Kullanıcı Adı:
Şifre:
Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye
3
Cevap
0
Tıklama
0
Öne Çıkarma
Canon Eos 600D iç mekan video çekimi hakkında

D
djcool
7 gün (2222 mesaj)
Merhaba. Uygun bir gimbal ile emlak iç çekim videoları yapmak istiyorum. Fakat Canon Eos 600D ile kendi evimde yaptğım çekimler o kadar grenli ki makineden soğuttu. Elbette ışık çok önemli ama aşağıdaki tür videoları nasıl yapıyorlar bilgisi olan teknik bilgisi yüksek arkadaşlardan yardım istiyorum. Şu an üzerinde 18-135 mm lens var, 10-18 lens alarak bu çekimleri yapmak istiyordum ama aşağıdaki video linkindeki gibi çekimleri nasıl yapıyorlar pek anlamış değilim.
https://www.youtube.com/watch?v=qFQLW1ajHjg&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=OWeeKWywoi8&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi djcool -- 11 Eylül 2019; 1:10:30 >


O
ozbey08
7 gün (5035 mesaj)
evvela o çekimleri DSLR ginbal ı ile yapmamışlar. slider ile yapmış. marka ve modelide yazıyor videoda aha şunla yapmış https://www.klasfoto.com.tr/urun/kamerar-sd1-60cm-slider-dolly

videoların grenli çıkıyorsa çekim ayarlarında problem vardır. büyük ihtimalle manuel modda ve yüksek iso değerlerinde video çekiyorsun.
video çekim modunu otomatik ayarlara getir.

bu arada şahsen bem emlak videoları çekiyor olsam cabon 600d ile klip şeklinde videolar çekmek yerine, 360 derece videolar ile çekimler yapardım. Aynen şunun gibihttps://www.youtube.com/watch?v=ymk7cj9jcnU&feature=youtu.be
Videoyu izlemek için tıklayınız


Bu mesaja 1 cevap geldi.

D
djcool
6 gün (2222 mesaj)
Selam. Cevap için teşekkürler. Videolar sadece görüntü kalitesine dikkat çekmek için örnek verildi. Ne ile çekildiği önemli değil. İç mekan çekimlerinde kamera arkası görüntüleri de izledim. Işık kullanılmıyor ve karanlık yerlerde dahi gren yok. Sorduğum şey bunu nasıl başardıkları. Otomadik modda da iso, diyafram vs tüm ayarlar ile oynanarak da denedim. Genelde videonun izlenir derecede olması için iso 6400 seçiyor ama dediğim gibi çok fazla gren var. Geriye denemediğim magic lattern kaldı. 360 derece evet iyi fikir fakat cep tel ile verimli olmuyor. Onun için de donanım satın almalı.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @ozbey08

E
Emphire
6 gün (1311 mesaj)
Manuel modda çekebilirsiniz,otomatik modun verimli olacağını sanmıyorum.

Perde hızı,fps hızının 2 katı olmalı.Yani 25 fps çekiyorsanız perde hızı 1/50 olmalı.

İsoyu kademeli olarak arttırıp deneye deneye iyi bir ayar tutturabilirsiniz.

Ayrıca elinizdeki lens bayağı vasat,Transmission değeri yüksek.

Birde videodaki kişi yazılım ile noise giderme yapmış gibi geldi,videolar soft biraz.Eski canonlar epey noise yapıyor zaten.

Youtube'a "video noise reduction" yazıp tutoriallere bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 11 Eylül 2019; 20:53:32 >


Bu mesajda bahsedilenler: @djcool