Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ÇELİK DÖKÜM İŞLEMİNİN KULLANILDIĞI DURUMLAR

G gigipost Konu Sahibi
2 ay (186 mesaj)
Çelik Döküm İşleminin Artıları

Çelik döküm işlemi, sanayi sektörünün birçok ihtiyacını karşılayan nitelikli metal ürünlerinin kullanılmasını sağlar. Bu gibi durumlarda [link=https://www.brkmetal.com/] gibi alanında uzman firmalardan fiyat teklifi alınabilir. Metalin ergitilip kalıba dökülmesinden sonra sağlıklı bir şekilde soğutulması ve ürünün gözenekli kalmaması için belirli işlemlerden geçirilmesi gereklidir. Ergitildikten sonra normalleşme işleminden geçen metaller istenilen şekil ve boyutlarda üretilebilirler. Ürünün mekanik özelliklerinin iyileştirilmesinin sağlanması ise çok daha uzun süre kullanılmalarına izin verir. Çelik döküm işlemi, kullanıldığı sektörler için büyük avantaj oluşturur. Bu işlem, ürünlere istenilen şeklin verilmesini sağlar. Böylece sanayide kullanılan ve biçim bakımından en karmaşık olan ürünlerin dahi rahat bir şekilde kullanılması sağlanır. Dünyanın birçok noktasında talep gören bu hizmetler Rusya’da стальное литье adlandırılır.

Sanayide Dökme Çelik Kullanımı

Dökme çeliğin kullanıldığı birçok alan vardır. Temper dökme demirin yeterli dayanımı gösteremediği alanlarda kullanılabilen çelik döküm kullanıldığı alanlarda avantaj sağlar. Çok boyutlu ve karmaşık çelik parçaların üretimi kimi durumlarda çelik döküm işlemi ile çok daha uygun maliyetli hale gelir. Sıcak şekil vermeye müsait olmayan, karbon ve alaşım elementi oranı yüksek olan ürünlerde de dökme işlemi uygulanabilir. Çeliğe herhangi bir darbe vurmadan, kolay ve profesyonel bir şekilde şekillendirilmesini sağlayan dökme işlemi, milimetrik parçalardan ölçüsü kg ile hesaplanan parçalara kadar tüm çelikler için uygulanabilir. Bu ürünlerde çatlama tehlikesine karşı da gerekli önlemler alınarak oluşturulan ürünün uzun yıllar boyunca sorunsuz bir şekilde kullanılması sağlanır.

< Resime gitmek için tıklayın >

Brkmetal.comDH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.