Bu konudaki kullanıcılar: 1 kayıtlı üye, 12 misafir, 6 mobil kullanıcı
10316
Cevap
1076267
Tıklama
9
Öne Çıkarma
Cevap: Çamaşır Kurutma Makinası Kullananlar Buraya (516. sayfa)

D diabolical
3 gün (896 mesaj)
Şu anda hepsiburada'da Candy 9Kg A++ kurutma makinesi 2.499TL

Eğer Hoover'de yaptıkları gibi hepsiburada'daki Ürün Danışmanı'ndan 100TL hediye çeki almak mümkün olursa ürün 2.399TL'ye gelir, ki bu fiyata A++ makine yok piyasada.

Gördüğüm kadarıyla ürünün kazanı Çelik. Ayrıca, kazan kapasitesi benim 10Kg makine ile bire bir aynı gözüküyor. Üstelik yıllık elektrik tüketiminde de daha cimri. Bir kaç mesaj yukarıda benim makinenin tüketimini yazmıştım (vergiler hariç rakamlarla).

Gözle görünen tek fark öndeki kapak gibi duruyor. Bendeki cihazda metalik görüntü var (ama plastik aslında).

Kondenser filtresi ve sünger var mı bi sorarsınız ürün danışmanına, orası resimlerde doğal olarak gözükmüyor.

Ayrıca isterseniz kapağa asılan su haznesi yerine direk gidere verme şansınız var. Paketin içinden hortum çıkıyor Hoover'de. Eğer böyle kullanmayı düşünürseniz Ürün Danışmanı'na onu da sorabilirsiniz, Candy'de içinden çıkıyor mu bilmiyorum çünkü.

Ayrıca, 10Kg Hoover'da spor ayakkabı yıkama özelliği var ama öyle aman aman bir şey değil. Bir aparat var yanında, boşuna kenarda duracak bir şey. Kaç kere kullanacağız ya da hiç kullanacak mıyız bilmiyorum bile.

Benim makinenin arızalı çıkma durumu olmuştu, yukarıda mesajlarda var. Halen de yenisi gelmedi ve üretimde olduğu söyleniyor, içinde bulunduğumuz dönemden ötürü gecikebilir gibi ancak bana isterseniz iade formu yazabiliriz yada bekleyin dediler. Bu konuda ne müşteri hizmetleri, ne de servis sorun çıkartmıyor. Kararı tamamen bana bıraktılar.

Eşim bu ürünün kapağını beğenmedi :) o yüzden iade edip bu aşağıdakini almıyorum ama bana kalsa alırdım. Benim cihaz 2.799 TL'ye gelmişti. Bunun 2.399'a gelme ihtimali var indirim olursa.

İhtiyacı olan, ucuz yollu makine bakan kaçırmasın. B sınıfı alıp elektriğe fazla para vereceğinize basın bunu geçin.

https://www.hepsiburada.com/candy-ro-h9a2te-s-wi-fi-baglantili-a-9-kg-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-HBV00000S13XN?magaza=CarrefourSA


Bu mesaja 1 cevap geldi.

B bjQ7
3 gün (965 mesaj)
Merhaba arkadaşlar ben de yaklaşık 1.5 yıldır Bosch kurutma kullanıyorum. Ben alırken de yıllık makine bakımı oluyormuş, makinenin servise gitmesi gerekiyormuş filan demişlerdi ama ben sordugumda öyle bir şeyin olmadığını söylemişlerdi. Baktım hala sanki aynı şeyler söyleniyor.
Şu an için ben yaptrmadm öyle bir bakım, makine gayet güzel çalısıyor şu ana kadar da herhangi bir sıkıntımız olmadı. Makinenin bakımı için yaptığımız sey, hav biriken filtreleri temizliyoruz bir de kendi uygulamasından bakımı var yani birseyler ayarlayıp, su haznesine su koyup boş çalıştırıyorsunuz. Onun haricinde bir bakım yapmadık.
Kullanım açısından yogun diyebilirim, 3 cocukla boş kalmadı pek :)
Almak isteyenlere bilgi olsun diye ekliyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


S shopsiemens
3 gün (1949 mesaj)
Arkadaşlar merhaba.

Siemens düşünenler için Mart ayı fiyatları aşağıdaki gibidir.

Ürünlerle ilgili detaylı bilgi için arayabilirsiniz,

Saygılar.

Serdar Çetin
05533976676


https://store.donanimhaber.com/5a/bc/e8/5abce821cbfb63eefc85b1aed3350503.jpg

< Resime gitmek için tıklayın >
C Captain Kirk
2 gün (7124 mesaj)
Konu siemens fiyat listeleriyle çöplüğe çevrilme konusunda emin adımlarla ilerliyor sizin forum da satış konunuz yok mu ?
D diabolical
2 gün (896 mesaj)
Wattmetre ile test ettiniz mi hiç? Ben Hoover 10Kg makinede bazı testler yaptım (5-10 mesaj yukarıda).

Maksimumda 664 Watt'a çıkıyor cihaz. Kurutma 1 saat'ten biraz uzun da sürebiliyor, 2 saati de geçebiliyor, çok değişken ancak genel olarak bakıldığında ortalamada 500 watt civarı bir şey yakıyor gibi duruyor. 2 saat 17 dakikalık kurutmada 1Kw tan daha az yaktı.

Candy 9Kg'lık makinenin tanıtığımında 0.7Kwh yaktığı yazıyor satış ilanında. Acaba bu ısı pompasının genel tüketimi böyle midir merak ettim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @mutu07

D diabolical
dün (896 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: XnetaS

Candy ile geldiği gibi testler yaptım. Hepsi %100 pamuklu ürünleri toplayıp yıkadım (genelde dayanıklı pijamalar vs..)

8.950 kg kuru çamaşır 1000 devir sıktırma
Çamaşır makinesi son çıkan ağırlık :14.175 kg
Yaklaşık kalan nem %58.7
Kurutma Başlama : 16,58 Bitiş: 21,26
Toplam süre : 4saat 28 dk (2saat30dk ile başlıyor ve 2dk kala sürekli devam ediyor,biteseye kadar,ne zaman biteceği belli değil)
Elektrik tüketimi : 2,212 kwh
Çıkan su miktarı : 4,2 litre
Çıkan çamaşır ağırlığı : 8.990 kg
Yoğuşma verimi : %82,10
Kurutmanın neredeyse %90'nında 500w altında anlık tüketim yaptı.
5 cm ses seviyesi 64-65db - 30 cm ses seviyesi 62 db - 1 metre civarı 57-58 db (isterseniz video atabilirim)
Ortalama kazan sıcaklığı 52 derece - max kazan sıcaklığı 59 derece-Sıcaklık biraz fazla düşüp düşüp yükseliyor. 53 bandında sabit tutmaya çalışıyor.

Tüm giysiler Tam kuru olarak çıktı.

Yaklaşık 3 defa tam kurutma yaptım hepsini yazmak istemiyorum yine %100 pamuklu çok yakın sonuçlar aldım.

- Evet gerçekten çok uzun sürede kurutuyor. Sebep olarak yine kesin olmamak ile birlikte 1 tane daha kurutma ile kontrol ettim(arçelik),bu kadar uzun sürede kurutma sebebi A++ normlarını yakalamak :) hatta baya baya emin gibiyim bu konuda... Bu cihaz aslında A+ ama güzel bir pazarlama ile A++ yapılmış :) (veya aslında 8kg A++ ama, 9kg'ın A++ sı yapılmış..) Isı karşılaştırması şuan için yapamıyorum,ama muhtemelen diğer makinelere göre daha az ısı ile kurutuyor (eco pamuklu programında)
- Tankın kapakta olması iyi olmamış,sürekli kazan içine bekleyen sudan nem kaçışı mevcut.Kapak inanılmaz dayanıksız.Anlamsız bir arge yapmaya çalışmışlar.
- Filtreler görevini fazlasıyla iyi yapıyor,ama her sefer (evet her sefer) kondenser filtreye kadar temizlemelisiniz.İçerden çok alt Lif filtresine kaçış oluyor,oda tıkanmaya sebep veriyor.Kondensere çok çok az kaçış var,filtrelerin hepsi düzenli temizlenirse kondenseri süpürge ile bile çekmeye gerek olmaz gibi..

Süre konusu hakkında yinede merak edip teknik bilgi için hem hoover türkiye ile hemde candy ingiltere ile iletişime geçtim,neredeyse 2 haftadır dönen olmadı.

>> Anlayacağınız sorun(sorun değil belki, bu durum) diğer markalarda değil,candy-hoover da :) Karşılaştırmada ki Electrolüx ve arçelik aslında gerçekten A++ 9 kg olduğu için tüketim-süre bu şekilde.

*- Kişisel deneyim olarakta ürün ilk kullanımdan itibaren evaparatör bölümünün yanındaki ızgaradan ve kapak çevresi-dijital panel çevresinden yoğunlaşma-su akıntısı oldu. Candy almış birkaç arkadaşa sordum böyle bir durum olmadığını öğrendim,servis geldi inceledi muhtemelen çok gaz basılmıştır vs dedi fakat problemin devam etme ihtimali olduğu için iade ettim.
Biraz araştırınca benzer sorunların özellikle hoover-candyde 10da 1 gibi olduğunu gördüm,muhtemelen seri üretim hatası,belli ki kalite kontrolden ciddi olarak geçmiyor.Şans işte.Yoksa kurutmasında-wifisinde-filtresinde vs sorun yok cihaz tipsiz-plastik kalitesi zayıf ama görevini sorunsuz yapmakta.Gerçektende A++ ve bu fiyata :)

Aklıma gelirse daha yazarım,Herkese iyi günler..

Alıntıları Göster
Çok güzel veriler. Başka makine deneme şansınız oldu mu daha sonrasında?

Ben de geçenlerde Hoover 10Kg makine aldım. Cihazın tambur hacmi 9Kg olanla aynı gözüküyor. Yorumlarda bahsettiğiniz A++ standardını yakalama meselesi ile alakalı mıdır diye düşündüm.

Ben de geçenlerde wattmetre ile ölçüm yaptım, maksimumda 660, ortalamada 500 watt civarında harcıyor cihaz. Geneli mi böyle merak ettim.

Bir de totaldeki rakamlar çok değişiyor. Özellikle Vestel miydi ne birinde yıllık tüketim 210Kwh'lar civarı bir değere rastlamıştım (üst modellerde olabilir tabii de ben zaten 3.500 TL üzeri modellere hiç bakmadım). Ne kadar gerçekçi bilemedim. Zaten bakıyorsunuz 7Kg makine tambur hacmi 8 veya 9 Kg'den daha fazla gözüküyor bazen.

Şu anda Hoover makinemde bir sorun var, teslimde vardı zaten. Değişim yazdılar ve bekliyorum ancak üretimde olduğunu söylemişlerdi, halen bekliyoruz. Bu arada iade hakkı da tanıdılar, aklımda bir kampanya yakalarsak GDH92 falan gibi bir şeye doğru yatay geçiş olabilir mi sorusu oluştu ama yine burada bir yorumda kondenser filtresinin resmini gördüm, bendekinden farkı yok. Baya kıl tüh ne varsa kaçmış duruyor. Hele ki bendeki makinenin kazanındaki problemden ötürü her tam turda makinenin zıplaması ve filtrenin de beraberinde oynaması yeni gelen makinede olmayacak olursa değiştirmek anlamsız da olabilir.

Keza bunu 2800TL'ye aldım, başka modele geçsem bu fiyatları yakalayamam şu sıra.

Esasen sizin yorumda bahsettiğiniz Candy makine şu anda 2.499TL'lik fiyatı (belki 100TL hediye çeki de alınabilir bu arada, öyle bir durum var Hoover'da uyguladık, Candy'e de yapılabilir) ile alınabilir bir cihaz (tambur hacmi bendeki 10Kg ile aynı) ama hanım kapağın rengini beğenmedi, o topa giremiyoruz :)
M mutu07
dün (1303 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Wattmetre ile test ettiniz mi hiç? Ben Hoover 10Kg makinede bazı testler yaptım (5-10 mesaj yukarıda).

Maksimumda 664 Watt'a çıkıyor cihaz. Kurutma 1 saat'ten biraz uzun da sürebiliyor, 2 saati de geçebiliyor, çok değişken ancak genel olarak bakıldığında ortalamada 500 watt civarı bir şey yakıyor gibi duruyor. 2 saat 17 dakikalık kurutmada 1Kw tan daha az yaktı.

Candy 9Kg'lık makinenin tanıtığımında 0.7Kwh yaktığı yazıyor satış ilanında. Acaba bu ısı pompasının genel tüketimi böyle midir merak ettim.
Akıllı priz sipariş ettim o geldiğinde aylık da ölçüm yapabilirim.

Ama elimdeki wattmetre ile ölçüm yaptım iki üç kez söylediğiniz gibi anlık max 550 watt civarı yaktı.

Çamaşır makinesinde 1200 devir ile sıkılmış çamaşırları Sentetik dolap kuruluğu programında makinenin içini 4te 3 doldurarak çalıştırdım. 1 saat civarı sürdü program. 0.7kw tüketim yaptı.

Yarı kapasite ile program yarım saate yakın sürerse 0.5kw civarı makinenin tamamı doluyken de 1 kw a yaklaşan tüketim öngörüyorum.

Bu da iki günde bir çalıştırsanız aylık 15-20tl civarı bi tüketime denk gelir aşağı yukarı. Tabiki bu az kullanıma yoğun kullanıma göre değişir kişiye göre.

Bana göre oldukça az tüketimi makinenin. Ben açıkçası daha fazla bekliyordum. Isı pompasız cihazlardaki odayı hamam gibi ısıtma olayı da yok Grundig Gdh92 benzeri ısı pompalılarda. Ben şuana kadar oldukça memnunum. Aldığımızdan beri 2 günde bir çalıştırıyoruz mutlaka.

Robot süpürge ve kurutma makinesi ile birlikte evde neredeyse hiç toz hav tüy kalmadı. Eskiden mobilyaların üzeri çok tozlanırdı iki üç güne bir toz alınırdı şuan 2 haftads bir ıslak mendille silip geçebilirsiniz okadar azaldı tozlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 4 Mart 2021; 16:18:56 >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

D diabolical
dün (896 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: mutu07

Akıllı priz sipariş ettim o geldiğinde aylık da ölçüm yapabilirim.

Ama elimdeki wattmetre ile ölçüm yaptım iki üç kez söylediğiniz gibi anlık max 550 watt civarı yaktı.

Çamaşır makinesinde 1200 devir ile sıkılmış çamaşırları Sentetik dolap kuruluğu programında makinenin içini 4te 3 doldurarak çalıştırdım. 1 saat civarı sürdü program. 0.7kw tüketim yaptı.

Yarı kapasite ile program yarım saate yakın sürerse 0.5kw civarı makinenin tamamı doluyken de 1 kw a yaklaşan tüketim öngörüyorum.

Bu da iki günde bir çalıştırsanız aylık 15-20tl civarı bi tüketime denk gelir aşağı yukarı. Tabiki bu az kullanıma yoğun kullanıma göre değişir kişiye göre.

Bana göre oldukça az tüketimi makinenin. Ben açıkçası daha fazla bekliyordum. Isı pompasız cihazlardaki odayı hamam gibi ısıtma olayı da yok Grundig Gdh92 benzeri ısı pompalılarda. Ben şuana kadar oldukça memnunum. Aldığımızdan beri 2 günde bir çalıştırıyoruz mutlaka.

Robot süpürge ve kurutma makinesi ile birlikte evde neredeyse hiç toz hav tüy kalmadı. Eskiden mobilyaların üzeri çok tozlanırdı iki üç güne bir toz alınırdı şuan 2 haftads bir ıslak mendille silip geçebilirsiniz okadar azaldı tozlar.

Alıntıları Göster
Görünen o ki ısı pompalı makineler genel itibarı ile aynı elektrik tüketimine sahipler. Zaten yıllık enerji tüketimleri de bunu gösteriyor.

Bu noktada cihazı ön plana çıkartan şey fiyatı, garanti süresi, kondenser filtresi vb... unsurlar oluyor.

Sizin paylaştığınız resimden gördüğüm kadarıyla kondenser önü filtreye (sanırım sünger filtre o) oldukça hav kaçıyor. GDH92'de yukarıda çift filtre mi var? Ayrıca filtre kenarında lastik conta var mı? Sanki yorumlardan öyle okumuştum gibi hatırlıyorum.

Bendeki makinede conta yok. Bende de kondenser önü filtrede hav birikiyor ama elimdeki cihaz sorunlu olduğundan tam emin değilim gerçek performansından. Ayrıca dğeişim olacağı için kendim de müdahale etmedim ama bir lastik conta yapmayı düşünüyordum, eğer bu hav sadece filtreden geçip oraya gidense uğraşmayacağım çünkü contayla vs... çözemem. Filtre kenarından kaçıp oraya gidiyorsa uğraşacağım ama en azından kıyas anlamında sizdeki durumu bilmek isterim.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

M mutu07
dün (1303 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Görünen o ki ısı pompalı makineler genel itibarı ile aynı elektrik tüketimine sahipler. Zaten yıllık enerji tüketimleri de bunu gösteriyor.

Bu noktada cihazı ön plana çıkartan şey fiyatı, garanti süresi, kondenser filtresi vb... unsurlar oluyor.

Sizin paylaştığınız resimden gördüğüm kadarıyla kondenser önü filtreye (sanırım sünger filtre o) oldukça hav kaçıyor. GDH92'de yukarıda çift filtre mi var? Ayrıca filtre kenarında lastik conta var mı? Sanki yorumlardan öyle okumuştum gibi hatırlıyorum.

Bendeki makinede conta yok. Bende de kondenser önü filtrede hav birikiyor ama elimdeki cihaz sorunlu olduğundan tam emin değilim gerçek performansından. Ayrıca dğeişim olacağı için kendim de müdahale etmedim ama bir lastik conta yapmayı düşünüyordum, eğer bu hav sadece filtreden geçip oraya gidense uğraşmayacağım çünkü contayla vs... çözemem. Filtre kenarından kaçıp oraya gidiyorsa uğraşacağım ama en azından kıyas anlamında sizdeki durumu bilmek isterim.

Alıntıları Göster
Evet alt kondenser filtresinde zamanla hav birikmekte. Bunun en büyük nedeni tabi yukarda bulunan makinenin standart filtresinin işini yüzde 100 yapmaması.

Makinenin içindeki bu filtre bazı markalardaki gibi çift filtre değil. Tek bir filtreden oluşuyor. Kondenserde ayrıca sünger filtre olduğu için tek filtre yeterli işi yapıyor gibi duruyor.

Conta olmadığı için bu filtrede bazen yoğun giysi kuruturken filtrenin en sağında ve en solunda filtrenin tutamadığı kenardan kaçırdığı ama filtrenin ucuna yapışmış havlar ip gibi sallanıyor :)

Bunlar filtrenin içinden kondensere ilerleyen havlar değil. Filtreyi görmeden direkt en sağ ve en soldan aradan kaçan hav parçaları. Dediğim gibi bunlar filtrenin ucuna takılıp ip gibi sallanıyorlar herzaman.

Söylediğiniz şekilde contalı bir sistem olsa ve filtreyi takarken makineye sıkışarak takılsa en ufak hav toz kaçmazdı kondenser filtresine.

Allahtan sünger filtre var kondenserde (buyüzden tercih ettim zaten). Bu sayede kondenser ilk günki gibi temiz halen.

Üst filtre biraz modifiye edilse verimliliği arttırılabilir bence denemek lazım. En azından sağdan soldan filtreye uğramadan kaçan toz ve havlar o aralara giremez ve filtreye yönlenirlerdi.

Çok büyük bir sıkıntı değil bu yazdıklarım ama olmasa daha iyi tabiki.

< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >
< Resime gitmek için tıklayın >

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutu07 -- 4 Mart 2021; 21:59:25 >


* *bengü*
dün (24 mesaj)
Selamlar, yaklaşık 4-5 ay önce Electrolux EW8H3966IB A++ 9KG model kurutma makinası aldım. çamaşır makinamı da 7 senedir elektrolux kullanıyorum onu da yine bi forumda candoğan beyin yorumlarından görerek almıştım :) Bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

ama ben kurutma makinasını kullanmaya korkuyorum artık, çünkü her seferinde kıyafetlerim biraz daha küçülmüş çıkıyor içinden. dolap kuruluğu yapmıyorum hafif nemli çıkartıp kurutuyorum, süreli kurutma yapıp sürekli ara ara kontrol ediyorum fazla kalmasın diye, sadece pamuklu atıp pamuklu programında kurutuyorum aklıma gelebilecek herşeyi denedim ama kıyafetlerin çekmesinin sonu gelmedi :) hepsinin kolu bacağı kısacık kaldı. Burada benim de muhtemelen hatam vardır diye düşünüyorum, kullanıcı arkadaşların yorumu olabilirse çok sevinirim. çok teşekkürler şimdiden.
@candogan62


Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @candogan62

S shopsiemens
dün (1949 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: *bengü*

Selamlar, yaklaşık 4-5 ay önce Electrolux EW8H3966IB A++ 9KG model kurutma makinası aldım. çamaşır makinamı da 7 senedir elektrolux kullanıyorum onu da yine bi forumda candoğan beyin yorumlarından görerek almıştım :) Bir sorun yaşamadım şimdiye kadar.

ama ben kurutma makinasını kullanmaya korkuyorum artık, çünkü her seferinde kıyafetlerim biraz daha küçülmüş çıkıyor içinden. dolap kuruluğu yapmıyorum hafif nemli çıkartıp kurutuyorum, süreli kurutma yapıp sürekli ara ara kontrol ediyorum fazla kalmasın diye, sadece pamuklu atıp pamuklu programında kurutuyorum aklıma gelebilecek herşeyi denedim ama kıyafetlerin çekmesinin sonu gelmedi :) hepsinin kolu bacağı kısacık kaldı. Burada benim de muhtemelen hatam vardır diye düşünüyorum, kullanıcı arkadaşların yorumu olabilirse çok sevinirim. çok teşekkürler şimdiden.
@candogan62
Bengü hanım merhabalar. Öncelikle umarım sorununuz kısa sürede çözümlenir makinenizi güzelce kullanmaya devam edersiniz.

Fakat şunu bir kontrol ederseniz, aldığınız model de nem sensörü yokmu acaba? Çünkü nem sensörlü sizin arada kontrol etmenize gerek bırakmaz normalde. Acaba ondan olabilir mi çünkü mantıken kurumuş çamaşıra sıcak hava verilmeye devam edilirse küçülme yapma sorunu oluşuyor.

Saygılar.

Serdar Çetin
05533976676


Bu mesaja 1 cevap geldi.

* *bengü*
19 sa. önce (24 mesaj)
Selamlar, teşekkür ederim umarim cozerim sorunu dediginiz gibi. nem sensörü var diyor ozelliklerinde. ama dedigim gibi ben zaten nemli halde cikarsam bile yine de kiyafetler cekmis oluyor anlamadim neden oldugunu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
Bu mesaja 1 cevap geldi.

Bu mesajda bahsedilenler: @shopsiemens

H herz26
18 sa. önce (41 mesaj)
Merhabalar makine olarak arastirmalar neticesinde grundig gdh 92 aldım makine yorumlari iyi ve servis konusunda da iyi olduğu için hoover ve candy göre tercih ettim .Garantiyi uzatmadım . Cok kullanmadım 4 ay falan oldu ilk zaman kuru cikartiyordu ,uzun programlarda bile belirtilen saatten kısa sürüyordu. Sonradan ne olduysa oldu kurutmamaya başladı servisi aradım kisa zamanda götürup tekrar getirdiler .Camasir attım 5.2 kg kadar pamuklu dolap kurulu programinda 4 saat oldu bitirmedi merak ettim ne oluyor saati 1.11 dk saati 1 08 düşüp tekrar 1.12 atmaya başladı sürekli sensorleri sağlam diye düşündüm aldım ısı ölçeri evin içi 22 derece makine 23 derece ısınma yok on cama ve arka tarafi elle kontrolde hiç isinmamis .Durdurup şu tankına baktım su birikmemis çamaşırlar nemli tabi bu olayları video ile belgeledim .TeKrar servisı aradı eleman gelip kontrol etti normal gördü sanirsam kurutma makinesinden pek anlamıyor. Makineyi götürup tekrar test edeceklerini söylediler ve bende evde test olmasını veyahutta dükkana gelmeyi sundum . Onlar da servise gelip testte katılmamı uygun buldular .Makine gittikten bir.gun sonra servise gittim makine hazr olduğu söylendi bende orda tekrar test istedim ve teknik elaman videolarla olayı izah ettim .Nasıl olduysa makine test programinda eror hata verdi bir türlü çalışmadı .Makinede fabrikasyon hatası vardı galiba şans bana denk geldi arada oluyor böyle şeyler diye normal karsiladim .Değişim yapacaklarını söylediler .Uğraştırmayip yeni makine gondermeleri bence cok iyi.Makine gelsin uzatmadıgim garantiyi 300 tl verip kesinlikle 7 yila uzatacagim . 10 gün içinde teslim edilecegini söylediler beklemedeyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >


D diabolical
17 sa. önce (896 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: Umitbjk

Bana da size söylenenlerin aynısını ilettiler.

Kondensen filtre dediğiniz alttaki 3 tane kilidi olan ise çok fazla kaçmıyor oraya hav.

Alıntıları Göster
Bugün foruma ek garanti ile ilgili bir şeyler yazıldı aklıma geldi. Siz ek garanti yaptırdınız mı?


Hoover'in ek garanti ücretleri çok pahalı diğer firmalara göre. Yanlış bilmiyorsam Vestel 150-200TL, Grundig 250TL veya 299TL falan gibi bir şey olması lazım. Ayrıca ek garanti yaparken 30 gün içinde yaptırma şartı koyuyorlar. Oysa ki diğer firmalar 6 ay içinde yapılırsa uygun ücret, sonraki dönemde garantisi bitene kadar da (3 sene sonra bile) farklı fiyatla halen ek garanti yaptırma şansı tanıyorlar.


Benim ürün halen serviste ve yeni ürünüm ay sonuna doğru anca teslim edilecekmiş. Beklemedeyiz bakalım. Garantim yeni ürünün kurulumu ile birlikte başlayacakmış, o geldiğinde de ek garanti yaptırmayı düşünüyorum ama 459TL abartı bir rakam.


Şikayetvar'a yazdım ama orayı pek sallamıyorlar zaten oylarından belli. Ek garanti yaptırdıysanız mutlaka merkezi arayıp gözüküyor mu diye sorgulattırın. Şikayetvar'da gördüm servis tarafından parası alındığı halde ek garantisi yapılmamış olan kişiler var.


Bu mesaja 1 cevap geldi.

S shopsiemens
17 sa. önce (1949 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: *bengü*

Selamlar, teşekkür ederim umarim cozerim sorunu dediginiz gibi. nem sensörü var diyor ozelliklerinde. ama dedigim gibi ben zaten nemli halde cikarsam bile yine de kiyafetler cekmis oluyor anlamadim neden oldugunu.
Anlıyorum ben ondanmıdır dedim ama nemli çıksa da aynı diyince zaten o tezim çürüdü otomatikman.
Anlayamadım bende. Umarım çözersiniz dediğim gibi, saygılar.
U Umitbjk
4 sa. önce (1054 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Bugün foruma ek garanti ile ilgili bir şeyler yazıldı aklıma geldi. Siz ek garanti yaptırdınız mı?


Hoover'in ek garanti ücretleri çok pahalı diğer firmalara göre. Yanlış bilmiyorsam Vestel 150-200TL, Grundig 250TL veya 299TL falan gibi bir şey olması lazım. Ayrıca ek garanti yaparken 30 gün içinde yaptırma şartı koyuyorlar. Oysa ki diğer firmalar 6 ay içinde yapılırsa uygun ücret, sonraki dönemde garantisi bitene kadar da (3 sene sonra bile) farklı fiyatla halen ek garanti yaptırma şansı tanıyorlar.


Benim ürün halen serviste ve yeni ürünüm ay sonuna doğru anca teslim edilecekmiş. Beklemedeyiz bakalım. Garantim yeni ürünün kurulumu ile birlikte başlayacakmış, o geldiğinde de ek garanti yaptırmayı düşünüyorum ama 459TL abartı bir rakam.


Şikayetvar'a yazdım ama orayı pek sallamıyorlar zaten oylarından belli. Ek garanti yaptırdıysanız mutlaka merkezi arayıp gözüküyor mu diye sorgulattırın. Şikayetvar'da gördüm servis tarafından parası alındığı halde ek garantisi yapılmamış olan kişiler var.

Alıntıları Göster
Ek garanti yaptırmadım. Gelen servis elemanı da hiç bahsetmedi zaten ek garanti mevzusundan.
D diabolical
1 sa. (896 mesaj)
quote:

Orijinalden alıntı: diabolical

Şu anda hepsiburada'da Candy 9Kg A++ kurutma makinesi 2.499TL

Eğer Hoover'de yaptıkları gibi hepsiburada'daki Ürün Danışmanı'ndan 100TL hediye çeki almak mümkün olursa ürün 2.399TL'ye gelir, ki bu fiyata A++ makine yok piyasada.

Gördüğüm kadarıyla ürünün kazanı Çelik. Ayrıca, kazan kapasitesi benim 10Kg makine ile bire bir aynı gözüküyor. Üstelik yıllık elektrik tüketiminde de daha cimri. Bir kaç mesaj yukarıda benim makinenin tüketimini yazmıştım (vergiler hariç rakamlarla).

Gözle görünen tek fark öndeki kapak gibi duruyor. Bendeki cihazda metalik görüntü var (ama plastik aslında).

Kondenser filtresi ve sünger var mı bi sorarsınız ürün danışmanına, orası resimlerde doğal olarak gözükmüyor.

Ayrıca isterseniz kapağa asılan su haznesi yerine direk gidere verme şansınız var. Paketin içinden hortum çıkıyor Hoover'de. Eğer böyle kullanmayı düşünürseniz Ürün Danışmanı'na onu da sorabilirsiniz, Candy'de içinden çıkıyor mu bilmiyorum çünkü.

Ayrıca, 10Kg Hoover'da spor ayakkabı yıkama özelliği var ama öyle aman aman bir şey değil. Bir aparat var yanında, boşuna kenarda duracak bir şey. Kaç kere kullanacağız ya da hiç kullanacak mıyız bilmiyorum bile.

Benim makinenin arızalı çıkma durumu olmuştu, yukarıda mesajlarda var. Halen de yenisi gelmedi ve üretimde olduğu söyleniyor, içinde bulunduğumuz dönemden ötürü gecikebilir gibi ancak bana isterseniz iade formu yazabiliriz yada bekleyin dediler. Bu konuda ne müşteri hizmetleri, ne de servis sorun çıkartmıyor. Kararı tamamen bana bıraktılar.

Eşim bu ürünün kapağını beğenmedi :) o yüzden iade edip bu aşağıdakini almıyorum ama bana kalsa alırdım. Benim cihaz 2.799 TL'ye gelmişti. Bunun 2.399'a gelme ihtimali var indirim olursa.

İhtiyacı olan, ucuz yollu makine bakan kaçırmasın. B sınıfı alıp elektriğe fazla para vereceğinize basın bunu geçin.

https://www.hepsiburada.com/candy-ro-h9a2te-s-wi-fi-baglantili-a-9-kg-isi-pompali-kurutma-makinesi-p-HBV00000S13XN?magaza=CarrefourSA
Bu makine 2.499 çıkıyor ilk başta ancak hepsiburada yı satıcı olarak seçerseniz 2.399’a satılıyor.

Üstüne ürün danışmanından 100₺ kupon alabilirseniz 2.299₺ ye satın alma şansınız var.

Hanımı ikna edebilsem bizim makineyi iade edip ben de bunu alacağım ama sırf kapak renginden ötürü bizim makineye takıldık kaldık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

DH Mobil uygulaması ile devam edin. Mobil tarayıcınız ile mümkün olanların yanı sıra, birçok yeni ve faydalı özelliğe erişin. Gizle ve güncelleme çıkana kadar tekrar gösterme.