Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
32
Cevap
479
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Cevap: Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın iadesi için kırmızı bülten süreci başlatıldı (2. sayfa)

N NimbleSoul
3 yıl (474 mesaj)

1 1ses1
3 yıl (1932 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: NimbleSoul

Şehir efsanelerinden biri. Düzelme işareti hiçbir zaman kaldırılmadı.

bkz:http://tdk.gov.tr/index.php?option=com_content&view=article&id=176:Duzeltme-Isareti&catid=50:yazm-kurallar&Itemid=132

Bilmiyordum . Ama klavyede yok gazetelerde yok internet haberlerinde bile yazılmıyor buna istinaden kaldırıldı zannettim. Yazamyınca bu kanıya varman gayet normal.

Verdiğiniz link için teşekkürler.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

N NimbleSoul
3 yıl (474 mesaj)
Önemli değil. Klavye düzeninizi bilmiyorum ama normalde shift + 3'e bastıktan sonra a'ya basınca â şeklinde yazıyor. İsterseniz bir deneyin belki klavye üstüne simgeyi eklememişlerdir.
Bu mesajda bahsedilenler: @1ses1

A arel.gr
3 yıl (3512 mesaj)
minareyi çalmış, geiassouou !
Z zolzauza
3 yıl (416 mesaj)
Tosun kaçtı tutana aşkolsun...para kaptıranlara geçmiş olsun...
H Haplo
3 yıl (4720 mesaj)
İmkansız diyenler terörist başı Abdullah Öcalan'ın Kenya'da nasıl yakalandığını hatırlamayacak kadar küçük doğan kardeşlerimiz olsa gerek. Aranan bir suçluyu başka bir ülkeden söküp almak için binbir çeşit kanuni sözleşmelere varmanıza lüzum yok. Uluslararası bir skandala yol açmadan çeşitli katakullilerle bunu halletmenin yolları var. Ayrıca hangi taraftan olursanız olun, kabul edersiniz ki bizim hükümet katakullide bir numaradır. Gerçekten isterlerse devletin gücünü kullanarak suçluyu getirmesinin bir yolunu bulurlar. O kadar güçlü madem, niye Feto'yu getirmiyor diye düşünenleriniz olacaktır; lâkin Feto'nun arkasında duranlar aşağı yukarı belli; bizim de hangi devlete ne kadar baskı ve yaptırıcı güç uygulayabileceğimiz belli. Ama bu Tosuncuğun arkasında çalmış olduğu 100 küsür milyon dolar dışında başka hiçbir gücü yok.

Diğer yandan, zarar gören 77 bin yarım akıllı demek, yaklaşan seçim döneminde 77 bin oy demek. Bu gerçek, hükümet için durumu daha da önemli kılmakta; akıllar yarım da olsa, oyları tam sayılır. Sayın Kılıçdaroğlu yine düşünmeden rakiplerinin ekmeğine yağ sürecek konuşmalar yapıyor. Yapamazsın, edemezsin diyerek dolandırılan 77 bin yarım akıllıyı ve diğer yüzdeli kitleyi kızdırmaktan başka bir şey yapmıyor. Hatta kullandığı bu taklit ağız, kendini destekleyen insanların da bir bölümünü kızdırıyor. O oylara senin de ihtiyacın yok mu? Ya o bildiğin kanunları gere esnete bir katakulli ile dediklerini yaparlar ve suçluyu ülkeye getirirlerse, o vakit diyecek ne sözün kalacak? Bu adamlar kanun nizam dinlemiyor mu diyeceksin? E herkes biliyor zaten kanunların bazı kişi ve gruplara işlemediğini. Kılıçdaroğlu bize bildiklerimiz ile gelmemeli, bilmediğimiz bir şey söylemeli. Olay olup bittikten sonra konuşmak kolaydır; madem bakanın gözü kapalı, senin gözün açıktı da neden daha öncesinde bu konuyu meclise taşımadın? Hiçbir şey yapılmayacak olsa bile, olaydan sonra "ben demiştim, siz umursamadınız" diyebilirdin. Ne yazık ki bu olayı meclise taşıyan isim ne AKP'den ne CHP'den ne de MHP'den değildir, 25 Aralık 2017'de bir soru yönergesi hazırlayıp meclise sunan isim HDP'li Müslüm Doğan olmuştur. Lâkin onun da gözünün açılması, Tarım Bakanlığı'nın talebi üzerine SPK'nın (Sermaye Piyasası Kurumu) incelemesinden haftalar sonra gerçekleşmiştir. SPK geçtiğimiz Kasım ayında bu Çiftlik Bank oyununun bir dolandırıcılık sistemi olduğunu açıklamasına rağmen "müdahale alanımız dışında" dedikleri için hiçbir şey yapılmamış ve bu "müdahale alanı" hangi kurumlara aitse, o gerekli kurumlara olay aktarılmamıştır; aktarıldıysa bile hareket etmekte çok geç kalındığı açıktır. Olay örgüsüne bakacak olursak devlet kademesinde ilk gözü açılan Tarım Bakanlığı gibi görülüyor. Yine de 1 yıl, bu dolandırıcılık oyununu araştırmak ve müdahale etmek için saçma uzun bir süre. Halbuki zorno sitesi olsaydı gün içerisinde kapatılırdı...Abdullah Öcalan'ın katakullilerle yakalanış hikayesi:https://eksisozluk.com/entry/12179521
Gözü ilk açılanlar ile cin olmadan adam çarpmaya kalkan yarım akıllıların ilk sözlü kapışmaları sözlükte görülebilir:https://eksisozluk.com/ciftlik-bank--5241300

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Haplo -- 21 Mart 2018; 21:35:53 >


S Schneeflocke
3 yıl (3502 mesaj)

A Artunç
3 yıl (269 mesaj)
Adam Ferrarisi ile günü gün ediyor Uruguay'da. O adamı oradan buraya nasıl getirecekler bilemiyorum..
E Ekrem71.5
2 yıl (442 mesaj)
güzelim yorum arada kaynamış :)
Bu mesajda bahsedilenler: @Schneeflocke

E El Prezidente
2 yıl (2093 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Schneeflocke

Muslerayı devreye sokun
aynen muslera halleder
K karayulun
geçen ay (501 mesaj)
boşa kürek çekiyorlar. zaten içerdekiler büyük vurgunu yapmış, doymuyorlar, şimdi de bu şişko mehmet'in ancak para için peşinde olurlar.
ayrıca şu bakanlıklara atanan bakanların sıfatları da hep birbirine benziyor. özellikle seçilmişler. hepimiz cemocuyuz diyorlar adeta.
P Ponçikyasemin
geçen ay (102 mesaj)
Yıl 2020 ve tosun hala keyif yapmaya devam ediyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >


E El Prezidente
4 hafta (2093 mesaj)
dombili daha kaç yaşında voleyi sağlam vurdu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi El Prezidente -- 3 Kasım 2020; 8:58:52 >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.