Arama butonu
Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 2 mobil kullanıcı
39
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cevap: Çevrenizdeki evlenmemiş 35 yaşlarında adamların durumu nasıl (2. sayfa)

C Cüheyir
geçen ay (922 mesaj)
''hocam yalvarırım bana yol gösterin 26 yaşımdayım böyle biri olmak istemiyorum nolur size yalvarıyorum insanlık namına bana yol gösterin.''

daha 26 yaşında paniğe girmene gerek yok.

Çevremde 30-40 yaşlarında hem evlenmemiş hem de boşanmış birçok insan var. Bu kitlede tanıdığım erkek ve kadınların durumlarını kısa kısa yazayım.

25- 33 YAŞ ARALIĞI
Geleneksel ailelerden gelip, bakış açısını geliştirememiş erkekler ''vakit de geçiyor, geç kaldım'' gibi cümlelerle kafa ütüleyip, resmen vampir gibi insanın enerjisini yiyiyor. İstiyorlar ki sizde onlar gibi panikleyin. İş ortamında sırtlan gibi kadınları gözetliyorlar, sürekli birini gözüne kesitirip çevresinde dolanıp ayarlamaya çalışıyorlar ama çok deneyimli olmadıklarından dolayı karşı tarafın hareketlerini de yanlış yorumlayıp bir sonuç alamıyorlar.
Hele fırsat buldular mı size sardırıyorlar, ''aga dışarı çıkalım, aga şuraya gidelim'' diye diye bezdiriyorlar. Bunun sebebi de gezme veya sizi sevdiklerinden değil, genelde amaç ortama gidip birini kaldırma çabası oluyor ama tek başlarına bunu yapamayacaklarından dolayı yanlarına bir yandaş arıyorlar. Bir diğer sebebi ise sizin arkadaş çevrenizde olan kadınlara sarıdırıp, ''aga şunu ayarlasana'' bana demek.
Kadınlarda ise tutucu ailelerden gelenler evliliği özgürlüğe kavuşma bileti olarak görüyorlar. Diğerleri ise yine erkeklerlerdeki gibi ''yaşım geçiyor'' paniğine kapılıyor. İki tipte ortak gözlemleiğim durum biriyle ilişkiye başlayacakları/başladıkları sırada hemen ''oyalanacak zamanım yok, ciddi düşünmüyorsan devam etmeyelim'' diyerek tavrını belli ediyor. Çoğunun ilişkileri bu sebepten erkek tarafına baskı uyguladığından dolayı bir süre sonra patlıyor.


27-35 YAŞ ARALIĞI
Bir diğer grup ise yaşı filan dert etmiyip keyfine bakıyor. Zaten çoğunun da düzeni iyi kötü oturmuş oluyor. Ha olmuş ha olmamış çok önemsemiyorlar. Bu önemsemenin verdiği rahatlıkla kendilerini kasmadıkları için kadın/erkek iletişimleri daha kolay ve rahat oluyor. İki tarafta ekmek çıkarsa götürüyor. Bir süre takılıp ayrılıyorlar. Bir kısmı da birkaç kişiyle takıldıktan sonra uyum sağladığı birine denk gelip evleniyor. Genelde iş ortamı ya da arkadaş çevresinde dönüyor bu durum.
Erkekler işin daha çok ekmeğinde, kadınların çoğu ise anca zengin birine denk gelirse evleniyor.
Hatta eski çalıştığım yerde samimi olduğum bir kadın ''bu saatten sonra anca çok imkan sağlarsa evlenirim, öteki türlü zaten kendi düzenimi kurdum, kafamı şişiremem'' demişti.


BOŞANMIŞ TAYFA
Boşanmış olan erkekleri söylemeye gerek yok, birçoğu evlilik pişmanlıktır der. Tinder, minder kovalıyorlardı. Durumu iyi olanların zaten kadınlar konusunda sıkıntısı olmuyordu.
Kadınlarda ise denk geldiklerimin çoğu bir yandan nafaka yerken bir yandan da adam yiyiyordu açıkçası.


Benim çevremdekilerin durumları böyle, aslında çok daha fazla mevzu var ama genel özetleri bu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cüheyir -- 14 Mayıs 2022; 0:7:7 >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: yekepeW Why Shy
geçen ay (1683 mesaj)
Hocam bu nasıl bir betimlemedir, sanki yaşamışsın gibi anlattın. Biz okurken yaşadık resmen.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Insanno8693

F false6
geçen ay (1274 mesaj)
32 yaşımda evlendim. Eşimle tanismadan bir gün önce evlenmeyi aklımin ucundan dahi gecirmiyordum.

Arkadasimin bir sözünü hatırlarım, benden önce evlenmisti, ilk 2 sene deprem, devamı artcilar diye. Tam olarak öyle, dağ gibi durmalisiniz. Erkeğin işi zor, sabır lazım, anlayış lazım, alttan alabilmek lazım.

Manita işi gibi değil, canın sıkıldığında, kavga ettiginde evden gonderesin. Saygı ve sevgi uzun vadede işleri cozecektir. Sabırlı olun.

İkinci önemli not, eşinizle her ne yapıyorsanız yapın yakın arkadaş çevreniz ve özelliklere ailelere tartışma, kavgaları götürmeyin. Karı koca çok çok kötü bisey yoksa barışır, gece aynı yatağa giriyorlar sonuçta. Millet unutmaz, unutturmaz. Ozeliniz size kalmali!< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

F false6
geçen ay (1274 mesaj)
Üçüncü not, çok güvendiğiniz bir buyugunuz, bu büyük gerçekten makul, mantıklı, tarafsız ve yapıcı olmalı. Kesinlikle erkek olmali. Misal baba, dayı, amca, dede ve. Bu kişi tartisma, ayrilik, kavgada ara bulucu olmalı. Onunla yine çok detaya girmeden konuşun, dertlesin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F false6
geçen ay (1274 mesaj)
Velev ki konu büyüdü, soğuk suyla duş alın veya elinizi yüzünüzü yıkayın, soğuk su için. Sinir ateş gibidir.

Evden uzaklaşın, atlayın arabaya gezin. Spor yapıyorsanız gidin spora, yüzmeye gidin. Tartışma çoğu zaman o an bitmez.

Evlilik terapistleri var, onlara görünün çok gerek varsa. Psikolojik rahatsızlık varsa iki taraftan birinde destek alın bir psikolog ve psikayatrdan.

Bir de sakinlesip, sukretmeyi öğrenin. Elinizdekilere bakın, çok çok kötü bir durum yoksa birbirinizi seçip ve sevip evlendiginizi varsa çocuğunuzu düşünün.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F false6
geçen ay (1274 mesaj)
Hadi size son kıyağım olsun. İşin psikolojisi bambaşka, çok detayli.

Bunu sadece kendinize güveniniz tamsa, erkek gibi erkekseniz deneyin.

Tartıştıniz, ortalık sakinleşti veya tartismanin ortasindasin, konuyu saptir, dozunda dalga geç, saka yap. Kadının her söylediğine cevap verme, ya tamamen sus, yapabiliyorsan konuyu değiştir, konunun sahibi sen ol.

Kadınlarımız ata erkil, feminizm, modernizim, kadının daha çok sosyal hayatta olması ve gelirinin erkekle eş ve hatta daha yüksek olması bir gerçek. Ve fakat kadın doğası gereği hala güçlü ve güvenilir erkekle beraber olmakla yükümlü. Erkek hayatı boyunca onlarca eş veya çocuk sahibi olabilir teorik olarak, erkek döllemeye meyillidir, çoğalmaya, kadın sadık bir dosta, güvenli bir limana. Çoğu zaman etkili olsa da boy, kilo, posturden de bağımsız bu, olsa iyi olur, yoksa çok dert değil, sağlam durmakla kastım bu.

Kadınlarla bilinç dışı, iç gudusel olarak erkekleri 7/24 test eder, sorularla, ithamlarla, sana saçma sapan gelecek yargilarla. Sakın aynı seviyeye düşme, Gül geç, konuyu değiştir, mümkunse sekse getir. Erkeğin aklı dollemekte, çoğalmakta, unutma. Gerisi safsata. Bahsettigim dozunda snobluk, cool olmak..

Kadına sürekli bağırmak, küfür etmek, dövmek ezik adamın işi. Sen ondan güçlüsün, senden beklenen bu, her anlamda..öyle olmaya gayret et. Hanzolasma.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


F false6
geçen ay (1274 mesaj)
Kadınlar erkekler gibi değildir, misal arkadaşıyla oturur bomboş saatlerce muhabbet eder, annesiyle, kız kardeşiyle. Erkekler genelde spesifik bir konu, amaç için bulusur, aksiyon alır.

Kadınlar bazen sadece konuşmak için veya derdini anlatmak için de konuşur, dinle, çok derine inmeden konuyu değiştir geç. Herseyi kişisel algılama. Yanında dur ama ikizi olma.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


M muratdm
geçen ay (446 mesaj)
Dışarıdan bakarsak bekarlar evlilere göre daha mutlu gözüküyor. Çok fazla sayıda evlenmeyen insan var. Maddi açıdan daha iyi durumdalar. O yaşa kadar evini arabasını almış oluyorlar. Daha sosyal yaşıyorlar. Bekar oldukları için zamanın büyük kısmı kendilerine kalıyor. Olumsuz yönü yalnızlıkdan sıkılıp bir boşluk içerisine düşüyorlardır diye düşünüyorum.

Evlilerin büyük çoğunluğu mutsuz gibi gözüküyor. İllaki kavga tartışma oluyor. Maddi sıkıntılar. Çoğalıyorsun. Kız tarafı çoluk çocuk kendine fazla zaman ayıramıyorsun. Çevrendekiler seni çok fazla etkiliyor.

Evlilik kumar gibi birşey. İş hayatına girdikden sonra zaman çok çabuk geçiyor. Bence hayatını dolu dolu yaşamaya bak. Karşına sana uygun biri çıkarsa o zaman evliliği düşünürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muratdm -- 14 Mayıs 2022; 1:0:49 >


H Heisenbergin asistanı
geçen ay (37 mesaj)
Issız adam filmini izle 35 yaşında evlenmemiş adam o şekil işte. Evlenmiş adam içinde düğün dernek izle. Kendi geleceğim ne olacak diyorsan revep ivedik izleyeceksin.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

0 01001101
geçen ay (3159 mesaj)
36 yaşında bekarım.

gençliğin parasız olarak geçti. kız arkadaşım oldu çünkü konuşkan idim (tip yok ama)

sonradan 30'a yaklaşınca kızlar yanaşmaya başlıyor. 30'dan sonra ben ev ve araba aldım. özellikle tanıdık çevreden tanıştırma teklifleri yağmaya başladı bu dönemde ama ben evlilik fikrinden kopmaya başladım.

son senelerde aşırı derecede keyfim yerinde, gezip hayatımı yaşar oldum. yarın mesela kamplı tura çıkıp festivale katılacağız arkadaşlarla. 9 gün gezeceğim Muğla Marmaris Bodrum Datça hepsine gideceğim.

bunun dışında da her haftasonu dışarıdayım ve evde de çok misafir ağırlıyorum yani bekarım diye dört duvar tek başıma değilim (Corona çıktığında ohh be evde kafamı dinleyecem moduna geçmiştim de sonraki sene haftasonu sokağa çıkma yasağı gelince sinir oldum yav)

kazancım yüksek değil aslında şu anda, ortalama, sadece zamanında ev-araba ucuz iken alabildim yani. ve tutumlu biriyim yani içki sigara yok, kızlara para yedirme de yok. yemeğimi evde kendim yaparım ben, salata bile yaparım. (gerçi son zamanlarda dışarıdan çok yemeye başladım çünkü evde yapmak baya pahalıya geliyor artık herşey çok pahalı)

özetle, genç ve parasız dönemime kıyasla aşırı derecede konforlu ve eğlenceli bir yaşamım var şu anda.

bakalım ileride evlenir miyim bilmiyorum ama şunu söyliyim yani ben çok değiştim eskiye kıyasla. dini inancım bile değişti. annem babam ikisinde hafız ve ben de baya kuran ezberi yapmış biriyim ama 29 yaşından sonra ateist oldum.

yıllar geçtikçe insan değişiyor.

yalnız şu net: evli bekar fark etmez, bir erkek için düzenli işinin olması ve maddi kaygı olmaması çok önemli. gençliği parasız geçmiş biri olarak bunu bilirim. şu anda da pek para kazanan biri değilim ama kazandığım para bana gani gani yetiyor (aile kursam yetmez gibi)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 14 Mayıs 2022; 2:4:34 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

0 01001101
geçen ay (3159 mesaj)
hocam bekar olunca evin temizliği, market alışverişi yemek, herşey senin sorumluluğunda. ama benim haftasonum bunlarla geçmiyor.

bayram öncesindeki cumartesilerim genelde söyle geçti;

sabah arkadaş geliyor, ormana gidip bisiklet turu yapıyoruz 40km kadar. öğlen bitiyor tur,Kadıköy'e geçiyoruz, önce güzel bir Beyran çorbası, sonra kebap, sonra ver elini cafe-pub artık ne olursa.

pazar günü bazen senin dediğin gibi geçiyor, bazen ise pazar günü de dışarı çıkıyoruz.

ama sonuçta evin temizliği falan bitmiyo yani sürekli iş onlar.

ben bugün bile temizlik yaptım yani tatil hazırlığı yaptığım günde bile temizlik yapmam gereken şey çıktı.

ekleme: ben yalnız yaşayan biri olarak evime eskort falan fark etmez, kız sokmam şahsen. çok büyük risk olarak görüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 14 Mayıs 2022; 2:15:7 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Insanno8693

0 01001101
geçen ay (3159 mesaj)
üstadım sizin evlilik nasıl geçiyor şu anda? çocuk var mı?

bir de, evlenirken siz 32 yaşındaymışsınız, peki eşiniz kaç yaşındaydı? aranızda yaş farkı var mı yani?< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @false6

0 01001101
geçen ay (3159 mesaj)
ıssız adam filmi kocaman bir saçmalıktır.

o film, toplumun 25+ olan erkeğe söylediği büyük ve meşhur yalanı anlatır: "evlenmezsen yalnız kalır ve perişan olursun"

işin gerçeği; erkek yaşı ilerledikçe kendini inşaa eder ve opsiyonları artarak ilerler.

ıssız adam filmindeki karakter gerçek hayatta asla yalnızlık çekmez, tam tersine kızdan ayrıldıktan sonra daha genç. bi kız bulup hayatına devam eder.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 01001101 -- 14 Mayıs 2022; 2:50:27 >

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @Heisenbergin asistanı

I Insanno8693
geçen ay (30 mesaj)
bekarken bir kısmını yaşadım, farkı ben içmeyi sevmem ama hayatım o yöne doğru gidiyordu. etrafımda o hayatı halen yaşayanlar var.

@hamza5806

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Insanno8693 -- 14 Mayıs 2022; 6:16:2 >

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


Bu mesajda bahsedilenler: @hamza5806 , @Why Shy

I Insanno8693
geçen ay (30 mesaj)
hocam ben kimseyi aşağılamak için yazmadım onları. dediğim gibi, o hayatın bir kısmını bende yaşadım.

bence ne olursa olsun hem aynı tarz yaşam tarzı sıkıyor, değişiklik iyidir.

yerinde olsam biran önce evlenirim. ben yaşım kaç olursa olsun kızın yaşı 22-28arasında seçerim. kızı biraz fakir seç. türkmen kızı falan iyidir mesela. bence bekarlık zor, yaşıtların evlenirse git gide zorlaşır.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @01001101

D derlemeler
geçen ay (338 mesaj)
Maddi durumu olan arkadaşlarımın iyi, ama maddi durumu kötü olanlar berbat ötesi. Bazı arkadaşlarım sürekli ek iş yapıyor geçinebilmek için. Hatta bu söylediğim kişilerin bazılarının evi falan olmasına rağmen...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi derlemeler -- 14 Mayıs 2022; 16:11:1 >


F false6
geçen ay (1274 mesaj)
7 senedir evliyim, eşim benden 3 yas küçük. Ben aşık olup evlendim, ayrıca uyumluyduk. Bahsettiğim deprem ve artcilari, şunu şunu yapmayin dediğim şeyleri hep yaptım, hepsi tecrübe oldu. Şu an mutluyum.

Evlenmeden hayatım çok duzensizdi, şimdi bir çocuğum var. Doğru kendime ait zamanım daha az, eskisi gibi eve kaçta girdin, çıktın, kimle görüştün, ne yedin içtin gibi rahatlıklar o kadar yok ama ben memnunum. Gencligimdeki hizli tecrubeler yerinde ve zamanında olduğu için, artık durulmam, düzene girmem de gerekiyordu.

Askerlik, evlilik ve çocuk sahibi olmak hakkında herkes birseyler anlatır ama yasamadan anlaşılmaz.

Askerlikte aynı koğuşta alt üst ranzada yattigimiz, birebir aynı sorumluluklara sahip olduğumuz arkadaşın psikolojisi bozuldu 6 ayda. Benim en mutlu donemim askerlikti mesela. Deneyim kişiye göre çok değişiyor.< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @01001101

M Matador İsmail Konu Sahibi
geçen ay (1084 mesaj)
Hocam yengenin 3 yaş küçük olması sorun oldu mu hiç ilişkide anlaşmada?
ben 26 yaşımdayım 30 yaş üstü ilgimi çekiyor eğer istediğim düzgün bi ilişkiyse< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


_____________________________

Eski kullanıcı adı: Liberty or DeathBu mesajda bahsedilenler: @false6

C Catcheee
geçen ay (20 mesaj)
Evliliğin çok güzel yanlarıda var ama vallahi bakıyorum çevremede çevrimin dışındakilerede evli olanların çoğu eve girmiyo ben bekarım bekar arkadaşlarımda var yaşım 38 dışarda gezmeyi çok sevmiyorum,evli arkadaşlara bakıyorum eve girmiyolar bunun nedeni aslında evdeki kadını görmek istememek evliliğe zorunlu devam etmek.

Mutlu seven adam karısıyla gezer,evde daha çok zaman geçirir bakıyorum evlilere evliliği öve öve bitiremezler hatta yalnızız diye bizi küçümserler ama arkadaş bizden daha abazalar,dışarı çıkar sabah akşam taytlı kızlara bakarlar bu kadar seviyosunuz madem karınıza tayt giydirin gezin.

Sırf boşanmak masraflı zor diye çoğu adam bunlara katlanıyo ömür tamamlıyolar işte şimdi ben bu hayatın neyine imreneyim ?< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


0 01001101
geçen ay (3159 mesaj)
anlayamadım, aşağılamak için yazmadım dediğin nedir?< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @Insanno8693