Bu konudaki kullanıcılar: 1 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
95
Tıklama
0
Öne Çıkarma
CarrefourSA, Kiler Alışveriş'i satın aldı..

A asarcik Konu Sahibi
6 yıl (274 mesaj)
Alışveriş market zinciri CarrefourSA, Kiler Alışveriş'in yüzde 85'ini 429,6 milyon TL bedelle satın aldığını açıkladı.

CarrefourSA tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu'na (KAP) yapılan açıklamada, şirketin "büyüme stratejisi gereği ve tüketicilere daha yakın ve daha kaliteli hizmet verebilmek adına" yüzde 15'i halka açık olan Kiler'in geri kalan hisselerinin devri için anlaşma imzalandığı belirtildi.

CarrefourSA'ın Kiler'i devralmasını değerlendiren CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet Nane, sene başında 2015 yılını vites büyütme yılı olarak belirlediklerini ve büyüme adına satın alma hamlelerini değerlendirebileceklerini dile getirdiğini hatırlattı.

Nane, "CarrefourSA olarak önceki satın almalarımız sırasında yaptığımız açıklamalarda karşımıza çıkabilecek uygun fırsatları değerlendirebileceğimizi söylemiştik. Bundan sonra da büyümemize katkı sağlayabilecek inorganik hamleleri değerlendirmeye devam edeceğiz" dedi.

2015'İN ÜÇÜNCÜ SATIN ALMASI

CarrefourSA geçtiğimiz aylarda İsmar'ın Türkiye çapındaki 26 marketi ile Antalyalı 1e1 Marketleri'nin 29 marketini bünyesine katmak üzere anlaşmaya varmıştı.

2014 yılında satışlarını yüzde 20 artırarak cirosunu 3,1 milyar TL'ye, net karını da 100,5 milyon TL'ye ulaştıran CarrefourSA, 2015 yılı sonunda satışlarını yüzde 30 artırarak 4 milyar TL ciroya ulaştı.DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.