Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir
142
Cevap
9867
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Conax Modül mü, Teledünya Kutusu mu ? (8. sayfa)

P
programmer_onur
2 hafta (14744 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: serdar_ayberk

İnternetten 2. el modem bulabilirsiniz. Ben de modem sorunu yaşandığını forumdan öğrendim. Docsis 3 modem alın. Docsis 2 modem almayın. Docsis 2 modem 16 mbps üzeri hızları desteklemiyor. Alırken de alıcıdan mac numarasını öğrenin. Modem ile ilgili borç olup olmadığını Türksat arayıp,öğrenin. Kablo modem elektronik marketlerde de satılmıyor. Netmaster Infinity ya da Ubee modem bulabilirseniz daha iyi olur.

Uydu yayıncılığında 4K maliyetli olduğu için şimdilik yeni kaallar açılacak gibi gözükmüyor. Maliyeti azaltmak HD yayınların bitrate değerini düşürürken kanallar 4K yayın yapması zor. ip yayıncılıkta 4K yayın gelişebilir. Bazı diziler ve bazı spor karşılaşmaları 4K çekiliyor. O yayınları izleyebilmek için yüksek hızda sınırsız internetin olması gerekiyor. Gelişmesi zaman isteyecek:)
Modem konusundaki sıkıntıyı bende @EnemyTerritory hocamdan öğrendim. Yalnız dikkat edilmesi gereken birkaç nokta var. Modemin mevcut eski sahibi üzerinden hak ve borç olarak düşüp boşa çıkması, MAC kaydının yapılmış olması ve tabi ki arızalı olmaması gibi :)

Bu kadar (belki daha vardır) kriteri tutturmak zorunda kalmak ve modem rezaletini yaşamak zorunda kalmak Türksat'ın içine nasıl sindirebildiği bir durum anlamak mümkün değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi programmer_onur -- 7 Şubat 2019; 13:2:26 >
Bu mesaja 2 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @keyman2 , @EnemyTerritory

S
serdar_ayberk
2 hafta (3624 mesaj)
Modemi ona göre tedarik etmeleri gerekiyordu. Elektronik mağazalarda modem satmıyor. İkinci el sitelerine şimdi baktım,ikinci el fiyatları da yükselmiş.
Bu mesajda bahsedilenler: @programmer_onur

K
keyman2
2 hafta (3219 mesaj)
Aynen katılıyorum size Üstelik 2. el modem aldınız garanti yok aldınız hayırlı olsun bir sorunu var ise hemen anlamak mümkün degil çalışıyor ama randıman vermiyordur gel de anlat vs vs vs maalesef halen ülkemizde en kurumsal gözüken milyonlarca dolarlık firmalar bile amatör durumlar sergiliyor Kablonet gayet iyi bir örnek, Aslında tüm gsm ve net oparatörleri aynı durumda sattıkları hizmet sorunlu ama ücretler en üst düzey
Bu mesajda bahsedilenler: @programmer_onur