Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye
84
Cevap
0
Tıklama
103
Öne Çıkarma
Control Türkçe Yama Çalışması -ÜCRETSİZ-

E
Emmanuel Goldstein
Konu Sahibi

geçen hafta (116 mesaj)
CONTROL TÜRKÇE YAMA ÇALIŞMASI


Merhaba, bundan yaklaşık 1,5 hafta önce "Control Türkçe Yama İsteği" isimli konuya bu çeviriye yakın bir zaman sonra aksilik çıkmazsa bir arkadaşımın benim de desteğimle birlikte bu oyuna Türkçe yama çıkartacağını yazmıştım. Arkadaşımın tatilden dönmesiyle Çeviriye 9 Eylül itibariyle başlıyoruz, kısa sürede bitirip sizlere sunmayı planlıyoruz.

Aceleye getirip özensiz bir çeviri çıkartmak istemiyoruz, kaliteli bir çeviri ortaya koymak önceliğimiz olacak. Ayrıca çoğul konuşsam da çeviriyi tek kişi yapacak görünüyor çünkü benim çeviriye olan katkım çok az olacak, benim diyalogları doğru şekilde çevirecek kadar İngilizcem yok. Ne zaman çıkacağı hakkında henüz bir tahminimiz yok, bunla alakalı bir bilgiyi ilerleyen zamanlarda vereceğiz.

Yama PC sürümü için uyumlu olacak.

Yama ücretsiz olacak. Karışmaması için belirtiyorum: Herhangi bir gruba bağlı değiliz, bu yama herhangi bir grup adına çıkmayacak. Hazır olduğu zaman gerekli dosyaları buraya yükleyip sizlere sunacağız. Takipte kalmaya devam edin, konuyu güncellemeye devam edeceğiz.

Tüm bunların dışında çeviri hazır olduğunda yamayı kullanacak olanlar için tek bir ricamız olacak: İmkanınız varsa lütfen oyunu satın alıp oynayın, korsana hiçbir şekilde destek vermeyin. Türkiye, oyun pazarı için büyük bir potansiyel olmasına rağmen oyunlar hala Türkçe alt yazılı gelmiyor çünkü yeterli satın alım yok. Orijinal satın alımlar artmadığı sürece oyunlar Türkçe desteklemeyecek. Gönüllü çevirmenler çıkıp çevirirse oyunlar Türkçe oluyor ki bu da yeterli bir çözüm değil çünkü çevirilerin çıkması aylar sürebilliyor veya çevirmek isteyen çıkmıyor. Bu yüzden bu bozuk düzeni düzeltmek adına oyunları orijinal sürümden oynamanız çok anlamlı olacaktır.

Oyunun mağaza adresi:https://www.epicgames.com/store/tr/product/control/home

GELİŞMELER

*09.09.2019: Çeviriye başladık. Ücretsiz çıkmasından rahatsız olanlar konu altını kirletiyor, mesajları umursamayın takipte kalmaya devam edin.

*14.09.2019: Çeviri çalışmaları devam ediyor. Beklenenden daha kısa sürede çıkacağını ön görüyoruz ancak hikayeyi tek kişi çevirdiği için çok kısa sürede çıkarmamız mümkün değil. Her gün düzenli şekilde çeviri çalışması devam ediyor. Çalışmalar biraz daha ilerledikten sonra süre konusunda daha somut konuşacağız. Konu altındaki yaşananlara dair açıklama:https://forum.donanimhaber.com//mesaj/yonlen/139996368

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emmanuel Goldstein -- 14 Eylül 2019; 23:2:23 >


4
4T1LL4
geçen hafta (26 mesaj)
Merhaba,

Çeviriniz için teşekkür ederim lakin başka bi grup artık çeviriyor ve %60 gibi aşamaya geldiler. İsterseniz başka bir ingilizce oyunu çevirin. Zaten türkçe oyun kıtlığı çekiyoruz. Son zamanlarda herkes bir oyuna 2 yama çıkartıyor. Lütfen sizde öyle olmayın.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

F
feriox
geçen hafta (2808 mesaj)
Control'un % 60 a ulaşmış bir yama çalışması var zaten. Tavsiyem çevirisi olmayan bir oyun üzerinde çalışın, bu oyuna enerjinizi boşa harcamayın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feriox -- 9 Eylül 2019; 20:3:18 >


E
emrecan12bjk
geçen hafta (785 mesaj)
kolay gelsin.
4
4T1LL4
geçen hafta (26 mesaj)
Tabikide isteyen istediği yamayla oynayacak. Sadece piyasada türkçe oyun az. Başka oyuna yönlenmeniz daha iyi olurdu. Neyse size kolay gelsin.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Emmanuel Goldstein

B
blackrock89
geçen hafta (257 mesaj)
Kolay gelsin süpersiniz aynen devam
(Saçma sapan yorumlar yapmayın ya %60 a gelmiş dediğiniz paralı yama parası olmayana alıp yollayacaksanız ayrı konu.)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


E
Emmanuel Goldstein
Konu Sahibi

geçen hafta (116 mesaj)
Katılıyorum piyasada Türkçe oyun az. Yalnız konuda da bahsettiğim üzere bu değirmen taşıma suyla dönmez, firmaların oyunları Türkçe olarak çıkarması lazım. Gönüllü çevirmenler yoluyla hep bu eksiklik yaşanacak. Ayrıca farklı oyunlar üzerinde de çalışmalarımız olacak.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @4T1LL4

R
Ruvhart
geçen hafta (142 mesaj)
Projenizi destekliyorum ve başarılar diliyorum.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


D
digi_boy2006
geçen hafta (1206 mesaj)
hocam oyun ne de olsa çevriliyor, 10 gündür The dark pictures man of medan'ın çevirisi için istekte bulunuyoruz, ancak kimse yanaşmıyor, bu oyunu çevirmeyi düşünmez misiniz?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi digi_boy2006 -- 9 Eylül 2019; 20:25:4 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Emmanuel Goldstein

B
brokenwings
geçen hafta (1757 mesaj)
önce yamayı çıkarsaydınız da öyle konuşsanız daha iyi olurdu ortada bir şey yokken konuşmanız diğer yamayla uğraşanların motivesini bozmuş oluyorsunuz.Diğer arkadaşlar da daha hızlı çıkarayım derken yamanın anlam bütünlüğünü bozabilirler