Bu konudaki kullanıcılar: 2 misafir, 1 mobil kullanıcı
0
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
ÇAP'da iki bölüm arasında kaldım

E enesbsk Konu Sahibi
2 yıl (39 mesaj)
İyi günler, şu an otomotiv mühendisliği 2. sınıf öğrencisiyim. Önümüzdeki dönem 3. sınıfa geçtiğimde çift anadal programına girmek istiyorum ve bölümüm dolayısı ile üniversite 3 adet ÇAP bölümü sunuyor. Bunlardan birincisi makine mühendisliği, ikincisi endüstri mühendisliği ve üçüncüsü elektrik-elektronik mühendisliği.
Ben endüstri mühendisliği ve elektrik-elektronik mühendisliği arasında kaldım. İş imkanı ve otomotiv mühendisliğinde bir gereklilik olduğundan dolayı elektrik-elektronik mühendisliğini istiyorum fakat şöyle bir sıkıntım var. Gerek lise hayatımda, gerekse lisans hayatımda elektrik konusu barındıran dersler ve elektrik konuları gözümü korkutmuştur. Sınavlarını bir şekilde geçtim evet ama anlama olarak pek anlıyor sayılmam elektriği.

Elektrik-elektronik mühendisliği sizce zor mu? Çalışınca kolay her ders evet ama mezun olduktan sonra elimde boş bir diploma olsun istemiyorum. Siz nasıl sevdiniz/öğrendiniz elektrik konularını?DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.