Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
45
Cevap
0
Tıklama
40
Öne Çıkarma
Çocuk Katili Ermenistan Yine Sivil Hedefleri Vurdu, 2 Çocuk Yaşamını Yitirdi

R RevengeRain Konu Sahibi
2 hafta (239 mesaj)
İşgalci Ermenistan, ateşkese rağmen Azerbaycan'ın en büyük ikinci şehri Gence'yi vurdu. Ermenistan yerleşim yerlerini hedef alırken, sivil kayıplar büyüyor.


< Resime gitmek için tıklayın >


<p class="ql-align-justify">Savaş suçu işleyen Ermenistan'ın gerçekleştirdiği saldırıda ölü ve yaralıların olduğu belirtilirken, çok sayıda bina yıkıldı ve hasar gördü.</p><p class="ql-align-justify">İlk anda Azerbaycan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Hikmet Hacıyev sosyal medyadan yaptığı açıklamada "İnsani ateşkesin arkasına saklanan Ermenistan silahlı kuvvetleri, terör ve savaş suçları uygulamalarına devam ediyor. Azerbaycan'ın Gence ve Mingeçevir şehirleri füze saldırılarına uğradı. Yaralılar ve hasarlar belirlenecek" dedi.</p>

<p class="ql-align-justify">Sonrasında Hacıyev yaptığı paylaşımda, hain saldırı sonucunda iki çocuğun yaşamını yitirdiğini şöyle açıkladı:</p><p class="ql-align-justify">"Ermenistan'ın Gence'ye düzenlediği füze saldırısı sonucunda 35 sivil yaralandı ve 5 sivil yaşamını yitirdi. Hayatını kaybedenler arasında 2 çocuk bulunuyor. Acil durum çalışmaları halen devam etmekte. Ermenistan savaş suçları işlemeye ve terör faaliyetlerine devam ediyor."</p>

Kaynak: https://www.tamgaturk.com/haber/cocuk-katili-ermenistan-yine-sivil-hedefleri-vurdu-2-cocuk-yasamini-yitirdi-19038.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RevengeRain -- 17 Ekim 2020; 2:4:46 >

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Bu ermeni domuzlar yok edilmeli!
Yoruma Git
EthanCarter III - 2 hafta +28
TSK'yı Suriyelilere yardım kolisi göndermekte kullanacağınıza soydaşlarımıza yardım etmede kullanın.
Yoruma Git
Knights of Cydonia - 2 hafta +24
Biz neyi bekliyoruz libyaya bile gittik çok işimiz varmış gibi
Yoruma Git
Naruto45 - 2 hafta +14

E EthanCarter III
2 hafta (2225 mesaj)
Bu ermeni domuzlar yok edilmeli!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


R REV0
2 hafta (816 mesaj)
Azerbaycan ne halt ediyor ? Alivey uzerinde Rusya'nin ne gibi kozu var da devam eden operasyon sak diye durduruldu ?

2 3 koy kurtardik falan filan diyor Aliyev, ateskes hala devam ediyor.

Erdogan'in Turkiye'nin guneyi havan toplariyla dovulurken sabrimizi sinamayin demesine benziyor.
H hamza5806
2 hafta (2786 mesaj)
Bu bazi irklarin gerçeği iste

Ermeniler araplar yunanlar yahudiler sirplar firsati bulsa bizi kılıçtan geçirir fuze falan kullanmaz kör testere ile keserler

Azerbaycan harekatı agirdan alıyor dedigimizde kizanlar oluyor ama gercek bu savasla sakiz gibi oynanmaz ani bi sekilde tum gücünü ortaya koyar deler gecersin zaten üstünsun onlardan

Bu ateskesler rus oyalamalari falan devam ettikce bu tarz kahpelikleri bitmez bu namussuzlarin genel buyuk bir harekat baslatilmali ne olursa olsun denilerek

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

L lazer__
2 hafta (1802 mesaj)
Barbar diye aha bunlara denir işte öğrenin. Kasıtlı olarak sivilleri hedef alıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 17 Ekim 2020; 2:44:42 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

N Naruto45
2 hafta (734 mesaj)
Biz neyi bekliyoruz libyaya bile gittik çok işimiz varmış gibi
K Knights of Cydonia
2 hafta (359 mesaj)
TSK'yı Suriyelilere yardım kolisi göndermekte kullanacağınıza soydaşlarımıza yardım etmede kullanın.
M maşık
2 hafta (1950 mesaj)
Azerbaycan bir gece yarısı top yekün bir harekat ile erivana kadar vurup geçip gidip uluslarasaı camiadan tepki gelene kadar geri çekilebilir.

Dünyanın en boş devlet ikilileri Azerbaycan Ermenistan
Pakistan Hindistandır

Bunlar dünyaya faydası olmayan çöplük ülkelerdir.Halkları da mezbelelik yaşar.Bunlar zaman zaman birbirine kırdırılır hiçbirin dünyaya bir gram faydası yok.

Hele pakistan hindistan ölecek adam çok zaten savaşıp dururlar boş yere.

Soydaşlarıma çok üzülüyorum.Biz Türk ırkı olarak çok daha iyi şartlarda yaşamalıydık ama bu yönetimleri de biz seçtik bilmiyorum ne diyeceğimi.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @hamza5806

R Rebellion87
2 hafta (262 mesaj)
Ulen fırsat bu fırsat ilk başta yollayacaktın bordo berelileri Jöhü ermeni köpeklerinin kellesini alıp geleceklerdi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


A alperepla
2 hafta (267 mesaj)
Babar demeyelim terörist bunlar en önce başbakanları, cbleri olmak üzere Terörist devlet. Devlet olmadıklarından devlet kültürleri de yoktur bunların asaladan tut hocaliya kadar dibine kadar terörist faaliyet gösterirler. Bıraksan IŞİD gibi kafa keserler devlet kurumları aracılığıyla.Teroristlerine ünvan verirler sen başbakan ol, sen cb ol..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperepla -- 17 Ekim 2020; 4:13:34 >


Bu mesajda bahsedilenler: @lazer__

J JustInCase
2 hafta (238 mesaj)
Birazdan gelir bunu bile savunan ermeni artığı pkk sevicisi haşereler. Teröristler sever böyle şeyleri.

Bunun tek bir iyi tarafı var bilinmesi gereken, o da şu ki ermeniler nasıl kaybettilerse savaşı artık rasgele elindeki bombaları oraya buraya sallıyor. Normalde savaş esnasında ordular bütün kaynaklarını düşman ordusuna ve ordunun ateş gücünü zayıflatmaya yönelik olarak kullanırlar.

Oysa ki bunlar onu yapmıyorlar, Azerbaycan'ın savaş gücünü zayıflatmak yerine hiçbir işe yaramayacak olan sivil katliama yöneliyorlar çünkü savaşı çoktan kaybettiler. Toprak alalım derken toprakta kaybettiler, kayıpları zaten inanılmaz seviyelerde. Haliyle çoluk çocuk ne varsa ölsün bari diyip ağzı açık ayran delisi gibi oraya buraya füze sallıyorlar.

Bakın bunların aynısı Suriye'de de yaşandı, diğer ülkelerdeki savaşlarda da yaşandı. Suriye'de rus uçakları hastane ve okul bombaladı mesela basit bir örnek, kafasından kanlar akan çocukları hatırlayın ambulansın içinde. Bu tip sivil katliamlar her zaman batı ülkelerinin medyatik desteğini arkasına alır. Batı medyasında şu an çoluğun çocuğun katledildiğini göremezsiniz. Bu yüzden ermeniler batı ülkelerinde yaşayan halktan tepki çekmezler çünkü haberleri bile olmuyor bu olaylardan.

Hani bazen diyorsunuz ya artık internet var insanlar her şeyden haberdar diye. Nah haberdar, internet dediğin kimlerin elinde? Kaç tane batılının haberi oluyor sivil katliamlardan? Lobi kurmuşlar kendileri soykırım yaptıkları halde diyorlar ki bize soykırım yapılıyor, herkeste helva yer gibi yiyor. İşte çok güvendiğimiz internet bu, kimsenin bir şeyden haberi yok.

İçinizden batı diye ölüp bitenler bunu iyi anlasın. Yarın bir gün Türkiye ile bir yer arasında savaş çıkarsa sizin de ananız, babanız, varsa evladınız böyle çatır çatır katledilirken ayılıp bayıldığınız öve öve bitiremediğiniz batı ülkeleri buna hem destek verecek, hem de bunu haber bile yapmayacaklar. Forumdaki o avrupa sevdalıları, savaş çıkarsa kaçıp avrupaya yerleşebileceğini sanan sivri zekalılar, ve daha niceleri. İşte batı bu, bunu iyi görün. Sıra size de gelsin diye aç köpek gibi bekliyorlar. Konunun ilk mesajında paylaşılan fotoğrafta bir gün siz de olabilirsiniz, avrupanın desteği ile!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JustInCase -- 17 Ekim 2020; 6:24:31 >


T thirteenA
2 hafta (7 mesaj)
Yazık, türk ırkını yüceltip bir diğer türkü gömmek bilemedim. Bahsettigin azerbaycan para birimi kendi para birimin karşısında nerdeyse 5 kat degerliyken ve bir çok ülkeye doğal gaz sağlarken bu sözleri söylemen çok yanlış.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @maşık

Y YOURMOVE
2 hafta (2611 mesaj)
3-4 milyonluk ülkeyi haritadan silebiliriz ama büyük devletler izin vermiyor. Biz kendimizi yönetseydik çoktan kardeş ülkeye gözle görülür bir destek verirdik ama nerdeee.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F freshwind
2 hafta (1083 mesaj)
Şair ne güzel demiş.

Medeniyet dediğin batı
Tek dişi kalmış canavar.

Müslümanlar türkler öldükçe batının umurunda bile olmaz. Birtane ermeni sivilölsün günlerce batı medyası konuşur bunu dünyayı ayağa kaldırırlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

A alperepla
2 hafta (267 mesaj)
Aynen öyle BBC Türkçe hesabında paylaşıyor ama uluslararası hesaba bakıyorsun hiç birşey yok. Hemen macronun anti islamist söylemini koymuşlar bir kişi ölünce 50, 60 Türk ölmüş kimsenin umrunda değil.

En azından bu süreçte ne batıya ne de Araplara güvenilinmeyecegini öğrenmiştir herkes.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alperepla -- 17 Ekim 2020; 9:24:51 >


Bu mesajda bahsedilenler: @freshwind

I IcyTea Lemon
2 hafta (13185 mesaj)
Burda, turklerin asla yardim etmedigi soylenirken reddit tarafinda ise yabancilar, turklerin azerbeycana sirf yardim ettigi cunku 1920 den beri ermenileri yok etmek istedigini konusuyor. Agzim acik okudum, neler neler diyorlar buraya bir ton yanlis bilgilerle. Turkler, ermenj cocuklarini katlediyormus oyle diyorlar

https://www.reddit.com/r/worldnews/comments/jcjpt9/armenia_launches_missile_attacks_on_azerbaijans/?utm_medium=android_app&utm_source=share

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi IcyTea Lemon -- 17 Ekim 2020; 9:47:6 >


R Rivaul
2 hafta (29 mesaj)
terörist devlet
S senneanlarsindumbelek
2 hafta (1005 mesaj)
Ne kafalar var burada, bomba atıp erivandan tepki gelene kadar vuracakmışsın, haritadan silecekmişsin falan.
Arkadaşlar bizim bu savaşta safımız belli, ne olursa olsun tutacağımız taraf da belli, Azerbaycan ile aramızda askeri-siyasi çıkar ilişkisinden çok daha fazlası, kültür-dil-tarih birliği ve dahi millet birliği var.

Ama ne olursa olsun, sivillerin hedef gösterilmesini vurulmasını meşru gösteren bir eylem olamaz.Ermeni de olsa bir anne kucağında çocuğuyla sokaktayken bombaların hedefi olmamalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


T thelastairbender
2 hafta (713 mesaj)
Bi cacık olmaz aliyev yine çıkar iki laf eder sonra putin araya girip barıştırır olanda garibana olur , nerde eski devlet liderleri kafalarına nükleer çakacak bu ermeni p*çlerinin.
B babus0606
2 hafta (522 mesaj)
canan abla çıkar ermeniler soykırım yaptır der kemal abi ses çıkarmaz hdpde onaylar savaş tazminatı ödenmeli dermi der.