Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
7
Cevap
0
Tıklama
12
Öne Çıkarma
Coinmarketcap verileri internete sızdırıldı

E ekrem71 Konu Sahibi
geçen ay (28851 mesaj)

Coinmarketcap sızıntısıBinance çatısı altında faaliyet gösteren kripto para dünyasının en önemli veri tabanı konumundaki Coinmarketcap haliyle çok büyük bir kullanıcı kitlesi kazanmıştı. Siber saldırganlar bu yükselişi boş geçmedi. Coinmarketcap saldırıya mı uğradı?Have I Been Pwned verilerine göre Coinmarketcap veri tabanından 12 Ekim itibariyle bir sızıntı yaşandı. 3.1 milyon kişiye ait email adresi bir kara borsa forum sitesinde satışa çıkarıldı. Ayrıca Bkz.Çin; CoinMarketCap, CoinGecko ve Tradingview’ü yasakladıCoinmarketcap verilerin sadece email adresleri olduğunu ve herhangi bir şifre barındırmadığını belirtiyor. Veri tabanının abonelik kısmı ile alakalı olduğu ifade edilirken henüz sunuculara nasıl sızıldığı konusunda bir bilgi yok. Şimdilik kullanıcılar açısından bir tehdit mevcut değil ancak en kötü ihtimalle bir spam posta ve oltalama fırtınasının ortasında kalmaları muhtemel. Bu bakımdan emaillere dikkat etmek gerekiyor. 

 
Kaynak:https://cryptobriefing.com/3-million-coinmarketcap-email-addresses-have-leaked/

 Haberi Portalda Gör

Rezalet ya, bu ne birader böyle. Bunu alışkanlık edindiler iyice, hiçbir yaptırımı yok mu bunun? Verileri sızdırılan şirketlere ağır cezalar verilmesi lazım ki böyle şeylerin yaşanmamas...
Yoruma Git
Yorumun Devamı Canute - geçen ay +16

A Aseuz
geçen ay (1399 mesaj)
Eyvah

L labtek38
geçen ay (1511 mesaj)
Portföy bilgileri de sızmış mı acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi labtek38 -- 24 Ekim 2021; 14:11:23 >

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

G goldenratio
geçen ay (1 mesaj)
Çogu kişi aynı maille borsalarada üye oluyor o sıkıntı< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @labtek38

M mixeror
geçen ay (313 mesaj)
Bu artık heryerde oluyor önemli olan biz kullanıcıların ne kadar kendisini koruduğu..

Borsa kullanılan email hesabınızı hiçbir yerde kullanmayın. Kesinlikle yubikey gibi fiziksel anahtar kullanın email adresinizi güvenceye alabilirsiniz.

Bu tarz forum sitelerine kayıt olduğunuz adresler için boş bir hesap açın.

Güvenli günler< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >


C Canute
geçen ay (75 mesaj)
Rezalet ya, bu ne birader böyle. Bunu alışkanlık edindiler iyice, hiçbir yaptırımı yok mu bunun? Verileri sızdırılan şirketlere ağır cezalar verilmesi lazım ki böyle şeylerin yaşanmaması için gerekli önlemleri alsınlar. Her zaman kullanıcılar mağdur oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Canute -- 24 Ekim 2021; 19:57:19 >


G Gamer10
geçen ay (2945 mesaj)
Levent pekcanin dediğini hatırladım. İnternetin temeli çürük. Ne kadar koruma yaparsan yap. Taa en başından bunları hesap etmedikleri için her zaman bi açık oluşur bu ne ilk nede son ... Temel çürük temell. İnternetin temeli çürükkk🤷

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer10 -- 24 Ekim 2021; 23:6:27 >

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >


A Antares
geçen ay (1013 mesaj)
Siteye kayıtlı mailime spam yağıyor ben de nereden geliyor bunlar diyordumDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.