Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
3
Cevap
310
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Cavusoglu: 'Rejim Afrin'e girerse bizi kimse durduramaz'

R REV0 Konu Sahibi
3 yıl (816 mesaj)
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Ürdün'de Esad güçlerinin Afrin'e gireceği yönündeki haberleri değerlendirdi.

Çavuşoğlu, "Bu haberleri ben de gördüm bu sabah. Biz başından beri net bir şey söylüyoruz. Bizim Zeytin Dalı operasyonumuzun hedefi belli. Teröristleri yok etmek. Fırat Kalkanı'yla DEAŞ'ı temizledik. Afrin bölgesinde Türkiye'ye tehdit oluşturan YPG'yi temizlemek için operasyon başlattık. Suriye'nin toprak bütünlüğü konusunda vurgumuzu yapıyoruz. Rejim buraya girer mi girmez mi? Girerse ne için girer? Rejim buraya PKK'yı YPG'yi temizlemek için girerse problem yok. YPG'yi korumak için giriyorsa bizi, Türk askerini kimse durdurumaz. Bu Afrin için de Menbiç için de Fırat'ın doğusu için de geçerlidir." dedi
http://www.haberturk.com/cavusoglu-rejim-ypg-yi-korumak-icin-afrin-e-girerse-bizi-kimse-durduramaz-1844298
C CeyKalDa
3 yıl (3926 mesaj)

F forumu
3 yıl (2370 mesaj)
"Rejim buraya PKK'yı YPG'yi temizlemek için girerse problem yok. YPG'yi korumak için giriyorsa bizi, Türk askerini kimse durdurumaz."
Aynen öyle olmalı. Ve iş sıkı takip edilmeli.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

N NuTeRX
3 yıl (1158 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: forumu

"Rejim buraya PKK'yı YPG'yi temizlemek için girerse problem yok. YPG'yi korumak için giriyorsa bizi, Türk askerini kimse durdurumaz."
Aynen öyle olmalı. Ve iş sıkı takip edilmeli.

Esad ile anlaşılıp ösodan vazgeçilirse bence esad da ypgden vazgeçecektir. Topraklarının bir kısmını ypgye vermeye dünden gönüllü değil heralde?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.