Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
32
Cevap
479
Tıklama
1
Öne Çıkarma
Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın iadesi için kırmızı bülten süreci başlatıldı

M macromedia21 Konu Sahibi
3 yıl (5111 mesaj)

Binlerce kişinin üye olduğu ve milyonlarca lira paranın yatırıldığı Çiftlik Bank dolandırıcılığı konusunda önemli gelişmeler yaşanıyor. Son olarak Uruguay'a kaçtığı konuşulan Çiftlik Bank'ın kurucusu Mehmet Aydın'ın iadesi için kırmızı bülten süreci başlatıldığı açıklandı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül "Çiftlik Bank olayında iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılığımız ve bakanlığımızca takip edilmektedir." dedi.

 

Ayrıca Bkz.Mehmet Şimşek'ten G20 mesajı: Kripto paralardan uzak durmalı
İade işlemleri ikili iş birliği anlaşmaları yanında çok taraflı sözleşme hükümlerine ve mütekabiliyet esasına göre yürütülür diyen Gül, iki devlet arasında özel bir anlaşma bulunmamasının bu konuda talepte bulunulmasına ya da bu talebin ilgili devlet tarafından karşılanmasına engel olmadığını söyledi. Vatandaşları dikkatli olmaya davet ettiğini belirten Adalet Bakanı, kendisinin bu sözlerinden CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nun neden rahatsızlık duyduğunu ise anlamadığını ifade etti.

 


Kılıçdaroğlu: Uruguay'da büyükelçiliğimiz yok nasıl iade alacaklar?


Kemal Kılıçdaroğlu, Çiftlik Bank soruşturması kapsamında Mehmet Aydın'ın iadesinin isteneceğine dair açıklamalarla ilgili olarak "Adalet Bakanı, 'Onu Uruguay'dan isteyeceğiz' diyor. Uruguay'da büyükelçiliğimiz yok, suçluların iadesine yönelik sözleşme de yok. Uruguay'dan besmelesiz et, inek, tosun, öküz getirebilirsin ama bu tosuncuğu getiremezsiniz" demişti.

 

CHP Genel Başkanı, Adalet Bakanı'nın vatandaşları uyanık olmaya davet etmesi konsunda ise "Bakan yeni uyanmış, 'Vatandaşlar biraz uyanık olsun' diyor. Aldığı önlem bu. Sen uyanık değil misin? Sen bakansın, bakan ama görmeyen. Ne biçim bakansın. 77 bin kişi soyuluyor. Kimse, 'Banka unvanını kullanamazsın. Bankacılık Kanunu var.' demiyor" ifadelerini kullanmıştı.

 Haberi Portalda Gör

En Çok Beğenilenler Tümü Tüm Yorumları Aç
Uruguay onu bize geri versin foruma boy boy çıplak foto atacağım.
Yoruma Git
Şehmistan - 3 yıl +23
Çiftlik Bank'ın temelinde FarmVille'den esinlenen bir sanal çiftlik oyunu var. Teknolojiyle alakası bu şekilde açıklanabilir.
Yoruma Git
macromedia21 - 3 yıl +3

I IceRulez
3 yıl (1599 mesaj)
tosuncuğun kafa çalışıyor kılıçdaroğlu haklı, büyükelçilik yoksa iade de yoktur.
Ç Çeşmigiryan
3 yıl (6 mesaj)
https://www.youtube.com/watch?v=9CNLesY97Uc

Adam ferrari araba almış, bide ülkeye para yediriyorsa hiç iade ederlermi onu Türkiye`ye.
G Guest-37A42C87E
3 yıl (473 mesaj)
Bu haberin teknolojiyle alakası ne?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-37A42C87E -- 20 Mart 2018; 22:31:36 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

M macromedia21 Konu Sahibi
3 yıl (5111 mesaj)
Çiftlik Bank'ın temelinde FarmVille'den esinlenen bir sanal çiftlik oyunu var. Teknolojiyle alakası bu şekilde açıklanabilir.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ALKaraca

Ş Şahmat34
3 yıl (1 mesaj)
Bizim Bakana Uruguaya Başbakanı Verse Verse Mehmedin Tosunlarından Verir

Ülkede Kişi Başına 4 İnek Düşüyor
X xense
3 yıl (336 mesaj)
al bakalım genç kardeşim 25 aralıkta hükümete sormuşlar bu işleri ama işine gelmez sende görmezsin.http://haber.sol.org.tr/toplum/basbakana-ciftlik-bank-sorusu-222421
Bu mesajda bahsedilenler: @dreambox271980

C cocainbar
3 yıl (1795 mesaj)
Yarasin tosunuma....
Ş Şehmistan
3 yıl (938 mesaj)
Uruguay onu bize geri versin foruma boy boy çıplak foto atacağım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M MetalWave
3 yıl (4208 mesaj)
man adasındakine neden kırmızı bülten çıkmadı
E eric13
3 yıl (4277 mesaj)
Turkiyeye su haliyle kimse iade yapmaz anca el altindan birsey verirlerse olur. Iliskimiz de herhalde sifir gibi bir sey Uruguayla
G Guest-37A42C87E
3 yıl (473 mesaj)
Anladım sağolun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @macromedia21

M MMistanbul
3 yıl (6283 mesaj)
Bu adam kendi gelmediği sürece getirilmez. Boşuna kandırmayın garibanları.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


B bilek
3 yıl (1194 mesaj)
aptalları , gerizekalıları, kolay yoldan çalışmadan para kazanmak için ruhunu satanları dolandırmak makbuldur sebaptır. helal olsun bu tosuna.....
I ImRoyal
3 yıl (189 mesaj)
500 milyon liranın da iade süreci başlatıldı mı? Bırakın bu ayakları! Göstermelik bir başvuru yapacaklar. Adamı kazığa oturtsalar ne işe yarar? 511 milyon TL nerede? Yüz milyon dolardan fazla para ediyor. Başka ülkenin bu kadar parası gitse savaş çıkarırlar. Mafyaya havale ederler o adamı. Ölüsünü dirisini getirtirler parayla birlikte. Güney Amerika mafyalarına bir çıtlatın yeter bu adamın adını. Alacaklılar alacağı paranın yarısından vazgeçmeyi kabul ederse diğer yarısını alırlar bu adamdan. Türkiye'nin utancı bir durum bu. Gelinen son nokta. Ülke kan ağlıyor üstüne bir de böyle dolandırıcılar türüyor. Çünkü yapacak pek iş kalmadı ülkede. Ancak birbirimizi dolandırıyoruz. Yalan söyleyecek değilim fırsatını bulsam ben de tokatlarım bu milleti.
M Muguroz
3 yıl (193 mesaj)
Kilicdar'in söyledigi noktayi anlamamissiniz. Millet bu "trajikomik" organizasyona (bu logo, bu adam!?) inanip para yatirdigi icin "saf", buna bakan bisey yapamaz. Kilicdarin elestirdigi nokta da bu degil zaten. O diyor ki: Nasil bir ülkede yasiyoruz ki, ya dogru düzgün bankalar kanunu yok, ya da bu kanunun uygulamasini denetleyen kurumlar isini yapmiyor, ki adam "Ciftlik Bank" diye bankayla alakasi olmayan bir organizasyon kuruyor, ama ismini illegal olarak "banka" koyuyor, ki insanlar bu organizasyonun devlet tarafindan denetlenen mesru bir olusum olduguna inansin. Resmen denetleme acigini sömürüyor! Ve buna 77 bin insan inaniyor, yani bu organizasyon sivilce falan degil ciban olmus, ona ragmen bunu görmeyen ve bakanliklar tarafindan yönetilen denetleme kurumlarina yüklenmis. Hakli bir elestiri degil mi?


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @dreambox271980

J JQKER
3 yıl (2034 mesaj)
bu tosun bunu tek başına yapmamıştır. bence bu tam bir maşa. tipinden bile bu zeka bunda olmadığı belli. birileri kullandı yurt dışına yolladı kendileri şimdi sefasını sürüyor.
D dreambox271980
3 yıl (475 mesaj)
Mesele ciftlik bank meselesi degilkiAdam akparti ve erdogana yuklenmek icin ne olsa saldiriyor direkHakli olsada saldiriyor haksiz olsada saldiriyorAllah insanlarin yarattigi yuce bir varliktir diyen adamdan

Ne beklemeliyim sence

Adam ne konustugunu bile bilmiyorVe tosuncugu yani ciftlik bankin sozde sahibini kullandiklari gibi birileriKilicdaroglu nu da birileri kullaniyor.Akli basinda ve akli dengesi yerinde olan bir adamin

Hatta akilsiz birisinin bire soylemeyecegi cumleleriKilicdaroglu soyluyor.Chp yi da zaten bu kilicdarogu cikmaza surukluyor

En basinda chp den kilicdarogu gitmeli

Yoksa daha akpartiye cok oy kazandiracak bu kemall

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Muguroz

1 1ses1
3 yıl (1932 mesaj)
Estetik ameliyet yapsın kaçsın gitsin.

Gerçekten hiç acımıyorum dolandırılanlara. Dün haberelrde izliyorum mazeretleri şu avuat varmış doktor varmış o yüzden güvendik. Şu Türkiyede koskoca profesor dolandırılıyor adamlar yüksek karı görünce doğrumu yapıyoruz yanlışmı sormamış.

Bu arada "karı" yazdım şu yumuşatmayı alfabeden çıkaranı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

K kafamrahat
3 yıl (13 mesaj)
Tabii haklı bir eleştiri hatta powerbank ismi de yasaklanmalı
Bu mesajda bahsedilenler: @Muguroz