inanın yaşadıklarınız psikolojinizi çok etkiler. Nefes darlığı yaşamak, nefes alamamak, nefes alırken göğsünüze cam parçaları batar gibi olması.. Ben bunları yaşadığım için söylüyorum.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

G
geng
5 ay (1452 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Yazılımcı Online

Eskiden süreci iyi yönetiyoruz diyordum her ne kadar inanmasam da. Artık bunları çoğu yerden duyar olduk. Ve süreç falan yönetmiyoruz, günü kurtarıp idare ediyoruz bence.
Bakanın dün akşamki basın toplantısindan sonra sürecin iyi yonetilemedigi ortaya çıktı.Ulke olarak belki de maaşların bir kısmından fedakarlık edileceği bir döneme girmisken sırf sağlık çalışanlarına en üstten tavan ödemesi açıklamasi ise çok çok iticiydi, bu basın toplantısı da zaten sırf bunu söylemek için yapılmış.
Ülkede salgın var, durum ciddi, virüs tüm Türkiye'ye yayılmış, bunu da dün akşam öğrendik, üzerine belki de maaslardan fedakarlık edilecek döneme girmisken zam açıklaması hiç hoş değildi.Her halk hak ettiği gibi yönetilir, ben inancımı dün akşam kaybettim, halk hiçbir şeyin farkinda değil, akşam balkondan alkış yapmayı eğlence zannediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi geng -- 24 Mart 2020; 5:34:42 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

G
geng
5 ay (1452 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: VioLee

İçişleri Bakanlığı, koronavirüs salgınına karşı sosyal mesafenin sağlanmasına yönelik ek bir genelge yayımladı ve market alışverişinden, şehirlerarası ulaşıma kadar yeni sınırlamalar getirdi.

81 ilin valiliklerine gönderilen genelgede şu önlemler yer alıyor:

İl ve ilçelerdeki küçük, büyük tüm marketler en fazla 09:00-21:00 saatleri arasında hizmet verebilecek.
Tüm marketler, hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan edecek. Market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşteri içeriye alınmayacak. Örneğin marketin müşterilerin hizmetine sunulan alanı 100 metrekare ise aynı anda içeride en fazla 10 müşteri olması gerekecek.
Marketler aynı zamanda içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafe ile beklemeleri gerektiğini sürekli hatırlatacak.
İl ve ilçelerdeki tüm şehir içi ve şehirlerarası çalışan toplu taşıma araçları (şehirlerarası yolcu otobüsleri dahil); araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin %50’si oranında yolcu kabul edecek
Araç içindeki yolcuların oturma şekli yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde olacak.
Nihayet market calisani kardeşlerimiz düşünülmüş, yerinde bir karar olmuş.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S
smart1978
5 ay (15237 mesaj)
Devletler dünya diyor ki yaşlılar çıkmasın. Ama bizdeki yaşlılar inatla çıkıyorlar sonra da birileri duyar kasıyor....

Bu yaşlılar bu şekilde aslında kendilerine zarar veriyorlar. Kendisini korumaya bile almamış.

Diyar kasanlardan bazıları da ellerini öpeyim diyor El öperek yaşlıları öldürmek istiyorlar bulaştirarak...

Kollektif bilinç. Vatandaş olma şartlarını belirlenen yeni kurallar hayati önemde olmasına rağmen kendi yaşlı canlarını hiçe saymaları kabul edilemez.

Akla vicdana hitap etmiyor...


Ithiyaclari devlet görevlilerine veya komşularından yardım isteyecekler. Zor şeyler değil. Amaçları gezmek bence....


Ek olarak banklarda dışarıda volta atan ihtiyarların çoğu da erkek! .Evde hanımları kovuyorlar bunları heralde . Bir ömür beraberler bıkmışlar birbirilerinden çoğu galiba. Yani eşleri de niye salıyor erkeği kadını anlamış değilim. Tek dahi yaşıyorlarsa daha da vahim...


Kollektif zeka kollektif bilinç kollektif vicdan Türkiye de SIFIR olmuş !.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @dJ_bLoW

M
MertMeteAlp
5 ay (2062 mesaj)
Sokağa çıkma yasağı gelirse şu İnterneti de kessinler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.